تغذیه در بارداری

مصرف دتاکس واتر در بارداری و اثرات آن

فهرست موضوعات این مقاله

دستورالعمل دتاکس واتر برای بارداری

اگر باردار هستید، مهم است که مراقب سلامتی خود باشید. زنان باردار بیشتر از مشکلات سلامتی مختلف رنج می‌برند زیرا بدن به مواد مغذی اضافی برای رشد کودک نیاز دارد. شایع‌ترین مشکلات سلامتی زنان باردار شامل تهوع صبحگاهی، دیابت بارداری، فشار خون بالا و یبوست است. برای جلوگیری از این مشکلات، خوردن غذاهای سالم و نوشیدن آب فراوان در طول بارداری مهم است. دستورالعمل‌های دتاکس واتر برای بارداری یکی از بهترین راه‌ها برای هیدراته ماندن در دوران بارداری است. تیم متخصص پینو بیبی در این مقاله دستورالعمل‌های دتاکس واتر برای بارداری که می‌تواند به جلوگیری از کم آبی در دوران بارداری کمک کند، را مورد بحث قرار می‌دهد.

دستورالعمل دتاکس واتر برای بارداری

سم زدایی در دوران بارداری

در سال‌های اخیر، مصرف دتاکس واتر در بین زنان باردار رایج شده است، زیرا می‌تواند به کاهش وزن آن‌ها در دوران بارداری کمک کند و برای هیدراته ماندن بدن در ی دوران حاملگی موثر است. برای این که دتاکس واترها به عنوان مکمل سم‌زدایی موثر باشند، کیفیت نوشیدنی شما باید بسیار بالا باشد. آبی که خیلی سخت (دارای کلسیم و منیزیم بیشتر) یا نرم (فاقد این مواد معدنی) باشد به عنوان یک مکمل سم‌زدایی موثر عمل نمی‌کند زیرا بدن شما در دوران بارداری به هیدراتاسیون مناسب نیاز دارد. هم‌چنین باید مطمئن شوید که آب کافی در طول روز مصرف می‌کنید تا دچار کم آبی و از دست دادن مواد مغذی بدن خود نشوید. برخی از افراد مکمل‌های گیاهی سنتی را به نوشیدنی‌های سم‌زدایی ترجیح می‌دهند زیرا نسبت به برخی داروها عوارض جانبی کمتری دارند.

چرا سم زدایی با دتاکس واتر

اگر چه بدن شما فعالیت خود را برای سم‌زدایی از طریق اندام‌هایی مانند کلیه و کبد انجام می‌دهد، اما هیدراته ماندن به اندام‌های بدن کمک می‌کند تا در سطح مطلوب خود عمل کنند، بنابراین نوشیدن آب بیشتر می‌تواند به تلاش‌های سم زدایی بدن کمک کند. دتاکس واتر را می‌توان به عنوان یک دوش داخلی در نظر گرفت. دتاکس واتر بدن را از داخل شستشو می‌دهد، نوشیدن آب به تخلیه بدن کمک می‌کند و عملکرد صحیح کبد، کلیه و روده بزرگ را تضمین می‌کند. هیدراته شدن کافی برای کمک به بدن ما برای کارکردن از طریق بار سمی که هر روز تنفس می‌کنیم و مصرف می‌کنیم، ضروری است. هیدراته ماندن یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از هضم بهینه غذا، سم‌زدایی و دفع سموم از طریق دستگاه گوارش (معده‌روده‌ای) و تحرک کافی حرکت مواد زائد از طریق سیستم گوارشی است.

چگونه در دوران بارداری بدن خود را سم‌زدایی کنیم؟

کارهای خاصی برای کمک به سم‌زدایی بدن در دوران بارداری وجود دارد. برخی از این اقدامات عبارت هستند از:

 • شما می‌توانید با نوشیدن آب و دمنوش‌های گیاهی هیدراته بمانید.
 • بر حفظ یک رژیم غذایی متعادل و غنی از میوه‌ها، سبزیجات و غلات کامل تمرکز کنید.
 • از مصرف غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.
 • مصرف کافئین و الکل را محدود کنید.
 • ورزش‌های سبک مانند پیاده روی یا یوگای دوران بارداری را انجام دهید.
 • خواب را در اولویت قرار دهید.
 • تنفس آگاهانه را تمرین کنید.
 • برای سم‌زدایی ایمن و سالم در دوران بارداری از پزشک خود راهنمایی بخواهید.

فواید سم زدایی آب و دتاکس واتر

برخی از مهم‌ترین فواید سم‌زدایی با نوشیدن آب و دتاکس واتر عبارت هستند از:

 • کاهش خستگی و کسالت جسمی و ذهنی
 • پر کردن بدن بعد از ورزش
 • دفع سموم از اندام‌هایی مانند کلیه و کبد
 • بهبود خلق و خو
 • بهبود متابولیسم و کاهش وزن
 • بهبود سلامت دستگاه گوارش
فواید سم زدایی آب و دتاکس واتر

فواید دتاکس واتر برای زنان باردار چیست؟

مزایای اصلی مصرف دتاکس واتر برای زنان باردار این است که به کاهش وزن آنها کمک می‌کند و شرایط کلی سلامت مانند هضم، مراقبت از پوست و مو و غیره را بهبود می‌بخشد. در نتیجه افزایش تولید ادرار در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی در بدن، ممکن است در صورت خروج منظم، تکرر ادرار را تجربه کنید یا حتی احساس ناراحتی کنید. این تغییرات ممکن است منجر به کم آبی بدن شود که می‌تواند باعث سرگیجه یا ضعف در دست‌ها یا پاها شود. در اینجا فواید کلیدی آب‌های مزه‌دار شده با دم کرده میوه‌ها برای بارداری (دتاکس واتر) آورده شده است.

فواید دتاکس واتر برای بانوان باردار: هیدراته ماندن

هیدراتاسیون مناسب برای بارداری سالم مهم است زیرا نوشیدن روزانه به دفع سموم از بدن کمک می‌کند و عملکرد بهینه آن را حفظ می‌کند. هم‌چنین گردش خون را بهبود می‌بخشد، که بسیار مهم است، زیرا به انتقال مواد مغذی حیاتی مورد نیاز جنین در حال رشد کمک می‌کند.

نوشیدنی هم‌چنین به تثبیت دمای بدن کمک می‌کند، به ویژه در ماه‌های گرم‌تر و مکان‌هایی با درجه حرارت بالا. زنان باردار باید حداقل ۸ تا ۱۰ لیوان آب در روز بنوشند. مکمل‌های گیاهی و دمنوش‌ها جایگزین‌هایی هستند که مواد تشکیل دهنده خاص هر جوشانده باید توسط پزشک بررسی و تایید شود. کم آبی بدن در دوران بارداری با عوارضی مانند وزن کم نوزاد هنگام تولد و پره اکلامپسی مرتبط است. تحقیقات نشان داده است که کم آبی می‌تواند باعث تورم در بدن و ایجاد ناراحتی شود. برخی از متخصصین کم‌آبی را حتی با الیگوهیدرآمنیوس مرتبط می‌دارند.

فواید دتاکس واتر برای بانوان باردار: مدیریت حالت تهوع

حالت تهوع یکی از شایع‌ترین علائم بارداری است و برای زنانی که قبلاً این تجربه را داشته‌اند می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد. نوشیدن آب سم‌زدا یا همان دتاکس واتر به کاهش حالت تهوع و سایر ناراحتی‌های مرتبط با بارداری مانند سوزش سر دل و یبوست کمک می‌کند. افزودن مرکبات به دستورالعمل‌های تهیه دتاکس واتر می‌تواند برخی از علائم تهوع را کاهش دهد. با مصرف منظم دتاکس واتر، می‌توانید وضعیت کلی سلامت خود را در دوران بارداری بهبود بخشید.

فواید دتاکس واتر برای بانوان باردار: جلوگیری از یبوست

یبوست در دوران بارداری می‌تواند بسیار آزاردهنده و ناراحت کننده باشد. اگر برای مدت طولانی طول بکشد یا اگر در حین اجابت مزاج دچار گرفتگی یا درد شوید، ممکن است احساس ناراحتی کنید. این می‌تواند باعث کم‌آبی بدن شود که می‌تواند باعث مشکلات جدی سلامتی در آینده خواهد شد، مانند سنگ کلیه یا سنگ کیسه صفرا.

مصرف بیش از حد کافئین یا الکل در دوران بارداری می‌تواند منجر به یبوست شود زیرا این مواد دارای اثرات ادرارآور بر بدن هستند. فیبر موجود در میوه‌ها و سبزیجات به نرمی مدفوع شما کمک می‌کند تا حرکات روده شما منظم و بدون درد باشد. با این حال، اگر در دوران بارداری قادر به خوردن غذاهای غنی از فیبر نیستید، نوشیدن آب سم‌زدا می‌تواند به بهبود سیستم گوارش شما و جلوگیری از یبوست کمک کند. علاوه بر این، غلات کامل مانند برنج قهوه‌ای و جو دوسر نیز فیبری را تامین می‌کنند که فرایند هضم و دفع را بهبود می‌بخشد. همه این اقدامات با هم برای بهینه‌سازی سیستم گوارشی و دفع سموم از بدن موثر هستند.

فواید دتاکس واتر برای بانوان باردار: کاهش خطر ابتلا به دیابت بارداری

این نوشیدنی هم‌چنین به کاهش خطر ابتلا به دیابت بارداری کمک می‌کند. دتاکس واترها قلیایی هستند، به این معنی که مواد معدنی مانند پتاسیم، منیزیم و کلسیم را که برای حفظ یک بارداری سالم ضروری هستند، راحت‌تر جذب می‌کند.

فواید دتاکس واتر برای بانوان باردار: حفظ وزن سالم در دوران بارداری

دتاکس واتر یک راه عالی برای حفظ وزن سالم بارداری است. هنگامی که باردار هستید، بدن شما برای حمایت از جنین در حال رشد بسیار سخت کار می‌کند تا مطمئن شود که جنین به خوبی تغذیه می‌شود. در هنگام مدیریت سایر جنبه‌های زندگی، رعایت برنامه تغذیه و ورزش می‌تواند دشوار باشد. بسیاری از زنان دریافتند که مصرف آب سم زدا به آنها کمک می‌کند در طی مدت بارداری در مسیر سلامت و حفظ وزن سالم خود قرار بگیرند.

مصرف غذاهای غنی از مواد مغذی و سالم مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل و پروتئین‌های بدون چربی نیز مهم است زیرا ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری و همچنین آنتی‌اکسیدان‌های مهمی را فراهم می‌کنند که فرآیند سم‌زدایی طبیعی بدن را افزایش می‌دهند و به حفظ وزن مناسب و ایده‌آل کمک می‌کند.

فواید دتاکس واتر برای بانوان باردار: تعادل هورمون‌ها

حفظ وزن سالم بارداری به دلایل مختلف مهم است، اما یکی از مهم‌ترین آنها اطمینان از متعادل بودن هورمون‌های شماست. هورمون‌ها نقش مهمی در حصول اطمینان از این که همه چیز برای شما و کودکتان در دوران بارداری به خوبی پیش می‌رود، ایفا می‌کند. دتاکس واتر می‌تواند با پاکسازی عمیق بدن شما به تعادل برخی از این هورمون‌ها کمک کند تا در هنگام زایمان یا شروع به شیردهی ترشح هورمون‌ها راحت‌تر تنظیم شوند.

چگونه دتاکس واتر می‌تواند به شما در مبارزه با خستگی در بارداری کمک کند؟

دتاکس واتر حاوی مواد خاصی است که به حذف مواد مضر از سیستم بدن شما کمک می‌کند. به همین دلیل است که می‌توان از آن به عنوان یک روش موثر برای مبارزه با چربی استفاده کرد، که یکی از رایج‌ترین مسائلی است که امروزه اشخاص با آن مواجه هستند. دلایل زیادی برای احساس کوفتگی یا خستگی وجود دارد. ممکن است سردرد داشته باشید یا احساس کنید نمی‌توانید از رختخواب بلند شوید. این احساسات می‌توانند ناشی از عوامل مختلفی مانند تغذیه نامناسب و عدم فعالیت بدنی باشند. با این حال، یکی از دلایل اصلی این است که بدن شما در طول زمان سموم را انباشته کرده است.

یکی از این سموم دی اکسید کربن (CO2) است که وقتی بدن ما چربی و کربوهیدرات‌ها را به انرژی تبدیل می‌کند، تشکیل می‌شود. هنگامی که ما بیش از حد غذا مصرف می‌کنیم یا الکل زیاد می‌نوشیم، سیستم ما این مولکول‌ها را جذب کرده و آنها را به عنوان گاز دی اکسید کربن در سلول‌هایمان ذخیره می‌کند. پس از آن احساس خستگی و بی‌حالی می‌کنیم زیرا بدن ما نمی‌تواند این گاز را به سرعت آزاد کند.

قبل از نوشیدن دتاکس واتر چه نکاتی را باید بدانید؟

تحقیقات علمی زیادی در مورد اثرات مصرف دتاکس واتر در دوران بارداری وجود ندارد. با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی از گیاهان و غذاها می‌توانند به کودک شما آسیب برسانند. توجه به این نکته حائز اهمیت است که بسیاری از این مطالعات با دوزهای زیادی از مکمل‌های مختلف انجام شده است که برای بارداری توصیه نمی‌شود. هم‌چنین درک این نکته مهم است که اگر چه نوشیدنی‌های سم‌زدایی ممکن است به کاهش وزن یا پاکسازی سیستم بدن شما کمک کنند، اما آن‌ها توسط FDA تنظیم نمی‌شوند. بنابراین بهرت است قبل از مصرف هر ماده غذایی در مورد آن تحقیق کنید و از پزشک خود راهنمایی بگیرید، فراموش نکنید نیازهای افراد و شرلیط فیزیولوژیک آن‌ها با هم متفاوت است پس در انتخاب هر نوع ماده غذایی به بدن خود و نیازهای خاص ان توجه کنید. در همین رابطه مقالات رژیم غذایی بارداری: غذاهایی که در دوران بارداری باید از آن‌ها اجتناب کرد و میوه‌ها و گیاهان ممنوعه در دوران بارداری را مطالعه کنید. همچنین تیم متخصص پینو بیبی رژیم غذایی هفته به هفته بارداری را بر اساس سه ماهه اول، دوم و سوم بارداری تنظیم و ارائه نموده است که می‌تواند به شما در تنظیم یک برنامه غذایی سالم در دوران بارداری کمک کند.

برخی از مواردی که در دوران بارداری باید از آنها پرهیز کرد کافئین و الکل است. هر دوی این مواد از جفت عبور می‌کنند و می‌توانند مشکلاتی را برای کودک شما ایجاد کنند. این مواد ممکن است خطر ابتلا به بیش فعالی ADHD یا اوتیسم را در سنین بالاتر افزایش دهد، بنابراین اگر قصد دارید در آینده بچه‌دار شوید، بهتر است این مواد را به طور کامل کاهش دهید یا از آنها اجتناب کنید.

قبل از نوشیدن دتاکس واتر چه نکاتی را باید بدانید؟

دستورالعمل‌های دتاکس واتر برای زن باردار

دستورالعمل‌های آب طعم‌دار شده با میوه (دتاکس واتر) راه بسیار خوبی برای تمیز و سالم نگه داشتن سیستم بدن شماست. سالم ماندن بدن و مصرف میزان کافی مایعات در دوران بارداری ضروری است زیرا به تقویت سیستم ایمنی بدن، جلوگیری از عفونت‌ها و حتی کاهش فشار خون کمک می‌کند. این دستورات آب سم‌زدایی برای بارداری به شما کمک می‌کند تا از شر سموم بدن خود خلاص شوید تا بتوانید برای زندگی جدیدی که در درون شما در حال رشد است آماده باشید. قبل از امتحان این دستور العمل‌های دتاکس واتر با متخصص زنان و زایمان و پزشک خود مشورت کنید.

در اینجا چند دستورالعمل آب دتاکس وجود دارد که می‌توانید از آنها به عنوان جایگزین آب ساده استفاده کنید:

نوشیدنی سم‌زدایی آناناس و اسفناج

 • مواد مورد نیاز: یک دوم فنجان آناناس (ورقه شده)، یک فنجان اسفناج، یک فنجان آب، خیار (اختیاری)، تکه‌های یخ (اختیاری)
 • نحوه درست کردن دتاکس واتر آناناس و اسفناج: همه مواد را در مخلوط کن بریزید. با سرعت بالا هم بزنید تا مخلوط یکدستی به دست آید.
 • اثرات دتاکس آناناس و اسفناج: طبق تحقیقات، دریافت مقدار کافی فولات (ویتامین B9) در دوران بارداری بسیار مهم است زیرا سوء تغذیه ممکن است منجر به بروز مشکلات عصبی برای جنین شود.
 • برای افزایش ویتامین و فیبر دستور تهیه این دتاکس می‌توانید از خیار نیز استفاده کنید.

نوشیدنی دانه کتان و چیا

 • مواد مورد نیاز: یک قاشق چایخوری دانه چیا، یک قاشق چای‌خوری بذر کتان، یک فنجان آب جوش، نصف لیمو (ورقه شده)
 • نحوه درست کردن: همه مواد را در آب جوش در یک ظرف ضد حرارت مخلوط کنید. حداقل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا معجون یک قوام ژل مانند پیدا کند. اگرچه می‌توانید این نوشیدنی را همان‌طور که هست مصرف کنید، می‌توانید آن را در یخچال نیز نگهداری کنید تا بعداً به عنوان یک نوشیدنی خنک و گوارا از آن لذت ببرید. افزودن تکه‌های یخ می‌تواند به آن ضربه سرد بیشتری بدهد!
 • اثرات دتاکس واتر دانه کتان و چیا: ALA (آ-لینولنیک اسید) نوعی اسید چرب امگا ۳ است که در منابع گیاهی امگا ۳ یافت می‌شود. بر اساس یک مطالعه، زنان بارداری که مصرف ALA خود را افزایش دادند، نوزادانی با وزن بیشتری به دنیا آوردند. این ممکن است برای روش‌های غذایی که سعی می‌کنند رشد جنین را با تغییر رژیم غذایی مادر در دوران بارداری به حداکثر برسانند، داشته باشد.

نوشیدنی خیار

 • مواد مورد نیاز: یک عدد خیار، ورقه شده، نمک هیمالیا را خرد شده، یک عدد لیموترش، برش خورده و چهار فنجان آب قلیایی.
 • نحوه درست کردن: همه را در یک پارچه یا لیوان بریزید. دستور العمل‌های آب دم کرده را می‌توان به صورت کمی تهیه کرد. تنها مراحل مورد نیاز اضافه کردن مواد به یک پارچ بزرگ و سرد شدن در یخچال قبل از نوشیدن است.
 • اثرات دتاکس خیار: آب کافی به بدن می‌رساند و بدن را هیدراته نگه می‌دارد. مصرف این دتاکس می‌تواند در پیشگیری از خطوط و ترک‌های بارداری موثر باشد.  

نوشیدنی ترکیبی خیار، لیمو، عصاره نعناع

 • مواد مورد نیاز: نصف یک خیار متوسط، یک عدد لیمو، چند شاخه نعنا و یک فنجان آب
 • نحوه درست کردن: خیار و لیمو را بشویید و خلال کنید. نعنا را آبکشی کنید. خیار و لیمو را در یک ظرف آب بریزید. ظرف را پر از آب کنید، سپس مواد را با هم مخلوط کنید و بگذارید یک شب در یخچال بماند تا جا بیفتد. می‌توانید هر روز روی ظرف را با آب بیشتری پر کنید تا زمانی که نیاز به تعویض میوه‌ها و گیاهان داشته باشید.
 • اثرات دتاکس واتر خیار، لیمو و نعنا: مواد مغذی در دتاکس واتر خیار حاوی مقادیر زیادی ویتامین A و C و همچنین سیلیس و پتاسیم است که هر دو از مواد معدنی ضروری مورد نیاز بدن هستند. این سم‌زدایی با طراوت و انرژی سرشار از ویتامین C (موجود در لیمو) و ویتامین A (موجود در نعناع) همراه است که هر دو آنتی اکسیدان قوی هستند. لیمو برای تحریک شیره معده با آنزیم‌ها تعامل می‌کند، شریان‌ها و خون را تمیز می‌کند و به کبد کمک می‌کند تا آنزیم‌های بیشتری تولید کند و سموم را دفع می‌کند. لیمو همچنین به دلیل توانایی آن در کاهش التهاب و بهبود فرایند هضم شناخته شده است.

نوشیدنی لیمو و زنجبیل

 • مواد مورد نیاز: یک لیمو (نصف برش، نصف پیمانه آب لیموی تازه)، یک سانتی‌متر زنجبیل تازه (برش نازک)، یک لیوان آب، برگ نعنا و تکه‌های یخ (اختیاری)
 • نحوه درست کردن: آب، برگ‌های نعناع، لیموی برش خورده و زنجبیل را در یک شیشه ترکیب کنید. چند ساعت قبل از سرو بگذارید در یخچال بماند تا طعم‌ها به خوبی به آب منتقل شوند.
 • می‌توانید لیمو، برش‌های خیار، نعناع و گیاهان دیگر را برای طعم متفاوت و ویتامین‌های بیشتر به آب خود اضافه کنید. هم‌چنین می‌توانید تکه‌های یخ را به آب خود اضافه کنید تا احساس طراوت به شما دست دهد. این افزودنی‌ها تعداد ویتامین‌ها و مواد معدنی را افزایش می‌دهند، آب تازه‌تر و خوشمزه‌تری را بدون شکر اضافه و بدون زمان آماده‌سازی بیشتر برای شما فراهم می‌کنند.
 • اثرات دتاکس واتر لیمو و زنجبیل: این نوشیدنی طراوت‌بخش هم‌چنین به شما کمک می‌کند در فصل‌های گرم تابستان با کالری کمتری نسبت به نوشیدنی‌های حاوی شیرین‌کننده‌های مصنوعی، خنک شوید. آب طعم‌‌دار به شما کمک می‌کند آب بیشتری بنوشید و با احتباس مایعات در بدن مبارزه کنید. در حالی که دتاکس وانر لیمو زنجبیل این فواید سلامتی را ارائه می‌دهد، به اضافه کردن طعم به رژیم غذایی شما نیز کمک می‌کند. لیمو حاوی مقدار زیادی فولات است که یک ماده مغذی ضروری برای روند بارداری سالم است. پتانسیل فولات برای به حداقل رساندن بروز ناهنجاری‌های بیماری لوله عصبی قبل از تولد مانند اسپینا بیفیدا و آنسفالیت در تحقیقات منتشر شده در سال ۲۰۱۲ میلادی ارائه و تایید شده است. این ناهنجاری‌های هنگام تولد خود را نشان می‌دهند و ممکن است به مغز، ستون فقرات یا نخاع آسیب برسانند. علاوه بر این، لیمو منبع قوی آنتی‌اکسیدان است و می‌تواند تاثیر بسیاری از عوامل بیماری‌زا را کاهش دهد.

نوشیدنی توت و زغال اخته

 • مواد مورد نیاز: ۲ عدد توت فرنگی تمیز و برش داده شده، ۶ عدد زغال اخته تمیز و نصف شده، ۴ عدد تمشک قرمز تمیز و نصف شده، ۴ عدد تمشک سیاه تمیز و نصف شده
 • نحوه درست کردن: یک شیشه ۷۰۰ گرمی میسون (لیوان‌های مخصوص اسموتی) را با یخ پر کنید و مواد ذکر شده در بالا را اضافه کنید. سپس، شیشه را با آب پر کنید. توت‌ها را حداقل ۴ تا ۶ ساعت قبل از نوشیدن در آب خیس کنید.
 • اثرات دتاکس واتر توت فرنگی، زغال اخته و تمشک: نوشیدنی حاوی توت راهی عالی برای به حداکثر رساندن مصرف آب روزانه شما در عین لذت بردن از یک نوشیدنی خوش طعم و با طراوت است. توت‌ها، آنتی اکسیدان‌های طبیعی و مملو از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند. انواع توت‌های آبی تیره و بنفش مانند زغال اخته و تمشک سیاه، حاوی فلاونوئیدی به نام آنتوسیانین هستند که یک ترکیب گیاهی حاوی آنتی اکسیدان‌های قوی است.

نوشیدنی آلوئه‌ورا

 • مواد مورد نیاز: آب لیمو به میزانی که تمایل دارید، یک فنجان آب آلوئه‌ورا، آب زنجبیل تازه، ۴ قاشق غذاخوری کفیر نارگیل، ۲ قاشق چایخوری سرکه سیب ارگانیک و پروبیوتیک
 • نحوه درست کردن: تنها کاری که برای بهره‌مندی از مزایای این  دتاکس واتر سم‌زدای بسیار سالم باید انجام دهید این است که مواد فوق را در یک شیشه مزون با هم مخلوط کرده و بلافاصله بنوشید تا از مواد مغذی غنی آن بهره ببرید.
 • اثرات دتاکس آلوئه‌ورا و لیمو: این دتاکس به عنوان یک تونیک سم‌زدایی و پاکسازی روزانه کاربرد فراوانی دارد. تونیک سم‌زدایی یک نوشیدنی قلیایی است که خلق و خو را بهبود می‌بخشد، پوست را شفاف می‌کند، فرایند هضم و سیستم ایمنی را تقویت می‌کند.
دستورالعمل‌های دتاکس واتر برای زن باردار

سوالات متداول در مورد دتاکس واتر

 • چگونه می‌توان در دوران بارداری دتاکس واتر نوشید؟

مصرف روزانه دتاکس واتر یک راه عالی برای بازگرداندن سیستم بدن شما به مسیر درست سلامتی است. آب حاوی مواد طبیعی است که به دفع سموم از سیستم بدن کمک می‌کند. با این حال، نباید بیش از یک شیشه در روز بنوشید زیرا می‌تواند برای کودک شما مضر باشد. هم‌چنین در صورت شیردهی می‌توانید دتاکس واتر را با وعده‌های غذایی مصرف کنید تا بر تولید شیر مادر تأثیری نگذارد.

 • آیا نوشیدن دتاکس واتر در دوران بارداری بی‌خطر است؟

مصرف دتاکس واتر در دوران بارداری بی‌خطر است. دتاکس واتر بر اندام‌های جنین متولد نشده تأثیر نمی‌گذارد یا در دوران بارداری آسیبی ایجاد نمی‌کند. مصرف دتاکس واتر می‌تواند به شما در حفظ یک سبک زندگی سالم کمک کند و هیدراته ماندن بدن شما در دوران بارداری را تضمین کند. مصرف انواع دتاکس واتر فواید زیادی برای زنان باردار و نوزادان آن‌ها دارد.

 • عوارض مصرف دتاکس واتر در دوران بارداری چیست؟

مصرف دتاکس واتر در دوران بارداری عوارض جانبی شناخته شده‌ای ندارد. این کار با پاکسازی بدن شما و از بین بردن تمام سموم ذخیره شده در اندام‌های شما کار می‌کند که در کاهش ریسک ابتلا به دیابت بارداری و سطح فشار خون بالا موثر است.

سخن آخر

به زنان باردار توصیه می‌شود که روزانه حداقل هشت لیوان آب بنوشند، اما اضافه کردن برخی از دستورالعمل‌های آب سم‌زدایی برای بارداری از اهمیت بیشتری برخوردار است. آب برای بدن ضروری است و شما باید روزانه حداقل ۲ تا ۳ لیتر آب وارد سیستم بدن خود کنید. اما این فقط در مورد آب آشامیدنی نیست بلکه در مورد نوع آبی است که مصرف می‌کنید. این آب می‌تواند دتاکس واتری باشد که علاوه بر افزودن عصاره انواع میوه، غنی شده باشد. برخی از افراد تمایلی به نوشیدن آب خالی ندارند و همچنین گاهی منابع آبی در دسترس بانوی باردار ممکن است بهاندازه کافی سالم نباشد و یا حین فرایند تصفیه مواد شیمیایی به آن افزوده شده باشد که برای مادر و جنین مضر باشند لذا مصرف دتاکس واتر می‌تواند جایگزین مناسبی برای این بانوان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *