بارداری, زندگی روزانه, علائم بارداری

پیش‌بینی جنسیت جنین بر اساس علائم بارداری و تغییرات بدن مادر

فهرست موضوعات این مقاله

احتمالاً داستان‌هایی از زوج‌های قدیمی و افراد مسن دور و برتان راجع به پیش‌بینی جنسیت جنین شنیده‌اید، مانند این که داشتن حالت تهوع صبحگاهی به عنوان نشانه‌ای از داشتن دختر یا برآمدگی پایین شکم که نشان‌دهنده جنسیت پسر است. اگر قصد دارید که جنسیت کودک خود را قبل از تولد او بدانید، صبر کردن تا دریافت نتیجه سونوگرافی برای شما سخت است با پینو بیبی همراه باشد تا بتوانید پیش از انجام سونوگرافی درباهر جنسیت فرزندتان گمانه‌زنی کنید. اگر چه این‌ها داستان‌ها عامیانه‌ و غیرواقعی هستند و جنبه علمی ندارند اما بر سرگرم کردن شما که منتظر تولد کودک خود هستید می‌تواند جالب باشد. این داستان‌ها نسل‌ به نسل چرخیده است و برخی از آن‌ها حتی بخشی از فرهنگ یک قوم یا ملت شده‌اند. شما هم اگر داستانی دارید برای ما در بخش نظرات بنویسید تا سایر خواندگان مقاله نیز از آن آگاه شوند. این پیش‌بینی‌ها فقط بخشی از حرف‌ها و قصه‌ها است که دهان به دهان منتقل شده‌اند و مبتنی بر فکت‌های علمی نیستند، اما راه‌های سرگرم‌کننده‌ای برای پرت کردن حواس شما از عوارض ناخوشایند بارداری و جلوگیری از افسردگی و بی‌حوصلگی شما هستند. پینو بیبی برخی از رایج‌ترین، جالب‌ترین و ساده‌ترین داستان‌های جذاب در خصوص پیش‌بینی جنسیت نوزاد را در این مقاله گردآوری است. رویکرد این مقاله پیش‌بینی جنسیت بر اساس تغییرات بدن مادر و علائم بارداری است در مقاله بعدی روش‌های اساطیری جهت پیش‌بینی جنسیت نوزاد ارائه شده است پس اگر به پیش‌بینی جنسیت نوزاد خود علاقه دارید خواندن آن مقاله را از دست ندهید.

افسانه، حکایت و داستان چیست؟

در دنیای امروز، داستان افراد سالخورده و زوج‌های قدیمی مطمئناً صرفا در حد داستان‌ها و افسانه‌های قدیمی هستند، اما منشأ این داستان‌ها بسیار جالب است. زنان مسن‌تر داستان‌ها، افسانه‌ها، خرافات و امثال آن را به نسل‌های جوان‌تر منتقل کرده‌اند و بسیاری از این افسانه‌ها قرن‌ها قبل از این که نوشتن، چاپ و سواد به هنجار تبدیل شود، وجود داشته‌اند.

برخی از این داستان‌ها مبتنی بر اخلاقیات هستند و به صورت افسانه منتشر شده‌اند، در حالی که برخی دیگر به سلامت زنان و موضوعات مرتبط از جمله بارداری، بلوغ و تغذیه می‌پردازند.

این داستان‌ها بخشی از فرهنگ و تاریخ مشترک بشری است. اگر چه پیشرفت‌های پزشکی ثابت کرده است که بسیاری از این داستان‌ها اشتباه هستند، اما دانستن این داستان‌ها برای پیش‌بینی جنسیت سرگرم‌کننده است، به ‌ویژه برای این که حواس شما از تمرکز بر مشکلات شایع بارداری پرت کنند و باعث شوند دقایق خوشی را برای گمانه‌زنی درباره جنسیت فرزندتان سپری کنید.

چگونه داستان‌های و افسانه‌های قدیمی جنسیت نوزاد را پیش‌بینی می‌کنند؟

حتماً شما هم از لحظه بارداری‌تان تحت تاثیر حدس و گمان‌های اطرافیان‌تان قرار گرفته‌اید. این حدس و گمان‌ها بیشتر در بین بانوان سالخورده‌تر رایج است همچنین بانوانی که قبلاً باردار بوده‌اند نیز ممکن است علائم بارداری خود را با علائم و نشانه‌های بارداری شما بسنجند و بدین ترتیب سعی کنند جنسیت نوزاد شما را حدس بزنند. ممکن است قبلاً در مورد برخی از این داستان‌ها شنیده باشید. شاید کسی به شما گفته باشد که شکل برآمدگی شکم شما نشانه پسردار شدن شماست یا این که تهوع شدید صبحگاهی شما به این معنی است که یک دختر در راه دارید. البته، علم این افسانه‌ها را رد کرده است، اما شنیدن آن‌ها هنوز هم سرگرم کننده و جذاب است.

بهتر است بدانید که این داستان‌های واقعاً نمی‌توانند جنسیت جنین را پیش‌بینی کنند، از آن جا که احتمال دختر یا پسر بودن کودک پنجاه پنجاه است ممکن است که به صورت اتفاقی این داستان‌ها درست از آب در بیایند. این افسانه‌ها زمانی که هیچ ابزار خاص پزشکی در دسترس نبود تنها راه پیش‌بینی جنسیت کودک بودند. اکنون راه بهتری برای دانستن جنسیت بیولوژیکی نوزاد قبل از تولد داریم، اما اگر هنوز به زمان سونوگرافی نرسیده‌اید یا فقط می‌خواهید کمی سرگرم شوید، در ادامه چند روش غیرعلمی اما سرگرم‌کننده برای پیش‌بینی این که آیا فرزند شما دختر است یا پسر ارائه می‌کنیم. بعداً نتیجه این حدس و گمان‌ها را با نتیجه سونوگرافی مقایسه کنید شاید نتایح همسو بود و شاید هم مخالف آن چه حدس زده بودید، باشد. این گمانه‌زنی‌ها را جایی یادداشت کنید یا حتی وقتی در حال ارزیابی این موارد هستید یک فیلم کوتاه از خودتان بگیرید، این فیلم را می‌توانید در جشن افشای جنسیت فرزندتان به نمایش بگذارید یا آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و از دوستان خود بخواهید تا جنسیت فرزند شما را حدس بزنند. همین جا پیشنهاد می‌کنیم مقاله جشن افشای جنسیت نوزاد و مراسم تعیین جنسیت کودک را نیز مطالعه بفرمایید تا با ایده‌های جذاب روش‌های افشای جنسیت نوزاد آشنا شوید.

پیش‌بینی جنسیت نوزاد از روی علائم بارداری

بسیاری از داستان‌های قدیمی برای پیش‌بینی جنسیت به علائم معمول اولیه بارداری یا علائمی است که در سه ماهه دوم یا سوم خود احساس می‌کنید، توجه دارند. بر اساس این داستان‌ها و افسانه‌ها، تهوع صبحگاهی، هوس، سوزش سر دل و حتی سطح فشار خون شما ممکن است جنسیت کودک شما را آشکار کند. پیشنهاد می‌کنیم حتماً مقاله مربوط به مشکلات شایع دوران بارداری را مطالعه کنید.

هوس یا ویار حاملگی در بارداری و پیش‌بینی جنسیت جنین

اگر هوس بارداری دارید، به آنچه می‌خواهید بخورید توجه کنید. طبق این داستان‌های قدیمی (خاله پیرزن‌ها) بر اساس داشتن هوس نمک در مقابل هوس شیرینی می‌توان جنسیت نوزاد را پیش‌بینی کرد.

 • افسانه‌ها در مورد ویار حاملگی می‌گویند:
  • دختر: هوس غذایی هنگام بارداری دختر شامل چیزهای شیرینی مانند شکلات، شیرینی، آب میوه و میوه است.
  • پسر: هوس‌های غذایی در هنگام بارداری پسر معمولاً مربوط به غذاهای شورتر یا خوش طعم‌تر است، مانند آجیل، گوشت، پنیر و سایر اشکال پروتئین.
 • واقعیت علمی در مورد ویار حاملگی

میل به غذا ممکن است با افزایش هورمونی یا تغییر در نحوه جذب مواد مغذی توسط بدن در دوران بارداری مرتبط باشد. اما واقعاً هیچ دلیلی در پشت هوس‌های غذایی خاص وجود ندارد و معمولاً این ویار حاملگی و هوس به نوعی غذا خاص، بسیار فردی و با توجه به شرایط سلامتی مادر و سبک زندگی او قبل از بارداری مرتبط است. پیشنهاد می‌کنیم مقاله مربوط به ویار حاملگی را مطالعه بفرمایید.

هوس یا ویار حاملگی در بارداری و پیش‌بینی جنسیت جنین

سوزش سر دل در بارداری و پیش‌بینی جنسیت جنین

سوزش سر دل یکی دیگر از علائم شایع بارداری است. اگر چه سوزش سر دل تجربه خوشایندی نیست، اما بر طبق داستان و افسانه‌های قدیمی روش مناسبی برای پیش‌بینی جنسیت کودک شما خواهد بود.

 • افسانه‌ها در مورد سوز سردل می‌گویند:
  • دختر: سوزش سر دل مداوم یا شدیدتر نشانه این است که شما دختر دارید و این که او با موهای پر به دنیا می‌آید.
  • پسر: اگر سوزش معده زیادی را تجربه نمی‌کنید، نشانه این است که پسر دارید.
 • واقعیت در مورد سوز سردل

سوزش سر دل و معده یکی دیگر از علائم شایع بارداری است که با تغییرات سطح ترشح هورمون‌ها در بارداری مرتبط است و می‌تواند تجربه سوزش سر دل در حاملگی را ایجاد کند. این هورمون‌ها بدن شما را تحریک می‌کنند که هضم را کند کرده و مواد مغذی را بهتر جذب کند. علاوه بر این، فشار ناشی از رحم در حال رشد بر روی شکم نیز ممکن است باعث سوزش سر دل شود.

تهوع صبحگاهی در بارداری و پیش‌بینی جنسیت جنین

داستان‌های معروف خاله پیرزن‌ها برای پیش‌بینی جنسیت مربوط به بیماری صبحگاهی است که به طور علمی به عنوان تهوع و استفراغ بارداری (NVP) شناخته می‌شود. تهوع و استفراغ یک علامت نسبتاً رایج در دوران بارداری است، اگر چه ممکن است همه بانوان باردار را تحت تأثیر قرار ندهد. آیا با پسر یا دختر حالت تهوع بیشتری خواهید داشت؟ بیایید بررسی کنیم:

 • افسانه‌ها در مورد تهوع صبحگاهی می‌گویند:
  • دختر: اگر حالت تهوع صبحگاهی زیادی دارید و احساس بیماری می‌کنید، یک دختر در راه دارید.
  • پسر: اگر حالت تهوع صبحگاهی ندارید، یا حالت تهوع خفیف است باید چشم‌انتظار یک پسر باشید.
 • واقعیت در مورد تهوع صبحگاهی

البته، این موضوع نیز مانند موارد قبلی فقط یک داستان سرگرم کننده است که جنسیت را پیش‌بینی کنید. با این حال، چند مطالعه ارتباطی بین تجربه تهوع شدید صبحگاهی، به نام هایپر استفراغ بارداری (HG) و احتمال بیشتر این عارضه در بارداری دختر را نشان داده‌اند. متخصصان پزشکی علت دقیق تهوع صبحگاهی را مشخص نکرده‌اند، اما بسیاری آن را به سطوح بالاتر «هورمون بارداری»، hCG (گنادوتروپین جفتی انسان) و استروژن مرتبط می‌دانند. توصیه می‌کنیم مقاله مربوط به تهوع صبحگاهی را مطالعه کنید.

تهوع صبحگاهی در بارداری و پیش‌بینی جنسیت جنین

خط سیاه شکم در بارداری و پیش‌بینی جنسیت جنین

بله، حتی خط سیاه شکم شما نیز در پیش‌بینی جنسیت طبق این داستان‌ها اهمیت و نقش دارد. خط سیاه یک خط تیره روی شکم شما است که در دوران بارداری ظاهر می‌شود و از برآمدگی شکم شما را تا استخوان شرمگاهی کشیده می‌کند. وقتی خط سیاه شکم شما شروع به ظاهر شدن کرد، نگاه دقیق‌تری به آن بیندازید.

 • افسانه‌ها در مورد خط سیاه شکم می‌گوید:
  • دختر: اگر خط سیاه شما از زیر ناف شما شروع می‌شود، به یک دختر بچه خوش آمد می‌گویید.
  • پسر: اگر خط سیاه از بالای شکم شما شروع شود، فرزند شما پسر است.
 • واقعیت در مورد خط سیاه شکم

بله درست حدس زدید، هورمون‌های بارداری ممکن است باعث تغییرات پوستی شوند، از جمله ظاهر شدن خط سیاه شکم. این هورمون‌ها تولید ملانین را تحریک می‌کنند که می‌تواند باعث ایجاد رنگدانه‌های دیگر نیز شود. شکل ظاهری خط سیاه پیش‌بینی کننده جنسیت جنین نیست، بلکه نشان دهنده افزایش ملانین است.

خط سیاه شکم در بارداری و پیش‌بینی جنسیت جنین

تغییرات مو و ناخن در بارداری و پیش‌بینی جنسیت جنین

اگر از درخشش شایع بارداری برخوردار هستید، ممکن است متوجه شوید که مو و ناخن‌هایتان بسیار سالم به نظر می‌رسند. همه بانوان باردار این را تجربه نمی‌کنند و برخی حتی دچار ریزش مو و آکنه می‌شوند اما طبق داستان‌های قدیمی، این تغییرات جنسیت کودک شما را پیش‌بینی می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم مقاله مربوط به مراقبت از مو در دوران بارداری را مطالعه کنید.

 • افسانه‌ها در مورد درخشش بارداری می‌گویند:
  • دختر: اگر متوجه شدید موها و ناخن های‌تان شکننده، خشک و نازک می‌شوند، به دخترتان سلام کنید.
  • پسر: اگر مو و ناخن‌های درخشان، شاداب و سالمی دارید، به پسر کوچولوی خود خوش آمد بگویید.
 • واقعیت در مورد درخشش بارداری

اگر درخشش بارداری را تجربه کردید، می‌توانید از هورمون‌ها و افزایش جریان خون خود تشکر کنید. در نتیجه ممکن است پوست شما صاف‌تر و نرم‌تر به نظر برسد و موهای شما کمی درخشان‌تر و قوی‌تر به نظر برسد. یادتان باشد اگر موها و پوست شما درخشان و زیبا شده است شما جزو معدود بانوان بارداری هستید که از این شناس برخودار شده‌اید.

آکنه در بارداری و پیش‌بینی جنسیت جنین

همانطور که گفتیم همه خانم‌های حامله از درخشش بارداری برخودار نمی‌شوند، ممکن است شما متوجه یک وضعیت پوستی متفاوت شوید و پوست شما دچار آکنه و جوش شود بنابراین برویم تا از داستانی که آکنه در دوران بارداری را به پسر یا دختر بودن شما مرتبط می‌کند، مطلع شویم.

 • افسانه‌ها در مورد آکنه می‌گویند:
  • دختر: اگر در دوران بارداری پوست چرب دارید، فرزند شما دختر است یا پسر؟ بله، این جوش‌ها نشانه این است که شما دختر دارید.
  • پسر: از طرف دیگر، عدم وجود جوش اضافی و خشکی پوست در دوران بارداری به معنای پسردار بودن است.
 • واقعیت در مورد آکنه

هورمون‌های بیشتر در دوران بارداری به معنای تولید سبوم بیشتر است، سبوم چربی پوست است که با آکنه مرتبط است. بنابراین، هورمون‌ها ممکن است باعث ایجاد جوش‌های اضافی در صورت شما در دوران بارداری شوند، صرف نظر از این که یک کاکل زری در راه دارید یا یک پرنسس زیبا.

مه مغزی در بارداری و پیش‌بینی جنسیت جنین

آیا نام «مه مغز بارداری» را شنیده‌‌اید؟ این عبارت فراگیر، علائم معمول بارداری را که با مغز شما مرتبط است، مانند فراموشی، ابری شدن ذهن، خستگی و دست و پا چلفتی بودن را پوشش می‌دهد. بنابراین، آیا احساس خواب آلودگی و دست و پا چلفتی در دوران بارداری به معنای پسر یا دختر است؟ این داستان را اکثراً پیرمردها بیان می‌کنند!

 • افسانه‌ها در مورد مه مغز بارداری می‌گویند:
  • دختر: اگر در دوران بارداری نسبتاً هوشیار و ثابت قدم هستید، سلام دختر عزیزم.
  • پسر: احساس خستگی و کمی دست و پا چلفتی دارید نشانه این است که شما یک پسر در راه دارید.
 • واقعیت در مورد مه مغز بارداری

کارشناسان پزشکی هنوز تایید نکرده‌اند که آیا «مه مغز بارداری» یک بیماری واقعی است یا خیر، اما شکی نیست که بسیاری از بانوان باردار این علائم را در دوران بارداری تجربه می‌کنند. اگر چه مطالعات نشان می‌دهد تغییرات جزئی در مغز در دوران بارداری وجود دارد، اما شرایطی مانند دست و پا چلفتی بودن و فراموشی احتمالاً بیشتر با نوسانات هورمونی، خستگی، استرس و مواردی از این دست مرتبط است. برای کسب اطلاعات یشتر مقاله مه مغزی در بارداری را مطالعه بفرمایید.

تغییرات خلق و خو در بارداری و پیش‌بینی جنسیت جنین

افسانه‌‌های در مورد رفتار بانوان باردار هم وجود دارد و آن‌ها اعتقاد دارند که خلق و خوی شما می‌تواند تعیین کننده جنیست جنین باشد. این که شما دم دمی مزاج هستید یا رفتار ملایم و ثابت دارید می‌تواند جنسیت جنین را افشا کند.

 • افسانه‌ها در مورد خلق و خو بارداری می‌گویند:
  • دختر: اگر بیشتر احساس بدخلقی می‌کنید تا احساس رضایت و آرامش، ممکن است یک دختر در راه داشته باشید.
  • پسر: افسانه‌ها می‌گویند که اگر آرامش بیشتری دارید، باید برای یک پذیرش یک پسر آماده شوید.
 • واقعیت در مورد خلق و خو بارداری

البته بارداری با افزایش هورمون‌هایی همراه است که به سرعت بدن شما را تغییر می‌دهند. خستگی به شدت به روح و روان شما ضربه می‌زند و کنترل بی‌خوابی دشوار است. هر بانوی بارداری بدون توجه به جنسیت فرزندش، تحت چنین شرایطی کمی بداخلاق خواهد بود. نوسانات خلقی بخشی از مشکلات شایع بارداری است و ارتباطی با جنسیت ندارد. برای کسب آگاهی بیشتر مقالات نکاتی برای بهبود سلامت روان در دوران بارداری و دلایل استرس و اضطراب در بارداری را مطالعه بفرمایید.

پیش‌بینی جنسیت نوزاد از روی تغییرات بدن

داستان‌های هم در مورد تغییرات بدن، هم در مورد شما مادر عزیز و هم کودک در حال رشد شما برای پیش‌بینی جنسیت وجود دارد. مراقب اندازه برآمدگی شکم دوست داشتنی خود باشید و به تغییرات در پستان‌ها و ضربان قلب کودک توجه کنید، شاید توانستید جنسیت کودک‌تان را با توجه به این علائم حدس بزنید.

موقعیت برآمدگی شکم در بارداری و پیش‌بینی جنسیت نوزاد

احتمالاً شناخته شده‌ترین داستان خاله پیرزن‌ها برای پیش‌بینی جنسیت، داستانی است که بر اساس نحوه حمل نوزاد و شکل شکم در بارداری است. بنابراین، اگر می‌پرسید آیا من باید منتظر تولد یک پسر باشم یا یک دختر، به محض این که برآمدگی شکمتان ظاهر شد آن را به دقت ارزیابی کنید و سعی کنید با توجه به افسانه‌های این مقاله جنسیت کودک‌تان را حدس بزنید.

 • افسانه‌ها در مورد موقعیت برآمدگی شکم می‌گویند:
  • دختر: اگر برآمدگی شکم شما بالاتر از روی شکم شما قرار دارد، نشانه این است که یک دختری زیبا در راه دارید.
  • پسر: اگر در قسمت پایین شکم، نزدیکتر به استخوان لگن خود این برآمدگی را حمل می‌کنید، این نشانه تولد یک پسر کوچولو است.
 • واقعیت در مورد موقعیت برآمدگی شکم

وضعیت برآمدگی شکم شما به اندازه و موقعیت رحم شما مربوط می‌شود. در اوایل بارداری، رحم شما پایین‌تر در شکم شما قرار می‌گیرد. همانطور که رحم شروع به بزرگ شدن می‌کند، بالاتر و جلوتر قرار می‌گیرد. اندازه کودک شما نیز ممکن است بر روی موقعیت برآمدگی شما تأثیر بگذارد.

شکل برآمدگی شکم در بارداری و پیش‌بینی جنسیت نوزاد

طبق افسانه‌ها، نه تنها موقعیت برآمدگی شکم در حاملگی، بلکه شکل برآمدگی شکم در بارداری می‌تواند جنسیت نوزاد را نشان دهد. پس شکل شکم شما در باردای سر در مقابل شکم شما در بارداری دختر چگونه است؟

 • افسانه‌ها در مورد شکل برآمدگی شکم می‌گویند:
  • دختر: برآمدگی عریض شکم نشانه این است که شما یک دختر کوچولو در راه دارید.
  • پسر: اگر برآمدگی شما باریک به نظر می‌رسد و به سمت جلو متمایل باشد، انگار توپ بسکتبال زیر پیراهن دارید، کوچولوی شما پسر است.
 • واقعیت در مورد شکل برآمدگی شکم

شکل برآمدگی شکم شما به موقعیت کودک در داخل رحم شما مربوط می‌شود. برای مثال، نوزادانی که به پهلو قرار گرفته (خوابیده)، برآمدگی وسیع‌تری ایجاد می‌کنند.

شکل برآمدگی شکم در بارداری و پیش‌بینی جنسیت نوزاد

تغییرات پا در بارداری و پیش‌بینی جنسیت نوزاد

این افسانه تعیین جنسیتی به پاهای شما مربوط می‌شود. بارداری تغییرات زیادی در بدن شما ایجاد می‌کند، از جمله پاهای متورم. اما پاهای متورم نشانه دختر است یا پسر؟

 • افسانه‌ها در مورد تغییرات پا می‌گویند:
  • دختر: اگر پاهایت بدون هیچ ورمی ثابت بماند، هورا، فرزند شما یک دختر است.
  • پسر: پاهای شما متورم شده است، پس برای استقبال از یک پسر آماده شوید.
 • واقعیت در مورد تغییرات پا

تورم در بارداری بسیار شایع است و می‌تواند در مچ پا، ساق‌پا و ران‌ها ایجاد شود. این تورم ناشی از مایعات اضافی بدن و فشار رحم در حال رشد است.

اندازه پستان‌ها در بارداری و پیش‌بینی جنسیت نوزاد

همان طور که بدن شما، خود را برای آمدن کودک آماده می‌کند، احتمالاً متوجه تغییراتی در سینه‌های خود خواهید شد. به نحوه رشد آن‌ها توجه کنید، زیرا طبق این داستان همسران خاله پیرزن‌ها معتقد است که آن‌ها پیامی برای پیش‌بینی جنسیت برای شما ارسال می‌کنند.

 • افسانه‌ها در مورد اندازه پستان‌ها می‌گویند:
  • دختر: اگر سینه‌هایتان پُرتر می‌شود اما متناسب با فرم بدن‌تان باقی می‌ماند، فرزند شما دختر است.
  • پسر: اگر سینه‌های شما بسیار بزرگ و سنگین می‌شود، به خصوص بر خلاف فرم بدن شما، شما باید منتظر یک پسر باشید.
 • واقعیت در مورد اندازه پستان‌ها

سینه‌ها در طول بارداری رشد می‌کنند و تغییر می‌کنند. در اوایل، هورمون‌هایی مانند استروژن و پروژسترون باعث رشد سینه‌های شما می‌شوند و بعداً با شروع تولید شیر، آن‌ها به روند تغییر ادامه می‌دهند.

تغییرات در نوک پستان‌ها (نیپل‌ها) در بارداری و پیش‌بینی جنسیت نوزاد

همراه با افزایش پُری سینه‌ها، تغییرات در نوک سینه‌ها در دوران بارداری رایج است. آیا این تغییرات به معنای پسردار بودن است یا دختردار بودن؟ پیشینیان برای تعیین جنسیت نوزاد بر اساس این تغییرات ایده‌هایی دارند.

 • افسانه‌ها در مورد تغییرات نوک پستان‌ها می‌گویند:
  • دختر: اگر رنگ آرئول (ناحیه اطراف نوک پستان) تقریباً ثابت ماند، به دختر بچه خود سلام کنید.
  • پسر: اگر رنگ آرئول تیره‌تر شد، باید بگویید: به دنیا خوش آمدی، پسر عزیزم.
 • واقعیت در مورد تغییرات نوک پستان‌ها

هورمون‌های بیش از حد می‌تواند باعث ایجاد هیپرپیگمانتاسیون در نواحی مختلف بدن از جمله نوک پستان‌ها شود. این ملانین اضافی می‌تواند باعث تیره شدن آرئول شود و طبیعتاً ارتباطی با جنسیت کودک ندارند.

رنگ ادرار در بارداری و پیش‌بینی جنسیت نوزاد

بله، حتی رنگ ادرار هنگام بارداری پسر یا دختر می‌تواند الهام بخش داستان‌های سالخوردگانی باشد که قبل از سونوگرافی می‌توانند جنسیت نوزاد شما را حدس بزنند. برای پیش‌بینی جنسیت کوچولوی خود به رنگ ادرارتان توجه کنید.

 • افسانه‌ها در مورد رنگ ادرار می‌گویند:
  • دختر: اگر ادرار شما تیره‌تر یا رنگ زرد معمولی دارد، دختر در راه دارید.
  • پسر: اگر ادرار شما روشن‌تر است، نشانه پسردار شدن شماست.
 • واقعیت در مورد رنگ ادرار

رنگ ادرار شما تحت تأثیر جنسیت نوزادتان قرار نمی‌گیرد. بلکه از آنچه می‌خورید، می‌نوشید ناشی می‌شود. تغییرات رنگ می‌تواند توسط غذاهای خاص یا مصرف مایعات ایجاد شود. مصرف ویتامین‌های دوران بارداری نیز می‌تواند بر رنگی که هنگام ادرار می‌بینید تأثیر بگذارد.

افزایش وزن در بارداری و پیش‌بینی جنسیت نوزاد

افزایش وزن بارداری طبیعی است و برای حمایت از نوزاد در حال رشد ضروری است. اما آیا با وجود جنین پسر بیشتر وزن اضافه می‌کنید یا جنین دختر؟

 • افسانه‌ها در مورد افزایش وزن باردرای می‌گویند:
  • دختر: اگر وزن‌های اضافی در سرتاسر بدن شما به خصوص در قسمت پایین و ران شما ظاهر شود، این نشانه این است که باید منتظر آمدن یک دختر باشید.
  • پسر: اگر بیشتر اضافه وزن شما در شکم اتفاق می‌افتد، منتظر ورود یک پسر باشید.
 • واقعیت در مورد افزایش وزن بارداری

افزایش وزن بارداری روندی بسیار شخصی است و بیشتر به نوع بدن شما، وزن شما قبل از بارداری و سابقه افزایش وزن شما مربوط می‌شود. برای اطلاع از وزن مناسب هنگام بارداری مقاله محاسبه آنلاین شاخص توده بدن را مطالعه بفرمایید.

افزایش وزن همسرتان (پدر) در بارداری و پیش‌بینی جنسیت نوزاد

اگر فکر می‌کنید که شما و همسرتان از نظر ذهن، بدن، قلب و روح به هم مرتبط هستید، این افسانه قدیمی برای پیش‌بینی جنسیت ممکن است برای شما مناسب باشد! بر اساس این افسانه، حاملگی فقط به افزایش وزن شما منجر نمی‌شود، بلکه همسرتان نیز افزایش وزن نشان می‌دهد.

 • افسانه‌ها در مورد افزایش وزن پدر می‌گویند:
  • دختر: اگر همسرتان در دوران بارداری وزن اضافه کند، نشانه این است که شما دختر دارید.
  • پسر: اگر وزن همسرتان تقریباً ثابت بماند، یک پسر در راه است.
 • واقعیت در مورد افزایش وزن پدر

بدیهی است که آنچه در بدن همسر شما اتفاق می‌افتد ربطی به بارداری شما ندارد، اما ممکن است همسرتان سندرم کوواد یا نشانگان کوید (Couvade Syndrome) را تجربه کند. این زمانی است که شوهر یک زن باردار علائم بارداری او را احساس می‌کند. به این افزایش وزن همسرتان «افزایش وزن همدردی» یا «افزایش وزن سمپاتیک» می‌گویند. در بیشتر موارد افزایش وزن پدران به خاطر منبع غذایی است که اکنون به دلیل ویار همسرشان بیشتر در دسترس هستند. از آنجایی که شما اکنون بیشتر غذا می‌خورید، احتمالاً تنقلات بیشتری در خانه وجود دارد و ممکن است وعده‌های غذایی بیشتری بخورید. همسرتان هم در کنار شما شروع به خوردن مقداری غذای بیشتر و خوردن تنقلات می‌کند و در نهایت کمی وزن اضافه می‌کند. گاهی نیز اضطراب فروان همسرتان را وادار به پرخوری می‌کند. بد نیست به همسرتان توصیه کنید تا مقاله ترس از پدر شدن را مطالعه کند.

ضربان قلب جنین در بارداری و پیش‌بینی جنسیت نوزاد

شنیدن صدای تپش قلب جنین قبل از تولدش هیجان انگیز است. طبق افسانه‌ها، ضربان قلب کودک شما می‌تواند جنسیت او را پیش‌بینی کند.

 • افسانه‌ها در مورد ضربان قلب جنین می‌گویند:
  • دختر: اگر ضربان قلب جنین شما بالاتر از ۱۴۰ ضربه در دقیقه (bpm) باشد، شما یک دختر در راه دارید.
  • پسر: اگر ضربان قلب جنین شما کمتر از ۱۴۰ ضربان در دقیقه باشد، نشانه این است که شما یک پسر در راه دارید.
 • واقعیت در مورد ضربان قلب جنین

ضربان قلب طبیعی جنین بین ۱۱۰ تا ۱۶۰ ضربان در دقیقه است و عواملی مانند سن بارداری و سطح فعالیت جنین ممکن است بر آن تأثیر بگذارد و ارتباط خاصی با جنسیت جنین ندارد.

جهت خوابیدن زائو در بارداری و پیش‌بینی جنسیت جنین

خوابیدن در دوران بارداری می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد، شما تلاش می‌کنید تا وضعیتی را پیدا کنید که برای خوابیدن شما راحت‌تر و البته کم خطر باشد. اما آیا جهت و سمت مورد علاقه شما جنسیت کودک شما را پیش‌بینی می‌کند؟ حداقل طبق افسانه‌های قدیمی که این طور است.

 • افسانه‌ها در مورد جهت خوابیدن مادر می‌گویند:
  • دختر: اگر به طور طبیعی روی پهلوی راست‌تان بخوابید، شما یک دختر در شکم خود دارید.
  • پسر: اگر به پهلوی چپ بخوابید، شما یک پسر را در بطن خود جای داده‌اید.
 • واقعیت در مورد جهت خوابیدن مادر

شما در دوران بارداری به خواب بیشتری نیاز خواهید داشت، که مدیریت آن همیشه آسان نیست زیرا برآمدگی شکم شما رشد می‌کند. سمتی را انتخاب کنید که احساس راحتی بیشتری داشته باشید، البته این وضعیت می‌تواند در طول شب تغییر کند. فقط به یاد داشته باشید که خوابیدن به پهلو بهترین کار است، زیرا خوابیدن به پشت در دوران بارداری می‌تواند به ستون فقرات و عضلات پشت شما فشار وارد کند و یا رگ خونی اصلی را فشرده کند. مقاله بالش مناسب برای بارداری را مطالعه کنید شاید با تهیه یک بالش مناسب خواب بهتری نیز داشته باشید.

فشار خون مادر قبل از بارداری و پیش‌بینی جنسیت نوزاد

اگر به این افسانه‌های پیش‌بینی جنسیت جنین علاقه دارید، به آخرین قرار ملاقات با پزشک قبل از باردار شدن فکر کنید. اگر می‌توانید به سوابق خود دسترسی پیدا کنید، به دنبال فشار خون خود باشید.

 • افسانه‌ها در مورد فشار خون قبل از بارداری می‌گویند:
  • دختر: اگر قبل از بارداری فشار خون بالاتری داشتید، برای دختر شدن آماده شوید.
  • پسر: اگر فشار خون شما قبل از بارداری تغییر نکرده است، یک نوزاد پسر در راه است.
 • واقعیت در مورد فشار خون قبل از بارداری

فشار خون بالا در خارج از بارداری می‌تواند معانی زیادی داشته باشد، اما قطعاً فاش کردن جنسیت کودک آینده شما یکی از آن موارد نیست. اگر در هر زمانی از زندگی خود نگرانی در مورد فشار خون دارید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

سخن آخر

جنسیت فرزند اصلاً نباید ملاک شما باشد، آنجه اهمیت دارد تولد کودکی شاد و سالم است. اما اگر می‌خواهید سرگرم بشوید و این انتظار را کوتاه‌تر کنید خوب خواندن این مقاله و مقالات سرگرم کننده مانند این را از دست ندهید؛ مطالعه مقاله تعیین جنسیت کودک بر اساس باورهای اساطیری نیز می‌تواند برای شما جذاب باشد. می‌توانید مقاله مربوط به ایده‌های جشن جنسیت کودک را نیز مطالعه کنید و بر اساس ایده‌های آن مقاله نیز بعد از اطلاع دقیق از جنسیت فرزندتان یک مراسم کوچک یا بزرگ ترتیب دهید و راز جنسیت کودک خود را برای عزیزان و دوستان‌تان افشا کنید. به یاد داشته باشید که تمام این موارد افسانه هستند و پایه علمی ندارند و هرگز زندگی خود را بر اساس این خرافات و افسانه‌های پی‌ریزی نکنید. این مقاله را بخوانید، بخندید، تعجب کنید و لذت ببرید. سعی کنید جنسیت نوزاد خود را با این داده‌ها پیش‌بینی کنید و بعد با جنسیت واقعی او تطبق بدهید شاید پیش‌بینی‌تان درست از آب در آمد شاید هم نه. مهم این است که فرشته کوچکی قرار است به زندگی شما وارد شود که ثمره عشق شماست و وجودش مایه خوشحالی و شعف شما خواهد شد.

1 دیدگاه در “پیش‌بینی جنسیت جنین بر اساس علائم بارداری و تغییرات بدن مادر

 1. مریم گفت:

  خیلی خیلی جالب بود (:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *