آمادگی بارداری, اقدام به بارداری, تعیین جنسیت

رژیم غذایی مناسب برای پسر شدن جنین چیست؟

رژیم غذایی برای پسر شدن جنین و پسر دار شدن

فهرست موضوعات این مقاله

آیا دوست دارید فرزند شما پسر باشد و به دنبال راهی می‌گردید که شانس پسر دار شدن خود را بالا ببرید؟ آیا شنیده‌اید که رژیم غذایی می‌تواند احتمال پسر شدن جنین را افزایش دهد؟ 

پاسخ این است که روش قطعی برای دختر یا پسر دار شدن وجود ندارد. اما برخی مشاهدات و طب سنتی نشان می‌دهند که رژیم غذایی می‌تواند احتمال پسر شدن جنین را تا حدی افزایش دهد. در این مقاله توضیح می‌دهیم که علم در این باره چه نظری دارد و بهترین غذاها برای پسر دار شدن چه چیزهایی هستند.

مرتبط: آیا می‌توان جنسیت جنین را با تغذیه تعیین کرد

علت پسر شدن جنین چیست؟

جنسیت جنین در زمان لقاح تعیین می‌شود. از بین ۴۶ کروموزوم که ژنتیک جنین را تشکیل می‌دهند، فقط یک تخمک و یک اسپرم برای مشخص کردن جنسیت او لازم‌اند. تخمک دارای کروموزوم X است. اما اسپرم می‌تواند حامل کروموزوم X (مونث) و یا Y (مذکر) باشد. 

در صورتی که اسپرمی که تخمک را باردار می‌کند X باشد، جنین دختر و در صورتی که اسپرم Y باشد، جنین پسر خواهد بود.

آیا رژیم غذایی بر پسر شدن جنین موثر است؟

با این که شواهد علمی خاصی وجود ندارد که نشان دهد تغییر رژیم غذایی می‌تواند احتمالا پسر دار شدن را افزایش دهد، اما بسیاری از افراد طرفدار طب سنتی و روش‌های خانگی و طبیعی هستند و اعتقاد دارند که رژیم غذایی می‌تواند احتمال پسر دار شدن را افزایش دهد. یکی از پرطرفدارترین توصیه‌های طب سنتی در این زمینه این است که برای پسر شدن جنین، بدن شما باید بیش‌تر قلیایی شود. 

بر اساس طب سنتی، زمانی که محیط رحم PH بالاتری داشته باشد و قلیایی باشد احتمال پسر شدن جنین افزایش پیدا می‌کند. برای بالا بردن احتمال پسر دار شدن اقدامات زیر توصیه می‌شوند:

 • مصرف بیش‌تر میوه‌ها و سبزیجات تازه
 • مصرف بیش‌تر غذاهای حاوی پتاسیم از جمله موز، ماهی سالمون و آووکادو.
 • مصرف بیش‌تر مواد غذایی قلیایی از جمله مرکبات، سبزیجات ریشه‌ای و آجیل
 • عدم مصرف زیاد لبنیات

با این که شواهد خاصی این نظریه را پشتیبانی نمی‌کنند، اما ضرری ندارد که این مواد غذایی را بیش‌تر مصرف کنید. غذاهایی که احتمالا پسر شدن جنین را افزایش می‌دهند، شامل موارد زیر می‌باشند:

دریافت انرژی بیش‌تر برای پسر شدن جنین

تحقیقات نشان می‌دهند که احتمال پسر شدن جنین با دریافت کالری و انرژی بیش‌تر افزایش پیدا می‌کند. محققان حدس می‌زنند که دلیل این موضوع این باشد که گلوکز خون بالاتر احتمال پسر دار شدن را بالا می‌برد. با این حال، این نظریه قطعی نیست و متخصصان در این رابطه اتفاق نظر ندارند.

نظریه‌های مختلفی در مورد این که چه نوع رژیم غذایی بر پسر یا دختر شدن جنین موثر است، وجود دارند. اما به طور کلی رژیم غذایی پسر شدن جنین شامل سه بخش اصلی است:

 • مصرف کالری و چربی
 • مصرف غذاهایی که بر PH بدن تاثیر گذار هستند.
 • کم‌تر یا بیش‌تر مصرف کردن برخی از مواد معدنی

بیش‌تر این نظریه‌ها بر پایه طب سنتی می‌باشند و تحقیق علمی خاصی در مورد آن‌ها انجام نشده است یا این تحقیقات محدود، کوچک و یا قدیمی بوده‌اند. 

چه رژیم غذایی احتمال پسر شدن جنین را افزایش می‌دهد؟

در ادامه انواع رژیم غذایی برای افزایش احتمال پسر شدن جنین را بررسی خواهیم کرد. لازم است به خاطر داشته باشید که موارد زیر فقط نظریه هستند و از نظر علمی اثبات نشده‌اند.

مصرف رژیم غذایی حاوی کالری و چربی برای پسر شدن جنین

بر اساس این نظریه، احتمال بیش‌تری وجود دارد مادری که قصد باردار شدن دارد و غذاهایی را می‌خورد که کالری بالایی دارند، صاحب نوزاد پسر شود. 

کشمش در دوران بارداری و اثرات آن

پسته در دوران بارداری و اثرات آن

قاووت یا قوتو در دوران بارداری و اثرات آن

مصرف رژیم غذایی قلیایی برای پسر شدن جنین

بر اساس این نظریه، شما با خوردن غذاهای قلیایی می‌توانید PH بدن خود را تغییر دهید تا احتمال پسر شدن جنین افزایش پیدا کند. 

این ایده به دلیل تحقیقاتی که در لقاح آزمایشگاهی انجام شده است، مطرح می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهند که اسپرم Y (مذکر) زودتر از اسپرم X (مونث) از بین می‌رود. با این حال، این روش دارای دو مشکل است که باعث می‌شود نتیجه آن همیشه موفقیت آمیز نباشد:

 • ما نمی‌توانیم عملکرد دقیق اسپرم‌ها در محیط طبیعی را بر اساس آنچه که در آزمایشگاه مشاهده شده است، به طور دقیق پیش بینی کنیم.
 • سطح PH بدن ما تحت تاثیر هورمون‌ها (که در زمان‌های مختلف چرخه قاعدگی تغییر می‌کنند)، زمان روز، استرس و اضطراب و عوامل متعدد بسیاری قرار دارد. ما نمی‌توانیم این میزان PH را به طور دقیق و در حدی کنترل کنیم که بتوانیم با قطعیت بگوییم که جنین حتما پسر خواهد بود.

تغییر مواد معدنی مورد استفاده

تحقیقات نشان می‌دهند که داشتن رژیم غذایی حاوی پتاسیم، احتمال پسر شدن جنین را افزایش می‌دهد. داشتن رژیم غذایی حاوی این ماده معدنی همراه با زمان بندی مناسب رابطه جنسی می‌تواند به پسر دار شدن کمک کند. 

البته توصیه می‌کنیم که پیش از در پیش گرفتن این رژیم‌های غذایی یا مصرف هرگونه مکمل غذایی با پزشک مشورت کنید. چرا که استفاده یا محدود کردن سرخود یک ماده معدنی در رژیم غذایی می‌تواند برای سلامت شما مضر باشد.

هویج در دوران بارداری و اثرات آن

شلغم در بارداری و اثرات آن

طالبی در دوران بارداری و اثرات آن

غذاهای ممنوع برای پسر دار شدن

از آنجایی که ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم باعث دختر شدن جنین می‌شوند، برای افزایش احتمال پسر شدن جنین توصیه می‌کنیم که مصرف کلسیم، منیزیم، لبنیات و مواد غذایی که باعث اسیدی شدن محیط رحم می‌شوند را کاهش دهید و به جای آن، غذاهای با خاصیت قلیایی و حاوی پتاسیم را بیش‌تر مصرف کنید.

آیا رژیم غذایی پدر برای پسر شدن جنین مهم است؟

در حال حاضر در تحقیقات علمی، ارتباطی بین رژیم غذایی پدر و پسر شدن جنین مشاهده نشده است. به به همین دلیل فرض می‌شود که رژیم غذایی مادر باردار تاثیر بیش‌تری بر پسر شدن جنین دارد. 

البته می‌دانیم که سلامت اسپرم، احتمال بارداری را افزایش می‌دهد و رژیم غذایی نیز بر سلامت اسپرم موثر است. بنابراین نیاز است که پدر هم رژیم غذایی سالمی داشته باشد. 

چه عواملی بر پسر شدن جنین موثر است؟

موارد زیر در پسر شدن جنین نقش مهمی ایفا می‌کنند:

 • محیط رحم
 • زمان لقاح
 • تغذیه

در ادامه مشاهده خواهید کرد که برای پسر شدن جنین، هر یک از این عوامل در نظر گرفته می‌شوند. 

رژیم غذایی برای پسر شدن جنین و پسر دار شدن

سایر روش‌های پسر شدن جنین

در ادامه مطلب، سایر روش‌های موثر بر پسر دار شدن را توضیح می‌دهیم که همراه با رژیم غذایی پسر شدن جنین به کار می‌روند:

روش آلبومین اریکسون

روش فیلتراسیون جداسازی اسپرم که به روش اریکسون آلبومین معروف است، یک تکنیک انتخاب جنسیت پیش از لقاح است. این روش توسط دکتر رونالد اریکسون ابداع شد و در حال حاضر تنها تکنولوژی جدا سازی اسپرم در آمریکا به شمار می‌رود. 

گفته می‌شود که درصد موفقیت این روش کمی برای پسر شدن جنین بیش‌تر و حدود ۸۰ درصد است. اما جنسیت ۱۵ تا ۳۰ درصد از نوزادانی که با این روش متولد می‌شوند، آن چیزی نیست که والدین می‌خواهند. به طور کلی، روش اریکسون شامل قرار دادن اسپرم‌هایی که به شکل خاصی شسته شده‌‌ بر روی یک لایه آلبومین است. آلبومین به نوعی پروتئین گفته می‌شود که به طور طبیعی در منی مردان وجود دارد. این فیلتر آلبومین به صورت لایه لایه طراحی شده و ضخیم‌ترین لایه در پایین فیلتر قرار دارد. 

ایده پشت این روش این است که اسپرم‌های Y به سمت پایین حرکت کنند و سریع‌تر به ضخیم‌ترین لایه برسند. دلیل این موضوع هنوز به طور دقیق مشخص نیست. اما می‌تواند این باشد که اسپرم‌های Y سریع‌تر حرکت می‌کنند و یا نسبت به اسپرم‌های X تراکم کم‌تری دارند. اما برای والدینی که می‌خواهند پسر دار شوند، در مرحله بعد از فیلتر نیز تلقیح داخل رحمی (IUI) انجام می‌شود. 

احتمال موفقیت این روش در افراد مختلف متفاوت است و بین ۶۹ تا ۷۵ درصد تغییر می‌کند. در نظر داشته باشید که احتمال پسر شدن جنین شما بدون انجام این روش‌ها ۵۰ درصد خواهد بود. 

روش انتخاب جنسیت شتلز (Shettles)

روش انتخاب جنسیت شتلز برای پسر شدن جنین بسیار معروف است. این روش که به وسیله دکتر لاندروم شتلز، یکی از افراد پیشگام در زمینه لقاح آزمایشگاهی (IVF) ابداع شد، بر اساس بررسی واکنش اسپرم در آزمایشگاه طراحی شده است. 

امروزه روش شتلز از نظر علمی فاقد موفقیت قطعی و اعتبار علمی می‌باشد و نتیجه موفق نمی‌دهد. با این که نظریات او در مجلات علمی زمان خود چاپ شد، اما بعدها پیشرفت تکنولوژی نشان داد که این روش ناقص است. 

برای مثال، در این روش فرض می‌شود که اسپرم Y سریع‌تر از اسپرم X حرکت می‌کند. دکتر شتلز با مشاهده اندازه و رفتار اسپرم‌ها در آزمایشگاه به این نتیجه رسید و مشاهده کرد که سلول‌های اسپرم کوچک‌تر نسبت به اسپرم‌های بزرگ‌تر سریع‌تر حرکت می‌کنند. بنابراین به این نتیجه رسید که اسپرم‌های کوچک‌تر باید حامل کروموزوم Y و اسپرم‌های بزرگ‌تر باید حاوی کروموزوم X باشند. 

اما تحلیل کامپیوتری اسپرم (CASA) که در آن زمان هنوز اختراع نشده بود، نشان می‌دهد که چنین فرضی درست نیست و اسپرم مذکر سریع‌تر از اسپرم مونث حرکت نمی‌کند. در ادامه، نکات مهم روش شتلز و مشکل آن را بررسی خواهیم کرد. 

زمان رابطه جنسی در روش شتلز

در صورتی که می‌خواهید پسر دار شوید، روش شتلز توصیه می‌کند که در نزدیک‌ترین زمان ممکن به تخمک گذاری، در حالت ایده آل ۱۲ ساعت پیش از تخمک گذاری رابطه جنسی داشته باشید. همچنین توصیه می‌شود که پیش از این زمان از داشتن رابطه جنسی خودداری کنید و یا از روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده نمایید. دلیل این موضوع این است که اسپرم‌های Y سریع‌تر از اسپرم‌های X به تخمک می‌رسند. 

مشکل این روش این است که نمی‌توان زمان رابطه جنسی را دقیقا ۱۲ ساعت پیش از تخمک گذاری تنظیم کرد. هیچ روش خانگی برای تعیین زمان تخمک گذاری تا این حد دقیق نیست. 

عدم برقراری رابطه جنسی در ۲ روز پیش از تخمک گذاری بدین معنی است که شما در بارورترین روزهای خود رابطه جنسی نخواهید داشت. همچنین خودداری از رابطه جنسی در زمانی که ترشحات واژینال شما به رنگ سفید است نیز به معنی از دست دادن این زمان است. این زمان بندی به طور کلی احتمال بارداری (فارغ از پسر یا دختر شدن جنین) را کاهش می‌دهد. همچنین نتایج آزمایشات بر اساس این زمان بندی متناقض است. 

موقعیت رابطه جنسی در روش شتلز

روش شتلز برای پسر شدن جنین توصیه می‌کند که منی در نزدیک‌ترین حالت ممکن به دهانه رحم باشد تا اسپرم‌های Y که سریع‌تر حرکت می‌کنند زودتر به تخمک برسند. بنابراین باید موقعیت رابطه جنسی دخول عمیق باشد.  

این روش همچنین توصیه می‌کند که برای پسر شدن جنین، زن باید در حین رابطه جنسی به ارگاسم برسد تا محیط رحم برای اسپرم‌های Y مطلوب باشد و سریع‌تر حرکت کنند. 

مشکل این بخش از نظریه این است که امروزه ما می‌دانیم اسپرم Y الزاما سریع‌تر از اسپرم مونث حرکت نمی‌کند و به همین دلیل موقعیت رابطه جنسی تاثیر در پسر دار شدن نخواهد داشت. 

روش ویلان (Whelan)

روش ویلان به وسیله دکتر الیزابت ویلان که یک متخصص اپیدمیولوژی (بیماری) بود ابداع شد. این روش بر اساس تحقیقات دکتر رودریگو گوئررو ارائه شده است. دکتر گوئررو کشف کرد که اگر رابطه جنسی با فاصله چند روز از تخمک گذاری انجام شود، احتمال پسر شدن جنین بیش‌تر خواهد بود و اگر رابطه جنسی دقیقا قبل یا بعد از تخمک گذاری انجام شود، نوزاد شما دختر می‌شود. 

این کاملا برخلاف چیزی است که دکتر شتلز توصیه می‌کرد و طبیعتا هر دوی این توصیه‌ها نمی‌توانند درست باشند. اما نتیجه روش ویلان از نظر احتمال موفقیت بدتر از روش شتلز بود و به طور کلی احتمال بارداری را کاهش می‌دهد. زیرا اگر ۴ روز پیش از تخمک گذاری از رابطه جنسی خودداری کنید، بارورترین زمان را از دست می‌دهید. 

درصد موفقیت روش ویلان برای پسر شدن جنین ۶۸ درصد اعلام شده بود. اما تحقیقاتی در مورد درستی این احتمال انجام نشده است.

روش بیبی داست (Babydust)

بر اساس روش بیبی داست، برای پسر شدن جنین نیاز است در روز تخمک گذاری رابطه جنسی داشته باشید و سپس ۲۴ ساعت بعد مجدد آن را تکرار کنید. 

شما می‌توانید از تست تخمک گذاری استفاده کنید تا روز تخمک گذاری خود را بفهمید. کیت‌های تست خانگی وجود دارند که هورمون لوتئینه کننده موجود در ادرار را اندازه گیری می‌کنند. 

در صورتی که می‌خواهید پسر دار شوید، صبر کنید تا خط نتیجه تست تخمک گذاری از خط کنترل آن پر رنگ تر شود و در روز تخمک گذاری خود رابطه جنسی داشته باشید تا اسپرم نر که زودتر از بین می‌رود، فرصت این را پیدا کند که زودتر به تخمک برسد. سپس نیاز است ۲۴ ساعت بعد مجدد رابطه جنسی برقرار کنید. چرا که تحقیقات نشان می‌دهند که تکرار رابطه جنسی، احتمال زنده ماندن اسپرم‌های نر را بالا می‌برد. 

چند روز قبل از تخمک گذاری جنین پسر می‌شود؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد، نتیجه تحقیقات در این زمینه متفاوت است. برای مثال، زمان توصیه شده برای رابطه جنسی در روش شتلز و روش ویلان با یکدیگر تناقض دارند. 

بنا بر روش شتلز هرچه زمان بین تخمک گذاری و رابطه جنسی کم‌تر باشد، احتمال پسر شدن جنین بیش‌تر خواهد بود. چرا که اسپرم‌های Y زودتر به تخمک می‌رسند. بنابراین رابطه جنسی در ۲ روز پیش از تخمک گذاری احتمال پسر دار شدن را افزایش می‌دهد. 

بسیار خوب و آسان می‌شد که زمان رابطه جنسی جنسیت جنین را تعیین می‌کرد، اما امروزه تحقیقات در این زمینه به نتیجه قطعی دست پیدا نکرده‌اند. 

محاسبه زمان تخمک گذاری برای پسر دار شدن

برای محاسبه زمان تخمک گذاری، شما باید طول چرخه قاعدگی خود را بدانید. چرخه قاعدگی معمولا از ۲۳ تا ۳۵ روز متغیر است. طول چرخه قاعدگی به تعداد روزها از اولین روز عادت ماهانه تا آخرین پریود شما گفته می‌شود. ۱۴ روز پایانی چرخه قاعدگی کنونی خود را از این عدد کسر کنید تا روز تقریبی تخمک گذاری شما مشخص شود. 

همچنین می‌توانید از محاسبه گرهای آنلاین استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید تاریخ شما دقیق باشد، نیاز است به مدت سه ماه، دو بار در روز از کیت‌های تخمک گذاری (OPK) استفاده کنید تا زمان دقیق تخمک گذاری مشخص شود.

کیت تعیین جنسیت جنین

کیت‌هایی به نام کیت تعیین جنسیت جنین در بازار موجود هستند که ممکن است شامل راهنمای مصرف، رژیم غذایی پیشنهادی و مکمل، دوش واژینال، وسایل بررسی زمان تخمک گذاری مانند دماسنج یا نوار تست تخمک گذاری و سایر ابزار مورد نیاز مانند تست بارداری باشند. شما می‌توانید با استفاده از نوارهای تست PH، اسیدی بودن یا قلیایی بودن واژن و ترشحات واژینال و یا منی همسر خود را آزمایش کنید. 

خریداری این کیت‌ها به دلایل زیر توصیه نمی‌شود:

 • در راهنمای این کیت‌ها مطلب جدیدی وجود ندارد که نتوانید آن را به صورت آنلاین در اینترنت یا در کتاب بخوانید. 
 • اسیدی یا قلیایی بودن محیط رحم با استفاده از دوش واژینال توصیه نمی‌شود و ممکن است باعث التهاب یا حساسیت گردد. بنابراین بهتر است فقط رژیم غذایی خود را تغییر دهید.
 • بهتر است خود شما مکمل‌های غذایی مورد نظر خود را تهیه کنید تا از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید. 
 • کیفیت نوار تست PH، کیت تخمک گذاری و بارداری به احتمال زیاد پایین خواهد بود. به همین دلیل بهتر است خودتان نمونه با کیفیت آن‌ها را به صورت جداگانه خریداری کنید. 

چند روز بعد از پریود جنین پسر می‌شود؟

همانطور که گفته شد، هرچه فاصله بین رابطه جنسی و زمان تخمک گذاری کم‌تر باشد، احتمال پسر شدن جنین افزایش می‌یابد. بنابراین توصیه می‌شود که حدود ۹ یا ۱۰ روز پس از پریود در زمان تخمک گذاری خود که با استفاده از کیت تخمک گذاری به دست آورده‌اید اقدام به رابطه جنسی نمایید.

از جمله نشانه‌های تخمک گذاری می‌توان به بالا رفتن دمای بدن و سفید شدن ترشحات واژینال اشاره کرد. 

طب سنتی: رژیم غذایی برای پسر شدن جنین

بر اساس طب سنتی، برای پسر دار شدن مزاج شما باید گرم باشد و قلیایی بودن محیط رحم مطلوب‌تر است. بنابراین در صورتی که مزاج سرد دارید، بهتر است غذاهایی با مزاج گرم که دارای پتاسیم و سدیم هستند از جمله گوشت، میوه‌های دارای طبع گرم، چربی‌های مفید مانند آجیل‌ و سیر بخورید. 

همچنین در طب سنتی نیز بر زمان بندی رابطه جنسی نسبت به تاریخ تخمک گذاری تاکید دارد و توصیه می‌کند که حدود ۱۰ روز بعد از اتمام پریود (در روز تخمک گذاری) رابطه جنسی برقرار کنید. 

آیا مصرف جوش شیرین در رژیم غذایی برای پسر شدن جنین مفید است؟

ایده پشت شستشوی واژن بر اساس آزمایش‌های انجام شده در آزمایشگاه بر روی اسپرم است. بر اساس مشاهدات، اسپرم‌های مونث بیش‌تر از اسپرم‌های مذکر زنده می‌مانند. همچنین گفته می‌شود که قلیایی بودن محیط رحم برای اسپرم Y مطلوب‌تر است. به همین دلیل برخی افراد در طب سنتی توصیه می‌کنند که واژن خود را با جوش شیرین شستشو دهید. 

اما علاوه بر این که شواهد خاصی برای موثر بودن این کار وجود ندارد، این کار علمی نیست و به دلایل زیر توصیه نمی‌شود:

 • ممکن است دچار عفونت و حساسیت شوید. هر دوی این مشکلات احتمال بارداری را کاهش می‌دهند.
 • شما با شستشوی واژن خود ترشحات واژن را از بین می‌برید. شما برای باردار شدن به این ترشحات نیاز دارید.
 • محیط واژن شما در زمان باروری برای نگهداری اسپرم مناسب است. دوش واژینال ممکن است PH مناسب این محیط را به هم بزند و باعث از بین رفتن همه اسپرم‌ها، چه اسپرم X و چه اسپرم Y شود. 

به دلایل بالا وارد کردن جوش شیرین به واژن و شستشوی واژن با آن می‌تواند برای سلامت شما مضر باشد و شما را در خطر عفونت قرار دهد. 

آیا وزن مادر ارتباطی با پسر دار شدن دارد؟

عوامل متعددی بر وزن مادر در دوران بارداری تاثیر می‌گذارند. اما مشاهدات نشان می‌دهند که افزایش وزن بیش‌تر مادر با بارداری پسر مرتبط است. 

البته این موضوع همیشه قطعی نیست و ممکن است سایر عوامل نیز باعث شوند که مادر در بارداری دختر نیز اضافه وزن زیادی پیدا کند. 

ویار چه غذایی نشانه پسر دار شدن است؟

گفته می‌شود که ویار غذاهای شور به معنی پسر بودن جنین است. اما واقعیت این است که ویار نشانه نیاز بدن شما به مواد غذایی مختلف است و نشان دهنده پسر دار شدن نیست.

سوالات متداول

چه غذاهایی برای پسر شدن جنین مناسب است؟

رژیم غذایی متشکل از سبزیجات، به خصوص سبزیجات برگ دار، میوه‌ها و سبزیجات ریشه‌ای، مواد غذایی حاوی پتاسیم مانند موز، آووکادو و همینطور غذاهای قلیایی مانند آجیل، تخمه‌ها و غلات کامل برای پسر شدن جنین مناسب هستند. 

چگونه پسر دار شویم؟

بر اساس روش شتلز برای پسر دار شدن نیاز است نزدیک به زمان تخمک گذاری رابطه جنسی عمیق داشته باشید، غذاهایی بخورید که محیط رحم شما قلیایی شود و در حین رابطه ارگاسم را تجربه کنید. 

برای پسر دار شدن چه زمانی رابطه جنسی داشته باشیم؟

بر اساس روش شتلز، برای پسر دار شدن باید زمان رابطه جنسی تا حد ممکن به زمان تخمک گذاری نزدیک باشد. در زمان بین پریود و پیش از تخمک گذاری از رابطه جنسی خودداری کنید و یا از روش پیشگیری استفاده نمایید. به جای آن، در روز تخمک گذاری و ۲ تا ۳ روز بعد از آن رابطه داشته باشید. 

چگونه اسپرم Y را افزایش دهیم؟

خوردن غذاهای قلیایی مانند میوه‌ها و سبزیجات برای دوام اسپرم Y و همینطور غذاهای حاوی پتاسیم برای پسر شدن جنین مفید هستند. 

سخن آخر

تلاش برای پسر دار شدن اغلب باعث روبرو شدن با توصیه‌هایی  مانند تغییر رژیم غذایی می‌شود. با این حال، احتمال موفقیت این روش‌ها از نظر علمی قطعی و صد در صد نیست. 

در صورتی که قصد دارید پسر دار شوید، بهتر است با پزشک خود در این رابطه مشورت کنید. چرا که احتمالا پزشک توصیه‌هایی در این زمینه داشته باشد و فارغ از پسر یا دختر بودن او، شما را برای داشتن یک نوزاد سالم و خوشحال راهنمایی خواهد کرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *