هفته‌ به هفته بارداری

آشنایی با رخدادهای هفته سی‌ و چهارم بارداری (هفته ۳۴ حاملگی)

ورود به هفته سی‌ و چهارم بارداری را به شما تبریک می‌گوییم. جنین در ۳۴ هفتگی بیش از ۲ کیلوگرم وزن دارد و از طول جنین در حدود ۴۵ سانتی‌متر است. سیستم ایمنی او در حال توسعه است و استخوان‌های جنین سفت‌تر می‌شوند. با این حال، استخوان‌های جمجمه او تا پس از تولد نرم باقی می‌مانند. در طول زایمان، این استخوان‌ها به آرامی روی یکدیگر می‌لغزند تا از مغز کودک محافظت کنند. دیگر فضای زیادی برای حرکت جنین شما وجود ندارد، اما ممکن است احساس کنید که او لگد می‌زند و غلت می‌زند، این حرکات می‌تواند کاملاً ناراحت کننده باشد. ورنیکس ضخیم‌تر می‌شود. در این هفته‌ها ممکن است مانند اوایل بارداری خسته و احساسی باشید. احتمالاً دردهای زیادی خواهید داشت و خوابیدن برای‌تان بسیار سخت است. مطمئن شوید که استراحت کافی دارید و از خودتان مراقبت کنید. داشتن یک رژیم غذایی سالم و انجام برخی ورزش‌های ملایم به شما کمک می‌کند تا در حال حاضر و در حین زایمان با این شرایط کنار بیایید. حتماً تمرینات تقویت عضلات کف لگن خود را ادامه دهید زیرا از این پس عضلات این ناحیه تحت فشار زیادی قرار خواهند گرفت. بسیاری از زنان در مراحل بعدی بارداری دچار درد در قسمت بالای پاهای خود می‌شوند. این درد به دلیل کشش رباط‌ها است. اگر این ناحیه بسیار دردناک است، به پزشک یا ماما خود اطلاع دهید. اگر تمایل دارید که بدانید چه اتفاقی در هفته ۳۴ بارداری رخ می‌دهد؟ با پینو بیبی همراه باشید.

آشنایی با رخدادهای هفته سی‌ و چهارم بارداری (هفته 34 حاملگی)

هفته سی‌ و چهارم بارداری

تقریباً به پایان سفر بارداری خود نزدیک شده‌اید، در نظر داشته باشید که وزن شما و جنین زیاد شده و جنین هر روز بزرگ‌تر می‌شود بنابراین ممکن است برخی از علائم شایع بارداری به خصوص مشکلات گوارشی دوباره به سراغ‌تان بیایید. اما خوشحال باشید شما ۳۴ هفته با کودک خود در یک سفر هیجان انگیز بوده‌اید. به خواندن مقاله ادامه بدهید تا با ماجراهایی این هفته آشنا شوید.

هفته سی‌ و چهارم بارداری چندمین ماه بارداری است؟

آیا نمی‌دانید در هفته ۳۴ بارداری چند ماهه باردار هستید؟ از آنجایی که بارداری به طور منظم در ماه‌های کامل نمی‌گنجد، ممکن است حدود هفت یا هشت ماهه باردار باشید. در هفته سی و چهارم باداری شما قطعاً در سه ماهه سوم بارداری هستید، به احتمال زیاد هفته سی و چهارم بارداری برابر با اواسط ماه هشتم یا انتهای ماه هفتم بارداری باشد.

هفته سی‌ و چهارم بارداری: رشد کودک شما

در هفته ۳۴ بارداری، کودک شما بزرگتر می‌شود و فضای کمتری در رحم شما برای چرخ‌های او وجود دارد. در نتیجه، ممکن است متوجه شوید که حرکات او متفاوت است (احتمالاً اکنون قدرت کمتری دارد) اما هم‌چنان تکان‌ها و کشش‌های او را حس خواهید کرد.

ورنیکس، پوشش مومی و چرب که از پوست کودک شما در رحم محافظت می‌کند، شروع به ضخیم شدن می‌کند. اکثر نوزادان جهت آماده شدن برای زایمان و تولد به حالت سر به پایین حرکت می‌کنند. ممکن است این هفته یا چند هفته آینده این چرخش اتفاق بیفتد.

در حوالی این هفته (۳۴ هفتگی)، کودک شما ممکن است در حالی‌ که آماده ورود به دنیای بزرگ‌تری می‌شود، در عمیق‌ترین قسمت لگن شما قرار گیرد. در اوایل این هفته، یا شاید در هفته‌های بعد، اگر سونوگرافی یا چکاپ با پزشک خود انجام داده‌اید، ممکن است متوجه شوید که کودک شما جهت آمادگی برای تولد به حالت سر به پایین رفته است.

سیستم ایمنی جنین شما در حال رشد و تکامل است. جنین شما می‌تواند تا یک لیتر مایع آمنیوتیک را در روز ببلعد و به همان میزان ادرار دفع کند.

جنین شما می‌تواند ضربات محکمی به شما وارد کند و غلت بزند. اصابت این ضربات ممکن است برای شما کمی ناراحت کننده باشد.

حرکات جنین شما باید منظم و قوی باشد. اگر متوجه تغییر در حرکات جنین خود شدید، بلافاصله با ماما، پزشک یا بیمارستان تماس بگیرید.

آیا نمی‌دانید که چشم کودک شما هنگام تولد چه رنگی خواهد داشت؟ در مقاله چه خصوصیاتی از والدین به ارث می‌رسد به رنگ چشم و نحوه وراثت آن پرداخته‌ایم. رنگ چشم به مقدار رنگدانه ملانین موجود در عنبیه چشم کودک بستگی دارد. نوزادانی که با رنگدانه کم یا بدون رنگ به دنیا می‌آیند، چشمان آبی خواهند داشت، اما این رنگ ممکن است در یک یا دو سال اول تغییر کند. اگر کودک شما در بدو تولد چشم‌های تیره‌تری داشته باشد، احتمال تغییر رنگ آن کمتر است. در اینجا می‌توانید از ابزار پیش‌بینی رنگ چشم پینو بیبی و هم‌چنین مقاله‌ای که در ادامه این ابزار آمده است اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

اگر منتظر یک پسر هستید، احتمالاً بیضه‌های او تا به حال به داخل کیسه بیضه افتاده است. گاهی اوقات، یک یا هر دو بیضه قبل از تولد پایین نمی‌آیند. احتمالاً تا زمانی که کودک شما ۶ ماهه شود، اگر این مورد در برای نوزاد شما اتفاق افتاده باشد و بیضه‌ها به درون کیسه بیضه وارد نشوند عملاً از بین می‌روند. بهتر است زودتر اقدام کنید و پزشک بیضه‌ها را به درون کیسه بیضه هدایت کند. توصیه می‌کنیم اگر جنسیت کودک شما پسر است مقاله آیا نوزادان پسر نیاز به چکاپ آلت تناسلی دارند؟ را مطالعه کنید.

هفته سی‌ و چهارم بارداری: اندازه جنین

در ۳۴ هفتگی، اندازه جنین به طور متوسط به اندازه یک گرمک است. او ممکن است تقریباً ۴۵ سانتی‌متر طول داشته باشد و وزن او در حدود ۱۰۰/۲ تا۲۰۰/۲ کیلوگرم باشد.

هفته سی‌ و چهارم بارداری: تغییرات بدن مادر

در هفته‌های آینده، ایده خوبی است که مراقب علائم زایمان زودرس باشید. زایمان زودرس زمانی است که زایمان قبل از هفته ۳۷ بارداری شروع می‌شود.

زایمان دیررس و زایمان زودرس هر دو نگران کننده هستند زیرا نوزادانی که خیلی زود به دنیا می‌آیند ممکن است به اندازه کافی رشد نکرده و در معرض خطر ابتلا به مشکلات جدی سلامتی باشند.

برخی از علائم زایمان زودرس عبارت هستند از:

اگر در هفته ۳۴ بارداری دو قلو هستید، توجه به این علائم فوق بسیار مهم است. زمانی که منتظر دو قلو یا چند قلو هستید، احتمال زایمان زودرس ۵۰ درصد بیشتر از زمانی است که فقط یک قل داخل رحم خود حمل می‌کنید، است.

در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی با پزشک خود تماس بگیرید و در راهنمای هفته به هفته بارداری دوقلو پینو بیبی بیشتر در مورد نوزادان خود بیاموزید.

هفته سی‌ و چهارم بارداری: علائم مادر

در هفته ۳۴ بارداری، برخی از علائمی که ممکن است تجربه کنید در اینجا آمده است:

 • انقباضات براکستون هیکس در هفته ۳۴ بارداری: با نزدیک شدن به موعد زایمان، احتمال قوی‌تر شدن و تعداد دفعات بروز انقباضات براکستون هیکس (که به عنوان انقباضات قبل از زایمان یا انقباضات تمرینی و یا انقباضات کاذب نیز شناخته می‌شود) بیشتر می‌شود. اگر این احساس‌های گرفتگی در فواصل نامنظم ایجاد می‌شوند و با تغییر وضعیت کاهش می‌یابند، به احتمال زیاد جای نگرانی نیست، اما اگر مشکوک هستید که انقباضات زایمان زودرس دارید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. اگر چه پزشک شما بهترین فرد برای ارزیابی علائم شما است، اما زمانی را اختصاص دهید تا در مورد تفاوت بین انقباضات برکستون هیکس و انقباضات واقعی زایمان بیشتر بدانید زیرا ممکن است به آرامش ذهن شما کمک کند.
 • پستان‌های بزرگ شده در هفته ۳۴ بارداری: با عبور از هفته‌های آخر سه ماهه سوم، پستان‌های شما احتمالاً پُرتر و حجیم‌تر می‌شوند. این می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی شود زیرا پوست کشیده می‌شود و خارش پیدا می‌کند. در این زمان، برای تسکین یک لوسیون مرطوب کننده خوب، می‌تواند چاره ساز باشد، اما فراموش نکنید که یک سوتین (کرست) مناسب نیز می‌تواند به تسکین درد و کاهش کشیدگی کمک کند. بسیاری از فروشگاه‌های تخصصی لباس زیر دارای سینه‌بندهای مخصوص این دوران و دوران شیردهی هستند، متخصصین این فروشگاه‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا سینه‌بند مناسبی را پیدا کنید و حداکثر پشتیبانی را به شما ارائه دهند. همچنین ممکن است مجبور شوید طول بند را تنظیم کنید یا از کشنده گیره سوتین با پیشرفت در هفته‌های بارداری و همچنین در چند ماه اول مادر شدن استفاده کنید. در مورد تغییرات سینه در دوران بارداری بیشتر بدانید.
 • درد لگن در هفته ۳۴ بارداری: در هفته سی و چهار، هنگامی که جنین شما جهت آماده شدن برای تولد به داخل لگن پایین می‌آید، ممکن است کمی درد لگن، ناراحتی در قسمت پایین کمر یا فشار بر مثانه خود را تجربه کنید. از طرف دیگر، به دلیل این که جنین شما در لگن افتاده است، ممکن است کمتر حرکات او را احساس کنید. برای کمک به تسکین هر گونه درد لگنی، سعی کنید در مواقعی که بیشتر احساس ناراحتی می‌کنید، فشار را از پاهای خود بردارید. ماساژ پا و کمر در یک حمام گرم نیز ممکن است به شما آرامش دهد. اگر این تمهیدات جواب نداد، با پزشک خود صحبت کنید تا در مورد این که چه کاری باید انجام دهید شما را بیشتر راهنمایی کند. به خاطر این که جنین در این چند هفته بیشتر به سمت لگن رفته است ممکن است فشار از روی دیافراگم و ریه‌های شما برداشته شود و آسان‌تر تنفس کنید.
 • تورم مچ پا و پا در هفته ۳۴ بارداری: برای زنان غیرمعمول نیست که در این مرحله از بارداری ورم در مچ پا و پای خود داشته باشند. یکی از راه‌های کمک به تسکین تورم این است که زمان ایستادن را تا جایی که می‌توانید کاهش دهید. به علاوه، زمانی که نشسته‌اید، می‌توانید پاهای خود را روی بالش قرار دهید. برای مواقعی که از تورم احساس ناراحتی می‌کنید و نمی‌توانید بنشینید، پوشیدن کفش‌های حمایتی ممکن است کمک کننده باشد.
 • یبوست در هفته ۳۴ بارداری: حرکات روده‌ای که به سختی دفع می‌شود و به ندرت ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد. علت هر چه باشد، ممکن است بسیار ناراحت کننده باشند. تاکتیک‌های خوب شامل نوشیدن مقدار زیادی آب، آب آلو یا سایر آب میوه‌ها و هم‌چنین خوردن غذاهای پرفیبر مانند میوه‌ها، سبزیجات، نان سبوس‌دار و غلات سبوس‌دار می‌باشد. همچنین پیاده‌روی یا ورزش‌های ملایم را برای کمک به سیستم گوارش خود امتحان کنید. در نهایت، خوردن وعده‌های غذایی کوچکتر و مکرر به جای چند وعده غذایی بزرگ، ممکن است هضم شما را بهبود بخشد.

هفته سی‌ و چهارم بارداری: اندازه شکم مادر

احتمالاً در این هفته اصلاً نمی‌توانید وقتی ایستاده‌اید نوک انگشتان پای خود را ببنید زیرا شکم بزرگ و برآمده مانع دید شماست. در هفته ۳۴ بارداری، شکم شما باید از بالای رحم تا استخوان شرمگاهی حدود ۳۲ تا ۳۶ سانتی‌متر باشد. اگر کمی بزرگ یا کمی کوچک از این اندازه می‌گیرید، می‌تواند به این معنی باشد که کودک شما بزرگ‌تر یا کوچک‌تر‌ از حد متوسط است یا در حالت بریچ یا پهلو قرار دارد، یا سطح غیرطبیعی مایع آمنیوتیک وجود دارد. پزشک همه احتمالات را بررسی خواهد کرد نگران نباشید.

هفته سی‌ و چهارم بارداری: رژیم غذایی

غذاهایی بخورید که فولات دارند. این منبع طبیعی اسید فولیک است منابع خوراکی حاوی فولات عبارت هستند از: سبزیجات برگ سبز، غلات، برنج قهوه‌ای و نان غنی شده. برای جلوگیری از یبوست، غذاهای سبوس‌دار مانند نان و غلات صبحانه بخورید.

گنجاندن ماهی روغنی و تخم‌مرغ در رژیم غذایی شما ضروری است. مصرف ماهی و تخم مرغ به این دلیل مهم است که این‌ها منابع خوبی از ویتامین D هستند که باید در بدن حفظ شوند. از مصرف قهوه و چای در طول وعده‌های غذایی خودداری کنید زیرا جذب آهن را برای بدن شما سخت می‌کنند. همچنین توصیه می‌شود از مکمل حاوی ۱۰ میکروگرم ویتامین D استفاده کنید. به جای پختن سبزیجات، آن‌ها را خوب بشویید و خام بخورید. زیرا پخت و پز بیشتر مواد مغذی را از بین می‌برد.

کلسیم به تشکیل و سفت شدن استخوان‌ها و دندان‌های کودک شما کمک می‌کند، بنابراین دریافت کلسیم کافی در دوران بارداری، هم برای سلامتی کودک و هم برای سلامتی شما، اولویت اصلی است. ویتامین‌های دوران بارداری شما ممکن است حاوی کلسیم باشند، اما خوردن غذاهای غنی از کلسیم نیز مهم است. برخی از منابع غذایی عالی به جز محصولات لبنی مانند شیر، پنیر و ماست شامل ساردین، سبزیجات سبز برگ مانند بروکلی و آبمیوه‌های غنی شده با کلسیم هستند. این بدان معناست که مادران آینده که به لاکتوز حساسیت دارند، گزینه‌های عالی برای دریافت کلسیم اضافی نیز دارند. در مورد مقدار کلسیم مورد نیاز خود در دوران بارداری بیشتر بدانید و از پزشک خود بپرسید که آیا به اندازه کافی کلسیم دریافت می‌کنید یا خیر. پزشک شما ممکن است مصرف مکمل کلسیم را به شما توصیه کند یا با ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی خود، مقدار بیشتری کلسیم دریافت کنید.

هفته سی‌ و چهارم بارداری: خود مراقبتی؛ بایدها و نبایدها

 • به دلیل تمام تغییراتی که روی می‌دهد، به دنیا آمدن نوزاد جدید برای خواهر و برادرهای بزرگتر می‌تواند سخت باشد. والدین تلاش زیادی جهت کسب آمادگی برای ورود نوزاد جدید انجام می‌دهند و پس از تولد نوزاد، مراقبت از نوزاد نیاز به توجه زیادی دارد. غیرعادی نیست که خواهر و برادرهای بزرگتر احساس حسادت کنند و با توجه به این رفتار شما، آن‌ها به این تغییرات واکنش نشان دهند. با این حال، والدین می‌توانند به تسهیل این انتقال کمک کنند و خواهر و برادر را برای اضافه شدن جدید به خانواده آماده کنند. صحبت در مورد بارداری به گونه‌ای که برای خواهر و برادر بزرگتر منطقی باشد می‌تواند کمک کننده باشد، به عنوان مثال می‌توانید به روشی متناسب با سن آن‌ها توضیح دهید که نوزاد جدید از کجا آمده است. کتاب‌هایی برای کودکان وجود دارند که می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. به علاوه، درگیر کردن سایر فرزندان در آماده‌سازی شرایط مانند چیدمان اتاق تولد نوزاد جدید و انتخاب لباس برای نوزاد می‌تواند راهی عالی برای کمک به آن‌ها در جهت پذیرش نوزاد باشد. یکی از راه‌های مشارکت دادن فرزندان بزرگتر این است که به آن‌ها اجازه دهید در خرید اقلام مورد نیاز نوزادتان به شما کمک کنند. بهتر است قبل از آمدن نوزاد در مورد نقشی که می‌توانند در کمک به شما در رابطه با نوزاد جدید داشته باشند با آن‌ها صحبت کنید. مطمئن شوید که زمان با کیفیت را با فرزندان بزرگتر خود سپری می‌کنید تا آن‌ها دریابند که هنوز سایر اعضای خانواده ارزشمند و دوست داشتنی هستند.
 • اکنون که در هفته سی و چهارم هستید، حواستان به تزریق مجدد باشد. آزمایش خونی که در اوایل بارداری انجام می‌شود به شما نشان می‌دهد که نوع عامل رزوس (Rh) خود را بشناسید. اگر Rh منفی هستید و کودک شما Rh مثبت است، این می‌تواند مشکلات سلامتی جدی برای کودک شما ایجاد کند. اما هیچ کس تا پس از تولد نمی‌داند گروه خونی کودک شما چیست. بنابراین اگر Rh منفی دارید، در ویزیت بارداری ۲۶ تا ۲۸ هفته‌ای و ویزیت ۳۴ تا ۳۶ هفته‌ای به شما یک تزریق ویژه به نام Anti-D پیشنهاد می‌شود که این آمپول به روگام یا رو معروف است. هم‌چنین اگر در دوران بارداری خونریزی داشته باشید، Anti-D به شما پیشنهاد می‌شود. این تزریق باعث کاهش خطر مشکلات سلامتی می‌شود. پس از تولد نوزاد، خون از بند ناف کودک شما جمع آوری می‌شود و نوع Rh آن بررسی می‌شود. اگر نوزادتان Rh مثبت باشد، یک تزریق آنتی- دی دیگر به شما پیشنهاد می‌شود.

هفته سی‌ و چهارم بارداری: آنچه همسر شما باید بداند

همسرتان اکنون به دلیل گرفتگی عضلات پا و مشکل در خوابیدن، پیدا کردن یک موقعیت خواب راحت برایش بسیار سخت شده است پس با آوردن بالش‌های اضافه و گذاشتن یه موسیقی ملایم، تنظیم نور و دمای مناسب اتاق به خواب راحت او کمک کنید. کمردرد و رباط‌های همسرتان به طور طبیعی برای آماده شدن برای زایمان نرم‌تر شده‌اند که می‌تواند به کمر و لگن او فشار وارد کند و باعث درد او شود و حتی راه رفتن را گاه برای او سخت کند با ماساژ به کاهش این دردها کمک کنید.

پاها، صورت یا دست‌های او متورم شده‌اند، این علائم احتمالاً به او احساس جذابیت زیادی نمی‌دهند، آن‌ها به دلیل احتباس آب ایجاد می‌شوند. پس به او بگویید که این‌ها موقتی است و قطعاً او و فرشته درون رحم او بسیار زیبا هستند و شما آن‌ها را همانگونه که هستند دوست دارید.

هفته سی‌ و چهارم بارداری: از پرشک خود بپرسید

 • کودک شما در چه وضعیتی است؟
 • اگر کودک شما بریچ است، چقدر احتمال دارد که به حالت سر به پایین حرکت کند؟
 • اگر به موعد زایمان نزدیک‌تر شدید، پزشک چه چیزی را توصیه می‌کند؟
 • چه تمرینات یا حرکات کششی می‌توانید انجام دهید تا به کاهش فشار روی کمر کمک کنید؟
 • آیا دوره آموزشی CPR نوزادان را توصیه می‌کنید؟
 • آیا نیاز است که دوباره برای پره اکلامپسی چکاپ شوم؟
 • آیا اگر هر یک از علایم سردرد شدید، درد در ناحیه شکم و تغییرات در بینایی و فشار خون بالا داشتم می‌تواند نشانه پره اکلامپسی باشد؟ اگر بله چه کاری باید انجام دهم؟

هفته سی‌ و چهارم بارداری: چک لیست شما

 • آخرین چیزی که هنگام زایمان می‌خواهید نگران آن باشید این است که تصمیم بگیرید چه چیزی را در کیف خود بیندازید تا به بیمارستان ببرید. به همین دلیل است که ما یک چک لیست جامع بسته‌بندی کیف بیمارستانی را جمع‌آوری کرده‌ایم تا مطمئن شویم چیزهای ضروری و مناسب را که ممکن است بخواهید در این روز بزرگ با خود داشته باشید را کنار می‌گذارید. پینو بیبی چیزهایی را فهرست کرده است که شما، همسرتان و نوزاد تازه متولد شده‌تان به آن‌ها نیاز دارید.
 • اگر در این هفته وقت دارید، یه مقدار مواد غذایی تهیه کنید و دسته‌هایی از مواد غذایی را که می‌توانید بعد از آمدن نوزادتان در فریزر قرار دهید، آماده کنید. با آماده کردن این چیزها از قبل می‌توانید اطمینان حاصل کنید که وقتی مشغول مراقبت از نوزاد خود هستید، موارد کمتری برای نگرانی دارید. همچنین ممکن است بخواهید از هم‌اکنون تحویل آنلاین از فروشگاه‌ها را هماهنگ کنید تا آماده ارسال باشند، یا از دوستان و اعضای خانواده بخواهید که در چند هفته اول پس از زایمان، برخی از غذاهای خانگی را برای‌تان آماده کنند.
 • اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، به این فکر کنید که ممکن است چه اقدامات یا پوزیشن‌های برای راحتی در طول زایمان را می‌پسندید و از پزشک خود بپرسید که چه گزینه‌هایی ممکن است برای شما مناسب باشد. گزینه‌های شما ممکن است شامل گزینه‌های تسکین درد پزشکی مانند تزریق اپیدورال و همچنین تسکین درد غیرپزشکی مانند ماساژ یا تکنیک‌های تنفس باشد.
 • چک لیست نوزاد را دوباره بررسی کنید، مطمئن شوید که وسایل ضروری برای نوزاد خود را دارید.
  • اگر قبلاً یک صندلی ماشین کودک مناسب انتخاب نکرده‌اید، اکنون زمان خوبی است که به گزینه‌های خود نگاهی بیندازید.
 • قوانین بیمارستان ممکن است با چند نفر از دوستان و اعضای نزدیک‌تر خانواده‌تان که در ساعات ویزیت بیمارستان به آنجا بیایند، مشکلی نداشه باشد، اما همراهان زیاد می‌تواند دردسرساز و استرس‌زا باشد. برخی از والدین ترجیح می‌دهند همه اطرافیان در یک نوبت و با تعداد کم و زمان کوتاه آنجا بیایند و مهمان کوچولو را ببینند به جای این که تعداد زیادی ملاقات جداگانه داشته باشند. این موارد را با عزیزان خود چک کنید.
 • شروع به نهایی کردن انتخاب نام کودک خود کنید، یا حداقل اقدام به ادغام لیست کوتاه نام‌های مورد علاقه خود کنید. مولد نام کودک پینو بیبی می‌تواند به شما کمک کند تا نام مناسب را پیدا کنید.
 • اگر می‌خواهید عکاسی از نوزادان تازه متولد شده داشته باشید، آتلیه عکاسی را در منطقه خود پیدا کرده و رزرو کنید که کارش را دوست دارید و با او احساس راحتی می‌کنید. برای انتخاب خود، ممکن است دوست داشته باشید چند نمونه از کارهای گذشته را ببینید، یا از مادران دیگر در منطقه خود بخواهید که به شما گزینه‌های مناسب را پیشنهاد دهند. اگر عکاس در عکاسی از نوزادان باتجربه است از او نکاتی را در مورد بهترین زمان از روز برای برنامه‌ریزی عکاسی، محل عکاسی و مدت زمان عکاسی بپرسید. همچنین باید در مورد این که آیا عکس موضوعی دارد و این که چه کسی مسئول آوردن وسایلی مانند پتو، هدبند و وسایل دیگر است با مدیر آتلیه گفتگو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *