بارداری, زندگی روزانه

ایده‌های جذاب برای جشن افشای جنسیت نوزاد (قسمت اول)

راه‌های مختلفی برای افشای جنسیت نوزاد آینده وجود دارد، از ایده‌های ساده مانند گرفتن عکس با بادکنک‌های صورتی و آبی تا گزینه‌های سرگرم‌کننده مانند استفاده از تزییناتی مثل ریسمان رنگی. گزینه‌ها زیادی وجود دارند و هر پدر و مادری می‌تواند بر اساس سلیقه و خلاقیت خود یک روش را استفاده و یا حتی ابداع کند. پینو بیبی قصد دارد تا ۳ مقاله به طور کامل شما را با تعداد زیادی از این روش‌های جالب و مبتکرانه آشنا کند و به شما در تصمیم‌گیری برای این موضوع مهم و البته بسیار جذاب کمک کند. همان طور که گفتیم ایده‌های زیادی وجود دارند؛ چند ایده جالب عبارت هستند از: برش کیک رنگی، ایجاد یک بازی جهت فاش کردن جنسیت جنین، نوشتن جنسیت جنین (پسر یا دختر) روی شن، رنگ کردن مو، استفاده از تم‌های رنگی و غیره. اگر باردار هستید و یا یکی از نزدیکان شما باردار است و شما مسئولیت برنامه‌ریزی برای جشن تعیین جنسیت نوزاد را بر عهده دارید؛ این مقاله سرگرم کننده را بخوانید تا درباره روش‌های افشای جنسیت جنین، ایده‌های جذابی را یاد بگیرید.

ایده‌های جذاب برای جشن افشای جنسیت نوزاد (قسمت اول)

ایده جالب برای افشاء جنسیت جنین

یکی از شیرین‌ترین لحظات بارداری زمانی است که والدین از جنسیت فرزند خود مطلع می‌شوند. برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا پایان بارداری خود صبر کنند و بعد از تولد از جنسیت فرزندشان مطلع شوند. اما معمولاً بیشتر افراد برای این که بتوانند برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تری برای کودک آینده داشته باشند طی هفته‌های ۱۸ تا ۲۰ بارداری با انجام سونوگرافی جنسیت جنین خود را مشخص می‌کنند. امروزه روش‌های زیادی برای فاش کردن جنسیت نوزاد وجود دارد و والدین به طرق مختلف این خبر را با عزیزان‌شان به اشتراک می‌گذارند. اگر شما هم باردار هستید و به دنبال یافتن یک روش خلاقانه و جذاب برای جشن افشای جنسیت کودک‌تان هستید با پینو بیبی همراه باشید تا ایده‌های زیبا و جذاب روش‌های فاش کردن جنسیت نوزاد را دریابید. یادتان باشد این مقالات در سه مجموعه ارائه شده و هر مجموعه دارای تعداد زیادی ایده جذاب و کاربردی است.

در حالی که برخی از خانواده‌ها یک جشن و مهمانی برای فاش کردن جنسیت نوزاد را انتخاب می‌کنند، برخی دیگر تمایل دارند این خبر را در رسانه‌های اجتماعی، از طریق ایمیل یا با استفاده از شیوه نامه‌ نگاری‌های قدیمی به اشتراک گذارند. هر مسیری را که ترجیح می‌دهید، برای ایده‌های افشا جنسیت سرگرم کننده، منحصر به فرد، زیبا، خلاقانه، آسان، خصوصی، مجازی و غیره با پینو بیبی همراه باشید.

فاش شدن جنسیت چیست؟

فاش کردن جنسیت جنین، در واقع نوعی اعلام جنسیت کودک است که می‌تواند برای شریک زندگی‌تان، دوستان، خانواده و یا همکاران‌تان باشد. اگر بخواهید، می‌توانید از جنسیت کودک خود در طول یک سونوگرافی، که در هفته‌های ۱۸ و ۲۰ انجام می‌شود، آگاه شوید. برخی از والدین ترجیح می‌دهند در یک ویزیت سونوگرافی که هر دوی والدین حضور دارند با هم از جنسیت جنین با خبر شوند، در حالی که برخی از والدین از تکنسین سونوگرافی یا پزشک می‌خواهند که جنسیت جنین را روی یک کاغذ بنویسد و در یک پاکت در بسته قرار دهد. به این ترتیب، می‌توانید ایده‌های غافلگیرکننده افشا جنسیت را پیاده‌سازی کنید. باید تصمیم بگیرید که قصد دارید در جشن افشای جنسیت خودتان سوپرایز شوید، یا خودتان از جنسیت کودک مطلع باشید و برای غافلگیری دیگران اقدام کنید، هر کدام از این‌ها می‌تواند جذاب باشد و این بستگی به سلیقه و نظر شما دارد.

چگونه یک ایده آشکارسازی جنسیت را انجام دهیم؟

قبل از پرداختن به ایده‌های فاش کردن جنسیت کودک، چند نکته وجود دارد که ممکن است بخواهید به خاطر بسپارید. به یاد داشته باشید که اطلاع‌رسانی و آگاهی از جنسیت کودک قبل از تولد یک انتخاب شخصی است، همان طور که این یک تصمیم شخصی است که خبر جنسیت جنین را برای افراد نزدیک به خود و یا طیف گسترده‌تری از افراد فاش کنید. اگر می‌خواهید خبر را به اشتراک بگذارید، این پیشنهادات در مورد نحوه افشای جنسیت می‌تواند در برنامه‌ریزی یک آگهی یا جشن سرگرم‌کننده و ایمن به شما کمک کند.

 • از پیش برنامه‌ریزی کنید. برنامه‌ریزی از قبل مهم است، زیرا به شما زمان می‌دهد تا تمام جزئیات را در نظر بگیرید، مانند این که در صورت برگزاری مهمانی چه کسی را دعوت کنید، این که آیا می‌خواهید افشاگری را به صورت آنلاین یا از طریق پخش کارت و پست انجام دهید. بودجه خود را در نظر بگیرید.
 • از فرآیند لذت ببرید. اگر تصمیم به فاش کردن جنسیت کودک خود دارید، باید یک فرآیند به یاد ماندنی و سرگرم کننده باشد. سعی کنید زیاد در مورد برنامه‌ریزی استرس نداشته باشید و از آن چه برنامه‌ریزی و اجرا کرده‌اید، لذت ببرید.
 • مخاطب را در نظر بگیرید. روشی که شما خبر را به صورت خصوصی با شریک زندگی خود به اشتراک می‌گذارید ممکن است کمی متفاوت از ایده‌های آشکار جنسیتی برای فرزندان شما یا پدربزرگ و مادربزرگِ نوزاد جدید باشد. بسیاری از ایده‌ها برای همه مخاطبان مناسب هستند، اما راه‌های مشخصی برای فاش کردن جنسیت کودک‌تان برای خانواده، خواهر و برادر و غیره وجود دارد.
 • اصول ایمنی را رعایت کنید. از استفاده از وسایلی که ممکن است به کسی صدمه بزند یا باعث آسیب شود، خودداری کنید، مانند تفنگ‌های مشعل رنگی، آتش بازی، مواد شیمیایی و خطرناک یا حیوانات وحشی.
 • خودتان را چندان به دردسر نیاندازید، شاید اطرافیان از شما بخواهند جشن بزرگی را تدارک ببینید اما همه چیز در نهایت به شما بستگی دارد. شاید شما به یک جشن کوچک دو نفره با همسرتان اکتفا کنید، مهم شما هستید. روی آن چه برای شما اهمیت دارد تمرکز کنید و بدانید که انتخاب یک ایده سریع و آسان برای آشکارسازی جنسیت، مانند ارسال عکس، کاملاً خوب است و اگر تصمیم به انجام کاری بزرگ و هیجان انگیز دارید، مراقب امنیت خودتان و دیگران باشید.
 • هر کس را می‌خواهید دعوت کنید. این که چه کسی را دعوت می‌کنید، انتخاب و تصمیم شماست، ممکن است احساس کنید که فاش کردن جنسیت کودک‌تان خصوصی است. اگر می‌خواهید جشن افشاگری را کوچک نگه دارید و خبر را فقط با خانواده و دوستان نزدیک به اشتراک بگذارید، کاملاً به شما بستگی دارد.
 • می‌توانید این ایده را با سایر مراسمات بارداری مانند سفرهای ماهگرد بارداری، یا عکاسی بارداری ادغام کنید که هم در هزینه و وقت شما صرفه‌جویی شود و هم بتوانید از ترکیب ایده‌های مختلف استفاده کنید.

چند جزئیات دیگر که باید در مورد ایده‌های آشکار جنسیت در نظر داشت عبارت هستند از:

همان طور که می‌دانید در روش‌های افشای جنسیت از رنگ صورتی برای افشای جنسیت دختر و از رنگ آبی برای پسرها استفاده می‌شود و معمولاً تم انتخابی نیز ترکیبی از این دو رنگ است. در اجرای برخی از ایده‌ها استفاده از تم رنگ صورتی و آبی اجباری است اما در برخی موارد شما می‌توانید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. اگر خودتان قرار است جشن را مدیریت کنید، باید جنسیت کودک‌تان را بدانید. اگر می‌خواهید غافلگیر شوید، می‌توانید از پزشک خود بخواهید که جنسیت کودک را در یک پاکت مهر و موم شده قرار دهد و سپس می‌توانید آن را به شخص دیگری بدهید تا مقدمات جشن را فراهم کند. باید تصمیم بگیرد که جشن خصوصی باشد یا یک جشن بزرگ، همچنین باید در خصوص این که آیا دوست دارید در شبکه‌های اجتماعی فیلم یا عکس‌های جشن خود را به اشتراک بگذارید تصمیم‌گیری کنید.

ایده‌های منحصر به فرد برای جشن تعیین جنسیت

کوچولوی شما در حال رشد و تکامل است و هر روز یک قدم به سمت زندگی خارج از رحم برمی‌دارد، او به شدت مشغول است و ارگان‌های بدنش با سرعت در حال شکل‌گیری هستند و جنین شما احتمالاً وقت سر خاراندن هم ندارد؛ شما هم به عنوان والدین کارهای زیادی برای انجام دارید، باید اتاق این فرشته کوچک را آماده کنید، برایش نام انتخاب کنید، سیسمونی بخرید و خیلی کارهای دیگر که شما باید قبل از ورود عضو جدید خانه آن‌ها را به سرانجام برسانید، شاید در این بین یک فعالیت شاد و جشن هیجان‌انگیز برای شما، کوچولوی‌تان و حتی اطرافیان یک زنگ تفریح باشد تا هم تجدید قوا کنید و هم کمی خوش بگذرانید، پس چرا یک جشن تعیین جنسیت نوزاد را برنامه‌ریزی نمی‌کنید. می‌توانید این جشن را با جشن انتخاب نام کودک با هم برگزار کنید، هیچ قانونی وجود ندارد همه چیز بستگی به انتخاب و سلیقه شما دارد، شاید دوست داشته باشید جشن‌ها را خصوصی و خانوادگی برگزار کنید و یا شاید دوست داشته باشید مراسم جشن‌تان را به صورت آنلاین در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، یادتان باشد در نهایت قرار است یک خاطره شاد و هیجان‌انگیز برای خودتان و اطرافیان‌تان بسازید پس در مورد جزئیات زیاد سخت نگیرید و بیشتر از هر چیز به این فکر کنید که قرار است به شما خوش بگذرد.

ایده‌های زیادی برای جشن افشای جنسیت نوازد و جشن تعیین جنسیت جنین وجود دارد، پینو بیبی برخی از متداول‌ترین مراسم را در کنار برخی مراسم خاص‌تر در کنار هم گردآوری کرده است تا شما به مجموعه‌ای بزرگی دسترسی داشته باشید و بتوانید متناسب با سلیقه و خواسته خودتان بهترین ایده را انتخاب کنید پس این مقاله، و دو مقاله بعدی را از دست ندهید.

آشکارسازی جنسیت جنین: سوزن زدن به بادکنک

شاید یکی از متداول‌ترین روش‌های افشای جنسیت جنین استفاده از بادکنک‌های باشد که با کاغذها یا اکلریک‌های صورتی یا آبی پر شده‌اند. ترکاندن بادکنک می‌تواند بخشی از یک جشن بزرگ باشد یا حتی یک مراسم کوچک دو نفره. اگر دوست دارید که دیگران را سوپرایز کنید می‌توانید خودتان داخل بادکنک را با کاغذ رنگی متناسب با جنسیت کودک (آبی برای گل پسرها، صورتی برای گل دخترها) پر کنید. ممکن است شما بخواهید خودتان هم در زمان جشن از جنسیت کودک‌تان مطلع شوید در این صورت می‌توانید از یکی از دوستان یا اطرافیان رازنگهدارتان درخواست کنید تا داخل بادکنک‌ها را با کاغذ رنگی متناسب پر کند. می‌توانید ترکاندن و سوزن زدن به بادکنک را به اعضای کوچک‌تر خانواده بسپارید تا نقش مهمی به آن‌ها در طی این جشن داده باشید و باعث شوید پیوند عاطفی بین فرزندان بزرگتر با عضو جدید خانواده بیشتر شود. این کار می‌تواند با رسم و رسوم خاصی برگزار شود مثل طی اجرای یک رقص محلی و در اوج یک آهنگ، یا با شمارش اطرافیان؛ اگر خلاق باشید به جای شمارش معکوس از ۱۰ می‌توانید یک عدد خاص را برگزیند که برای خانواده شما یک مفهوم خاص دارد. یادتان باشد بادکنک‌های ضخیم و مات را انتخاب کنید که کاغذ رنگی یا اکلریک داخل بادکنک معلوم نباشد.

آشکارسازی جنسیت جنین: سوزن زدن به بادکنک

جشن تعیین جنسیت جنین: نوشتن روی شن‌های کویر یا ماسه‌های دریا

اگر مقالات رخدادهای هفته به هفته بارداری را بررسی کنید، در هفته‌های خاصی از دوران بارداری، پینو بیبی به شما پیشنهاد کرد که به مسافرت بروید، شما می‌توانید متناسب با آب و هوا و شرایط اقلیمی سفری به کویر یا سفری به ساحل دریا داشته باشید. می‌توانید روی ماسه‌های ساحل با یک تکه چوب بنوسید دختر و با یک تکه چوب بنویسید پسر و دور آن را دایره بزرگی بکشید. از یک دوست یا حتی یک فیلمبردار حرفه‌ای دعوت کنید تا از شما فیلم بگیرید حالا با یک آهنگ که هر دو شما (شما و همسرتان) با آن خاطره دارید شروع به رقصیدن کنید مرتب بین دایره‌ها جابه‌جا شوید و جوری تنظیم کنید که در پایان آهنگ در دایره مربوط به جنسیت فرزند آینده‌تان قرار بگیرید. می‌توانید فیلم مربوط به این جشن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا عکس‌های مربوط به آن را قاب کنید و برای دوستان خود پست کنید.

مراسم تعیین جنسیت نوزاد: مسیر گنج را مشخص کنید

بازی و تفریح یکی از ارکان مهم یک جشن خانوادگی و دوستانه است که به مفرح شدن جشن کمک زیادی می‌کند. یک بازی طراحی کنید و از اعضای خانواده و مهمانان‌تان بخواهید تا سرنخ‌ها را دنبال کنند تا به جنسیت کودک شما پی ببرند. می‌توانید لباس دخترانه یا پسرانه‌ای متناسب با جنسیت فرزندتان تهیه کنید و آن در گوشه‌ای از خانه مخفی کنید و مرحله به مرحله با طرح بازی و سرگرمی افراد را به سمت گنج (لباس پنهان شده فرزندتان) راهنمایی کنید. به عنوان مثال در اولین مرحله می‌توانید یک بازی مار و پله انجام دهید و برای شخص برنده یک سرنخ رو کنید مثلاً ۵ قدم به سمت اتاق خواب حرکت کن. در مرحله بعد یک پانتومیم اجرا کنید و یک سرنخ دیگر را به شرکت کنندگان ارائه کنید مثلاً ۴ قدم به سمت چپ برو. و همین طور مرحله به مرحله مهمانان را به سمت مقصد نهایی هدایت کنید. دوربین خود را آماده نگه دارید تا از واکنش نهایی شرکت کنندگان بعد از فهمیدن جنسیت کودک‌تان عکس بگیرید. می‌توانید از دیگران بخواهید تا این بازی را برای شما (مادر و پدر) ترتیب دهند به شرط آن که شما از جنسیت فرزندتان اطلاع نداشته باشید و در نهایت طی بازی به گنج نهایی که همان جنسیت کودک‌تان است پی ببرید.

ایده مراسم آشکارسازی جنسیت فرزند: به پینیاتا حمله کنید

اگر در حال برنامه‌ریزی یک مهمانی هستید، این ایده آشکارسازی جنسیت به ویژه برای بچه‌ها سرگرم کننده است. اگر می‌خواهید خودتان نیز جزوی از برنامه سوپرایز باشید از یک دوست درخواست کنید تا بر اساس جنسیت فرزندتان یک پینیاتا با رنگ خنثی تهیه کند. می‌توانید از دوستان بخواهید داخل این عروسک کاغذی را با آبنبات رنگ آبی یا صورتی و یا کاغذ رنگی صورتی یا آبی (بسته به جنسیت نوزاد) پر کند. به همه دوستان و شرکت کنندگان در جشن اجازه بدهید که ضربه‌ای به پینیاتا وارد کند. بعد از در هم شکستن پینیاتا می‌توانید عکس‌های جالبی بگیرید؛ البته بهتر است در هر مرحله عکس‌برداری کنید حالا کاغذها یا آبنبات‌های رنگی را روی سر هم بریزید و از لحظه برملا شدن جنسیت نوزادتان عکس بگیرید.

ایده برای جشن تعیین جنسیت کودک: کاپ کیک

اگر می‌خواهید در افشای جنسیت نوزادتان تمام مهمانان را دخیل کنید می‌توانید به تعداد مهمان‌تان کاپ کیک سفارش دهید. از قناد درخواست کنید داخل کاپ کیک‌ها را متناسب با جنسیت فرزندتان با کرم صورتی یا آبی پر کند. برنامه حدس زدن را در پیش بگیرید از همه مهمانان بخواهید تا در مورد جنسیت فرزندتان حدس و گمان خود را ارائه دهند. حالا به هر مهمان یک کاپ کیک بدهید و با شمارش معکوس از همه مهمانان بخواهید هماهنگ با شما کاپ کیک‌های خود را گاز بزنند و با کاپ کیک گاز زده خود یک ژست بگیرند و از یکی از دوستان درخواست کنید تا از آن‌ها عکاسی کند. عکاسی دسته جمعی را فراموش نکنید.

ایده برای جشن تعیین جنسیت کودک: کاپ کیک

ایده برای آشکارسازی جنسیت نوزاد: ژست لباس نوزاد

یکی از روش‌های تعیین جنسیت نوزاد این است که به یک فروشگاه بروید و بر اساس جنسیت فرزندتان تعدادی لباس تهیه کنید. می‌توانید در انتخاب لباس‌ها از رنگ صورتی یا آبی استفاده کنید و یا به سراغ لباس‌های خاص هر جنسیت بروید مثلاً یک پیراهن دامن‌دار یا کلاه پاپیون‌دار و کفش‌های توری یا یک کت و شلوار و کروات انتخاب کنید. چندین عکس جذاب بگیرید می‌توانید با سایر اعضای خانواده عکس بگیرید. کفش‌های کوچولوی‌تان را روی شکم خود قرار دهید و یا پیراهن سرهمی او را از جعبه کادو در بیاورید و عکس بگیرید. می‌توانید این عکس‌ها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید و یا عکس‌ها را به همراه تعدادی از عکس‌های دیگر خانوادگی‌تان ترکیب کنید و یک فیلم کوتاه با موسیقی مورد علاقه‌تان را تهیه کنید و در جشن تعیین جنسیت نوزاد آن را برای حضار نمایش دهید. می‌توانید یک سناریو برای این فیلم تهیه کنید. مثلاً فیلم با عکس‌های دوران کودکی شما شروع شود و مراسم عقد و عروسی شما، لحظه‌های بارداری، خرید برای نوزاد و این فیلم حتی آزمایش مثبت بارداری و عکس‌های سونوگرافی نوزاد را شامل شود.

ایده برای آشکارسازی جنسیت نوزاد: ژست لباس نوزاد

ایده مراسم تعیین جنسیت نوزاد: مسابقه طراحی کنید

تعدادی شکلات آبی و تعدادی شکلات صورتی تهیه کنید. جنسیت فرزندتان هر چه که باشد باید یک شکلات بیشتر تهیه کنید. مثلاً اگر جنسیت فرزند شما دختر است ۱۱ شکلات صورتی و ۱۰ شکلات آبی تهیه کنید. حالا از مهمانان بخواهید دور یک میز بنشینند. از آن‌ها سوالاتی بپرسید که مربوط به جنسیت باشد و با درست پاسخ دادن به آن سوالات یک شکلات در طرف جنسیت مربوطه قرار دهید به عنوان مثال:

 • محبوب‌ترین اسباب‌بازی برای پسران چیست؟
 • آیا دخترها زودتر شروع به حرف زدن می‎‌کنند یا پسرها؟
 • مادر آینده در چند سالگی دندان درآورد؟
 • پدر آینده در چند ماهگی خزیدن را شروع کرد؟

این بازی به خصوص برای پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها خیلی هیجان انگیز است. در آخر بدون این که جنسیت فرزند را لو دهید از مهمانان بخواهید در مورد جنسیت فرزندتان گمانه‌زنی کنند و بعد شروع به شمارش شکلات‌ها کنید تا جنسیت فرزندتان را برملا و افشا کنید. یادآوری خاطرات گذشته برای مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها خیلی لذتبخش خواهد بود حتی می‌توانید از آن‌ها درخواست کنید تا خاطره تولد شما را تعریف کنند و شما از این لحظات پراحساس فیلم بگیرید و بعدها شما نیز خاطره تولد فرزندتان را به آن بیافزاید و این روند در خاندان شما به یک فرایند مورثی و یک سنت خانوادگی بدل شود.

ایده مراسم تعیین جنسیت نوزاد: مسابقه طراحی کنید

ایده‌های سوپرایز تعیین جنسیت: شکلات‌های شکستنی یا شکلات سوپرایز

برگه تعیین جنسیت فرزندتان را به صورت مهر و موم شده به یکی از دوستان یا آشنایان خود تحویل دهید و از او بخواهید تا یک شکلات سورپرایز برای شما سفارش دهد. داخل شکلات سوپرایز را می‌توانید از شکلات‌های رنگی صورتی یا آبی و یا نقل رنگی پر کنید، وقتی مهمانان همه وارد سالن جشن شدند با پخش یک آهنگ شاد و خاطره‌انگیز می‌توانید به شکلات ضربه بزنید و بدین نحو هویت جنسی فرزندتان را آشکار کنید.

ایده‌های سوپرایز تعیین جنسیت: شکلات‌های شکستنی یا شکلات سوپرایز

ایده افشا نمودن جنسیت نوزاد: استفاده از پیراهن شماره‌دار

اگر خانواده پرجمعیتی هستید این ایده برای شما بسیار مفید است. برای همه فرزندتان یک تی‌شرت سفارش دهید که روی آن‌ها به ترتیب سن، شماره‌هایی درج شده است. شماره یک برای فرزند بزرگتر، شماره دو برای دومین فرزند خانواده و الی آخر، یک تی‌شرت با شماره مخصوص برای فرزند آخر یعنی نوزاد متولد نشده سفارش دهید؛ بد نیست یک ست تی شرت مادر و پدر هم برای خودتان سفارش دهید حالا مقابل دوربین بایستید وی ک عکس زیبا بگیرید یادتان باشد تی‌شرت نوزاد آیند باید مطابق جنسیتش انتخاب شود. این عکس را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا برای دعوت مهمانان به مراسم چیدمان سیسمونی و یا بیبی شاور از آن استفاده کنید. 

در مقالات بعدی (قسمت دوم و سوم) از این مجموعه مقالات شما را با ایده‌های جذاب دیگری آشنا می‌کنیم پس خواندن دو مقاله دیگر را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *