بارداری, زندگی روزانه

ایده‌های خلاقانه برای جشن تعیین جنسیت نوزاد (قسمت سوم)

فهرست موضوعات این مقاله

در مقاله قسمت اول و دوم ایده‌های مبتکرانه جهت برگزاری جشن تعیین جنسیت نوزاد، شما را با تعدادی از این ایده‌ها آشنا کردیم. در بخش سوم نیز ایده‌های جذاب و خلاقانه‌ای دیگری را در اختیار شما قرار خواهیم داد. همان طور که بارها توضیح داده شده، شما می‌توانید از ترکیب کردن این ایده‌ها با هم ایده‌های جدید بسازید در ضمن یادتان باشد مهم رضایت درونی و ابراز خوشحالی و خرسندی از ورود عضو جدید خانواده است و این که مراسم چقدر پرزرق و برق باشد، اهمیت چندانی ندارد. فراموش نکنید عضو جدید خانواده مخارجی را به شما تحمیل خواهد کرد پس ولخرجی نکنید و بودجه خانواده را در نظر بگیرید. در ضمن اگر حاملگی پرخطری دارید، یا مشکلات شایع بارداری شما بیش از حد آزرده کرده است بهتر است به سراغ ایده‌های ساده و کم دردسرتر بروید.

ایده‌های خلاقانه برای جشن تعیین جنسیت نوزاد (قسمت سوم)

مراسم برملاسازی جنسیت نوزاد: اسباب‌بازی بخرید

به یک فروشگاه اسباب‌بازی فروشی بروید، دو عروسک انتخاب کنید یک عروسک صورتی و یک عروسک آبی. به سراغ صندوقدار و یا مدیر فروشگاه بروید و کاغذ مربوط به تعیین جنسیت فرزندتان را به او بدهید از او بخواهید تا بر اساس جنسیت فرزندتان عروسک مورد نظر را برای شما بسته‌بندی کند. یادتان باشد دو عروسک یک شکل و همسان انتخاب کنید که تنها تفاوت‌شان رنگ آن باشد. جشنی را ترتیب بدهید و حالا عروسک را از جعبه خارج کنید از یکی از دوستان خود بخواهید واکنش شما و اطرافیان را فیلم‌برداری کند.

مراسم برملاسازی جنسیت نوزاد: اسباب‌بازی بخرید

ایده برملا سازی جنسیت فرزند: تصویر متحرک بسازید

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن آن بسیاری از ایده‌های نوین را می‌توانید برای جشن افشای جنسیت فرزند خود به کار بگیرید. از یک دوست بخواهید تا از شما و همسرتان فیلم‌برداری کند. متناسب با جنسیت فرزندتان یک بستنی را در دست بگیرید که صورتی یا آبی باشد حالا بستنی را لیس بزنید و در صحنه بعدی از فیلمبردار بخواهید به نحوی فیلم‌برداری کند که فقط قسمت زانو به پایین پاهای شما مشخص باشد. حالا بستنی را به زمین بیندازید و از این صحنه فیلم بگیرید با معکوس کردن این فیلم شما یک فیلم جذاب خواهید داشت که به نحوی که گویی بستنی قیفی را از روی زمین برداشته و لیس می‌زنید. رنگ این بستنی نشان دهنده جنسیت فرزند شماست.

یک ایده دیگر این می‌تواند باشد که، در حالی که فقط پاهای شما مشخص است از بالا مقداری آب رنگ صورتی یا آبی رنگ پایین بریزید. روی تابلو کلمه پسر یا دختر را بر اساس جنسیت فرزندتان یادداشت کنید، روی صفحه مقداری شن یا ماسه بریزید به نحوی که کلمه قابل خواندن نباشد. از بالا آب را روی شن یا ماسه بریزید و با ریختن آب، سطح شسته می‌شود و کلمه دختر یا پسر که زیر سطح شنی مخفی شده است نمایان می‌شود. این فیلم را در شبکه‌های اجتماعی برای دوستان‌تان به نمایش بگذارید و یا آن را در لحظه اعلام جنسیت فرزندتان برای مهمانان و حضار شرکت کننده در جشن آشکارسازی جنسیت فرزندتان به نمایش بگذارید.

ایده برای مراسم مشخص کردن جنسیت کودک: برش کیک

می‌توانید برای برملا کردن جنسیت نوزاد از برش کیک استفاده کنید. یک کیک نوزادی سفارش دهید و پاکت مربوط به جنسیت نوزاد را به قنادی تحویل دهید، از قناد بخواهید تا متناسب با جنسیت کودک‌تان رنگ داخل کیک را تعیین کند اما روی کیک هیچ اثری از نشانه‌های دختر یا پسر بودن کودک‌تان قرار ندهد. می‌توانید یک مهمانی ترتیب بدهید و از مهمانان بخواهید که جنسیت نوزاد را حدس بزنند و در همهمه‌ای حدس و گمان‌های مهمانان کیک را قاچ کنید و برش بزنید و بدین ترتیب با یک ایده شیرین جنسیت نوزاد را برملا کنید. عکاسی و فیلم‌برداری را فراموش نکنید.

ایده برای مراسم مشخص کردن جنسیت کودک: برش کیک

مراسم آشکارسازی جنیست جنین: بالون هلیومی

از یکی از دوستان خود بخواهید تا یک صندوق یا جعبه را از بالون‌های هلیومی متناسب با رنگ جنسیت فرزندتان پر کند و در صندوق را ببندد. حالا طبق یک تشریفات خاص مانند پخش یک موزیک زیبا یا یک رقص خانوادگی درب جعبه را باز کنید تا بالون‌ها از صندوق بیرون بیاییند. می‌توانید برای جلوگیری از پخش شدن بالون‌ها در هوا و برای حفظ ایمنی بیشتر بالون‌ها را در داخل صندوق محکم کنید که از صندوق خارج نشوند. حالا علاوه بر افشای جنسیت نوزاد، یک بکگراند زیبا برای عکاسی نیز دارید.

مراسم آشکارسازی جنیست جنین: بالون هلیومی

ایده آشکارسازی جنسیت نوزاد: هدیه‌های صورتی یا آبی

از یکی از دوستان یا خویشاوندان مورد اطمینان خود بخواهید تا پاکت مهر و موم شده حاوی جنسیت کودک را نزد خود نگه دارد، او مسئول جشن خواهد بود. او باید تعدادی از وسایل کودک مانند لباس، کفش، عروسک، کلاه و … را روی یک برگه بنویسید و از شرکت کنندگان در جشن درخواست کند تا به قید قرعه یک برگه را بردارند، به صورت کاملاً خصوصی باید جنسیت را به شرکت کنندگان اطلاع دهد و شرکت کنندگان بر اساس جنسیت کودک باید وسایل آبی یا صورتی خریداری کنند. حالا یک جشن را برنامه‌ریزی کنید، از مسئول جشن بخواهید تا وسایل خریداری شده توسط شرکت کنندگان را در بسته‌بندی‌های با رنگ‌های خنثی کادوپیچ کند. حالا در روز جشن همه شرکت کنندگان مقابل شما (پدر و مادر) می‌ایستند و همزمان هدیه‌ها را باز می‌کنند، لازم است تا یک نفر مسئول فیلمبرداری و عکس‌برداری از این لحظات هیجان‌انگیز باشد.

ایده آشکارسازی جنسیت نوزاد: هدیه‌های صورتی یا آبی

خلاقیت در جشن افشای جنسیت جنین: تزیین مهد کودک یا اتاق کودک

اگر والدین شاغل هستید به زودی مجبور می‌شوید تا دلبندتان را در یک مهدکودک ثبت نام کنید تا شخصی در زمانی که شما در خانه نیستید مراقب فرزندتان باشد. این نحوه آشکارسازی می‌تواند یک هدیه از سوی خاله، عمه، عمو یا مادر بزرگ و پدربزرگ کودک باشد. آن‌ها می‌توانند مهد کودک را با وسایل تزیینی رنگ متناسب با جنسیت نوزاد تزیین کنند و شما را به مهد کودک دعوت کنند تا سوپرایز شوید. همین ایده را می‌توان با تزیین اتاق کودک در داخل منزل انجام داد. مثلاً وقتی شما در سفر ماهگرد بارداری به سر می‌برید خانواده و دوستان شما با همکاری هم، اتاق کودک‌تان را بر اساس رنگ متناسب با جنسیت نوزادتان تزیین کنند و بعد از برگشت از سفر، شما را سوپرایز کنند. یک ایده دیگر این است که اتاق زمان بچگی شما در منزل پدری‌تان را تزیین کنند و یک جشن خانوادگی ترتیب دهند و واکنش شما را فیلم‌برداری کنند.  

مراسم افشای چنسیت فرزند: خبر پر زرق و برق

یکی دیگر از ایده‌های پر زرق و برق افشای جنسیت نوزاد می‌تواند استفاده از اکلیل‌های رنگی متناسب با جنسیت نوزاد باشد برای این کار مقداری اکلیل آبی یا صورتی متناسب با جنسیت فرزندتان انتخاب کنید. اکلیل‌ها را در یک ظرف بریزید به نحوی که مهمانان قادر به تشخیص رنگ اکلیل‌ها نباشند حال با پخش یک موزیک و یا شمارش معکوس روی اکلیل‌ها بدمید تا اکلیل‌ها در هوا پخش شود. در این زمان یکی از دوستان شما یا آشنایان‌تان باید وظیفه عکاسی از چهره شما را بر عهده بگیرد، بد نیست یک عکاس حرفه‌ای استخدام کنید تا عکس‌های جذاب‌تری داشته باشید حالا می‌توانید این عکس‌ها را در شبکه‌های اجتماعی خود برای دیگران به اشتراک بگذارید یا حتی می‌توانید این عکس‌ها را از قبل تهیه کنید و در روز جشن برملا شدن جنسیت نوزادتان آن را یک صفحه نمایش بزرگ همه مهمانان پخش کنید و بدین ترتیب جنسیت فرزندتان را برای دیگران آشکار سازید.

مراسم افشای چنسیت فرزند: خبر پر زرق و برق

ایده تعیین جنسیت جنین: بر اساس ایده‌های پیش‌بینی جنسیت

در مجله اینترنتی پینو بیبی سه مقاله در خصوص پیش‌بینی جنسیت جنین ارائه شده است. این مقالات را بخوانید تا قبل از اطلاع دقیق جنسیت نوزادتان سرگرم شوید. از این ایده‌ها می‌توانید در مراسم جشن خود نیز استفاده کنید. این ایده‌های پیش‌بینی علمی و دقیق نیستند اما بسیار سرگرم‌کننده هستند. مثلاً ‌استفاده از حلقه ازدواج و پیش بینی جنسیت جنین، یا پیش‌بینی جنسیت جنین بر اساس شکل شکم مادر، روش چینی یا مایاها و یا ویار بارداری مادر. اگر در جمع مهمانان افراد مسن‌تر حضور دارند مطمئن باشید از ایده استقبال می‌کنند. تعدادی از این ایده‌ها را انتخاب کنید و یک برنامه پیشگویی راه بیاندازید و در انتها با یکی از روش‌های گفته شده جنسیت جنین را برملا کنید و همه را شگفت‌زده کنید. مطمئن باشید تا مدت‌ها این خاطره در بین دوستان و افراد خانواده بازگو می‌شود و کسی که جنسیت فرزندتان را درست حدس زده است مانند یک فاتح مغرور به خود می‌بالد.

برای پیدا کردن ایده‌ها و آیتم‌های این برنامه مقالات: دختر یا پسر؟ افسانه‌ها و داستان‌های برای پیش‌بینی جنسیت نوزاد، پیش بینی جنسیت جنین بر اساس باورهای اساطیری و آزمایشات خانگی و پیش بینی جنسیت جنین به روش چینی را مطالعه کنید.

نمایان کردن جنسیت نوزاد: آدامس بادکنکی صورتی یا آبی

اگر به دنبال یک ایده بامزه برای عکاسی و تعیین جنسیت نوزاد هستید می‌توانید به راحتی از آدامس‌های بادکنکی استفاده کنید. متناسب با رنگ جنسیت نوزاد یک آدامس بادکنکی تهیه کنید و با آدامس یک حباب ایجاد کنید و عکس‌های بامزه‌ای بگیرید. حتی می‌توانید در مراسم عمومی جشن نمایان کردن جنسیت فرزندتان نیز به همه شرکت‌کنندگان یک آدامس بدهید و از همه بخواهید تا در یک قاب آدامس‌ها را باد کنند و یک عکس بامزه دسته جمعی با خاله‌ها، عموها، دایی، مادربزرگ و پدربزرگ کودک بگیرید.

نمایان کردن جنسیت نوزاد: آدامس بادکنکی صورتی یا آبی

آشکار سازی جنسیت جنین: جنگ تفنگ‌های آبی

اگر مراسم تعیین جنسیت نوزاد را در روزهای گرم تابستان یا هوای معتدل بهار و در فضای باز برگزار می‌کنید می‌توانید از ایده تفنگ آب‌پاش استفاده کنید البته برای این کار باید خیلی مراقب بچه‌های کوچک و خردسالان باشید. از مهمانان بخواهید تا همه تی‌شرت‌های سفید بپوشند حالا داخل تفنگ آب پاش متناسب با جنسیت فرزندتان آب‌های رنگی صورتی و آبی بریزید و با تفنگ خود به سمت مهمانان شلیک کنید. می‌توانید از تفنگ‌های بادکنکی یا پیت بال هم استفاده کنید اما مراقب باشید کسی به سمت شکم شما چیزی شلیک نکند و همچنین مراقب بچه‌های کوچک نیز باشید. تفنگ آب‌پاش ایده کم دردسر و مقرون به صرفه‌تری است.

ایده جشن تعیین جنسیت نوزاد: جواهرات فاش کننده جنسیت

این ایده برای خانم‌ها بسیار هیجان‌انگیز است. برای این ایده جذاب، آقایان باید دست به کار شوند. در حالی که برای سونوگرافی تشریف می‌برید لازم است تا همسر و شریک زندگی‌تان شما را همراه کند. در مقالات مربوط به هفته‌های بارداری و مراقبت‌های همسران از بانوان باردار بارها توصیه شده است و بارها تیم متخصص پینو بیبی توصیه کرده است که هنگام مراجعه برای ویزیت‌های بارداری و انجام آزمایشات پدران آینده باید همسران‌شان را همراهی کنند. از پزشک بخواهید تا جواب مربوط به جنسیت نوزاد را در برگه مهر و موم شده به شما تحویل دهد. حالا پدر آینده باید بر اساس جنسیت جنین و به پاس همه زحمات همسرش یک تکه زیورآلات متناسب با رنگ جنسیت جنین (صورتی یا آبی) برای همسرش سفارش دهد و این هدیه را طبق تشریفاتی که خودش برنامه‌ریزی کرده به همسرش تقدیم کند. این هدیه می‌تواند در یک جشن عمومی تعیین جنسیت نوزاد به بانوی باردار تقدیم شود و یا در یک مراسم خصوصی و عاشقانه دو نفره.

تعیین جنسیت نوزاد: از کارت‌های اسکرچ یا کارت‌های رمزدار استفاده کنید

کارت‌های اسکرچ همان کارت‌هایی هستند که یک لایه پوشاننده اسکراچ روی کارت را پوشانده و شما باید با ناخن یا سکه محل اسکرچ شده را خراش بدهید تا نوشته یا تصویر آن معلوم شود. شما به راحتی می‌توانید به تعداد مهمانان خود از این کارت‌ها سفارش دهید و معمولاً‌ نمونه‌های آماده این کارت‌ها در بازار موجود است. کارت‌های اسکراچ بارداری در دو نوع کارت پسرانه و دخترانه موجود هستند شما می‌توانید بر اساس جنسیت فرزندتان از این کارت‌ها سفارش دهید و موقع ورود مهمان‌ها به هر کس یک کارت بدهید. در گوشه‌ای از سالن پذیرایی دو بادکنک آبی و صورتی بگذارید. حالا لازم است یک برنامه‌ریزی جذاب داشته باشید مثلاً بعد از شام یک سخنرانی کوتاه ارائه کنید و احساس خود را درباره مادر و پدر شدن برای حضار عنوان کنید شاید دلتان بخواهد از والدین خود نیز تشکر کنید که کار بسیار پسندیده‌ای است. در مرحله بعد یک موسیقی شاد بگذارید و از مهمانان بخواهید بعد از اتمام موسیقی با اعلام شما شروع به خراشیدن کارت‌ها کنند و هر کس زودتر متوجه جنسیت فرزندتان شد بادکنک رنگ متناسب با جنسیت فرزندتان را بترکاند تا خرده‌های کاغذ رنگی همه جا پخش شود و به شخص برنده یک جایزه به عنوان یادگاری بدهید از تمام این مراسم فیلم بگیرید و این لحظات شاد و به یادماندنی را جاودانه کنید.

ایده فاش ساختن جنسیت نوزاد: اثر دست صورتی و آبی

یک تی‌شرت سفید تهیه کنید و هم شما و هم همسرتان این تی‌شرت را بپوشید. برگه مربوط به تعیین جنسیت نوزاد را در اختیار یکی از عزیزان‌تان قرار دهید. با استفاده از رنگ‌های خوراکی یا رنگ انگشتی دو ظرف رنگ صورتی یا آبی درست کنید. حالا از یکی از مهمانان درخواست کنید تا در حالی که چشمان شما بسته است دست خود را در ظرف محتوی رنگ صورتی یا آبی ببرد و آن را روی تی‌شرت شما بزند. حالا چشمان‌تان را باز کنید و جنسیت فرزندتان را از روی رنگ اثر دستی که روی بلوز شما نقش بسته است دریابید. اگر فرزند خردسال دارید می‌توانید از فرزندتان برای این کار کمک بگیرید و یا حیوان خانگی شما نیز می‌تواند بخشی از این مراسم باشد.

ایده فاش ساختن جنسیت نوزاد: اثر دست صورتی و آبی

برملا سازی جنسیت فرزند: فیلتر رنگی روی عکس اولتراسوند

یک ویدئو پروژکتور تهیه کنید و عکس‌های سونوگرافی نوزاد را پخش کنید و به طور متناوب دو فیلتر صورتی و آبی را روی فیلم سونوگرافی پخش کنید. از مهمانان بخواهید جنسیت را حدس بزنند حالا طبق یک برنامه از پیش تعیین شده فیلتر رنگ مورد نظر را روی عکس ثابت کنید. این ایده را می‌توانید به صورت یک فیلم ضبط شده در شبکه‌های اجتماعی با دوستان‌تان نیز به اشتراک بگذارید و یا به صورت آنلاین و لایو در یک زمان از پیش تعیین شده با فیلتر رنگی جنسیت فرزندتان را به دوستان‌تان اطلاع دهید.

برملا سازی جنسیت فرزند: فیلتر رنگی روی عکس اولتراسوند

ایده افشاساری جنسیت نوزاد: عکس خانوادگی

همه اعضای خانواده را دور هم جمع کنید مثلاً خواهر و بردار نوزاد، پدربزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها، خاله‌ها، عمه‌ها، عموها‌، دایی‌ها و سایر بستگانی که با شما رابطه نزدیکی دارند. همه در یک قاب مقابل دوربین بنشانید و به جای نوازد متولد نشده یک بادکنک صورتی یا آبی، یا یک لباس سرهمی زیبا قرار دهید. می‌توانید یک شاخه گل رز آبی یا صورتی نیز به جای نوزاد متولد نشده قرار دهید و بعد از تولد نوزاد همان عکس را با همان ترتیب بگیرید و این بار به جای گل یا لباس خود نوزاد در عکس حضور داشته باشد می‌توانید این ۲ عکس را چاپ کنید و برای کلیه افرادی که در عکس حضور داشتند بفرستید، حتی می‌توانید بعدها از این عکس به عنوان کارت پستال دعوت به تولد، یا جشن فارغ‌التحصیلی و یا حتی عروسی فرزندتان استفاده کنید.

ایده نمایان کردن جنسیت فرزند: رنگ مو

یک روش جذاب و خاص دیگر استفاده از رنگ ‌موهای فانتزی است. شما می‌توانید تمامی یا بخشی از موهای خود را با توجه به جنسیت فرزندتان آبی یا صورتی کنید. می‌توانید از رنگ‌های موقت استفاده کنید اما یادتان باشد که ایمنی را رعایت کنید (بد نیست مقاله استفاده از لوازم آرایشی در بارداری را مطالعه کنید). یک کلاه سرتان بگذارید و با برداشتن کلاه و رها کردن موهای‌تان جنسیت جنین را هویدا کنید. اگر دوست ندارید موهای خود را رنگ کنید می‌توانید از کلاه‌گیس‌های رنگی استفاده کنید. این ایده برای عکاسی و به اشتراک گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی فوق‌العاده است. می‌توانید در جشن خانوادگی نیز از این ایده استفاده کنید و همزمان با ریختن کاغذهای رنگی در هوا و یا پرواز بادکنک‌ها شما هم کلاه از سر بردارید و فضا را صورتی‌تر یا آبی‌تر کنید.

ایده نمایان کردن جنسیت فرزند: رنگ مو

برملا ساختن جنسیت کودک: ساخت آهنگ یا شعر

اگر طبع شعر دارید یا در ساختن آهنگ تبحر دارید دست به کار شوید و یک شعر و غزل زیبا برای فرزندتان بسرایید. مثلاً شعر را با فرزندم آغاز کنید و در انتها با افزودن کلمه پسرم یا دخترم شنوندگان را هیجان‌زده کنید. می‌توانید یک متن احساسی تهیه کنید و در انتهای متن حضار را سوپرایز کنید. می‌توانید این ایده را بعد از برگزاری مسابقه که پیشتر توضیح داده شد پیاده‌سازی کنید و بدین ترتیب گروه برنده را اعلام کنید. 

ایده آشکار کردن جنسیت جنین: استفاده از دود آبی یا صورتی

مراکز فروش تزئینات و لوازم جشن یکسری وسایل دودزا دارند که برای هیجان‌انگیزتر کردن جشن‌ها از آن استفاده می‌شود. شما می‌توانید متناسب با جنسیت فرزندتان یکی از این نارنجک‌ها یا استوانه‌های دودزا را سفارش دهید و طی مراسم عمومی یا خصوصی با آتش زدن و ایجاد دود جنسیت فرزندتان را برملا سازید. این ایده برای گرفتن عکس‌ها خلاقانه و زیبا بسیار کارآمد است. 

مراسم آشکارسازی جنسیت نوزاد: سری عکس درست کنید

این ایده برای پست کردن یا به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی عالی است. با همسرتان مقابل دوربین بنشینید و یک بادکنک آبی و یک بادکنک صورتی خالی را در دست بگیرید مثلاً مادر بادکنک آبی خالی را در دست بگیرید و پدر بادکنک صورتی خالی را. یک عکس در این وضعیت بگیرید. حالا بدون این که جای خود را تغییر دهید بادکنک‌ها را نزدیک دهان‌تان ببرید و وانمود کنید که در حال باد کردن بادکنک هستید و مجدداً یک فریم عکس بگیرید. در عکس بعدی کسی که بادکنک همرنگ جنسیت نوزاد را در دست دارد باید بادکنک را باد کند و شخص دیگر همچنان وانمود کند که در حال بادکردن بادکنک است. حالا عکس‌ها را فریم به فریم چاپ کنید و در سه پاکت جدا برای عزیان‌تان بفرستید روی پاکت‌ها شماره بزنید و از مخاطب‌تان بخواهید به ترتیب پاکت‌ها را باز کند. می‌توانید این عکس‌ها را در سه پست جداگانه در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و از مخاطبین خود بخواهید تا جنسیت فرزندتان را حدس بزنند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *