بارداری, زندگی روزانه

ایده‌های مبتکرانه برای جشن آشکارسازی جنسیت نوزاد (قسمت دوم)

در مقاله اول از سری مقالات ایده‌های جذاب و خلاقانه برای جشن تعیین جنسیت کودک درباره اصول اولیه برنامه‌ریزی و برگزاری این جشن توضیحاتی ارائه شد همچنین تعدادی از ایده‌های جذاب نیز در همان مقاله خدمت شما مخاطب عزیز مجله اینترنتی پینو بیبی عنوان شد. در این مقاله و در مقاله بعدی تعداد دیگری از این ایده‌های جذاب را معرفی خواهیم کرد. شما می‌توانید هر کدام از این ایده‌ها را با هم ترکیب کنید و یک ایده مبتکرانه و جدید بسازید. حتی می‌توانید مراسم تعیین جنسیت نوزاد را با مراسم‌های سنتی مانند جشن نوروز، یلدا، چهارشنبه سوری، سیزده‌بدر و … ترکیب کنید. همه چیز به بودجه، خلاقیت و علاقه شما بستگی دارد و همان طور که در مقاله اول نیز تاکید شد، هیچ قانون و قاعده خاصی وجود ندارد، جز راحتی، ایمنی و شاد بودن شما و خانواده‌تان. 

ایده‌های مبتکرانه برای جشن آشکارسازی جنسیت نوزاد (قسمت دوم)

بر ملا کردن جنسیت نوزاد: بادکنک را هوا کنید

علاوه بر سوزن زدن به بادکنک که در مقاله اول به آن اشاره کردیم، شما می‌توانید از بادکنک استفاده‌های خلاقانه دیگری هم بکنید. دسته‌ای بادکنک صورتی و دسته‌ای بادکنک آبی تهیه کنید. یه آهنگ خاطره‌انگیز پخش کنید و با همسر، یا فرزندان‌تان شروع به رقصیدن کنید. این جشن باید در فضای بازی انجام شود. اگر تعدادتان زیاد است مثلاً اعضای خانواده ۴ نفر هستند دو دسته بادکنک صورتی و دو دسته بادکنک آبی تهیه کنید و از قبل با هم هماهنگ کنید که چه کسی بادکنک‌ها را در دست بگیرید. برقصید و به تدریج سعی کنید کمی از مهمانان فاصله بگیرید اگر بتوانید یک استیج بلند تهیه کنید می‌توانید با رقص کم کم به پشت استیج بروید روی زمین بنشیند به طوری که فقط بادکنک‌ها برای مهمانان قابل رویت باشد، بد نیست کمی شیطنت کنید قرار است بادکنک‌های مربوط به جنسیت فرزندتان را در فضای باز رها کنید اما می‌تواننید هیجان ماجرا را کمی بیشتر کنید کمی دسته را شل کنید گویی می‌خواهید دسته بادکنکی را رها کنید، مرتب بند دسته صورتی و آبی را بکشید و ناگهان با هماهنگی هم دسته بادکنک مربوط به رنگ جنسیت فرزندتان را رها کنید. همان طور که در ابتدای این مقاله گفتیم شما می‌توانید از ترکیب این ایده‌ها استفاده کنید مثلاً وقتی بادکنک‌ها را رها کردید از یکی از دوستان بخواهید تا بادکنک‌های که با کاغذ رنگی همرنگ جنسیت فرزندتان پر شده است را سوزن بزند تا همه جا پر از کاغذ رنگی شود و یا می‌توانید در جشن کنار ساحل وقتی روی دایره جنسیت فرزندتان قرار گرفتید دسته بادکنک نماد جنسیت فرزندتان را به هوا بفرستید.

جشن تعیین جنیست فرزند: حیوانات خانگی

در برخی خانواده‌ها، حیوانات خانگی عضوی از اعضای خانواده محسوب می‌شوند. حیوانات عواطف و احساسات انسان‌ها را درک می‌کنند بنابراین ایده خوبی است که از حیوانات نیز برای ایده افشای جنسیت نوزاد بهره بگیرید. می‌توانید کف پای سگ یا گربه خانگی‌تان را دخل رنگ صورتی یا آبی فرو کنید. گهواره یا روروک کودک‌تان را در گوشه‌ای از اتاق یا فضای باغ قرار دهید و عروسکی را داخل گهواره و روروک قرار دهید از حیوان خانگی خود درخواست کنید تا عروسک را برای شما بیاورد، مسیر حرکت حیوان را با یک مقوای مشکی یا سفید پُر کنید، حالا با دویدن حیوان خانگی‌تان رد پای صورتی یا آبی او نشان دهنده جنسیت فرزندتان خواهد بود. اگر رنگ کردن پای حیوان کار سختی است می‌توانید یک عروسک صورتی یا آبی را داخل گهواره قرار دهید و از حیوان خانگی خود بخواهید تا عروسک از گهواره بیرون بیاورد و بدین ترتیب جنسیت کودک را افشا کنید حتی می‌توانید از شخص دیگری بخواهید تا عروسک متناسب با رنگ جنسیت نوزادتان را در گهواره بگذارد تا خودتان نیز بدین ترتیب از جنسیت فرزندتان آگاه شوید. عکسبرداری و فیلم‌برداری را فراموش نکنید. 

جشن تعیین جنیست فرزند: حیوانات خانگی

جشن تعیین جنسیت کودک: حمله به کانفتی

دو سبد حصیری زیبا تهیه کنید و داخل سبد را با کانفتی یا کاغذ رنگی متناسب با جنسیت نوزادتان پر کنید. می‌توانید این روش را در ترکیب با روش‌های ذکر شده قبلی به کار بگیرید. یک نخ به هر دو سبد وصل کنید زیر سبد بایستید و نخ آویزان شده از سبد را بکشید تا کاغذهای رنگی روی سر شما و همسرتان بریزید، اگر می‌خواهید خودتان نیز به همراه مهمانان سوپرایز شوید می‌توانید از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده بخواهید تا داخل سبدها را با کاغذ رنگی پر کند. می‌توانید قبل از کشیدن نخ‌ها با همسرتان یک رقص دو نفره داشته باشید یا از همه مهامانان بخواهید تا با هم یک آهنگ را بخوانند و در انتهای آهنگ نخ‌ها را بکشید تا سبدها وارونه شوند و جنسیت کوچولوی شما برملا شود. عکاسی در لحظه هیجان انگیز برملا شدن جنسیت نوزاد را فراموش نکنید.

جشن تعیین جنسیت کودک: حمله به کانفتی

جشن تعیین جنسیت نوزاد: طوفان فکری را بیاندازید

از مهمانان‌تان بخواهید نام کودک را حدس بزنند و طوفان فکری به راه بیاندازید. بد نیست نام‌های پیشنهادی را یادداشت کنید و یا از این لحظه فیلمبرداری کنید. این ایده از دو جهت مفید است یکی این که تعداد زیادی نام برای کودک‌تان به شما پیشنهاد می‌شود و یکی دیگر این که ذهن مهمانان خود را به چالش می‌کشید. حالا ایده‌ها را بخوانید و مهمانان را به دو گروه تقسیم کنید دختر و پسر. یک مسابقه بین دو گروه راه بیاندازید، اگر گروهی که جنسیت را درست حدس زده بود برنده شده با صدای بلند اعلام کنید نوزاد شما در آغوش گروه برنده قرار خواهد گرفت. اگر گروه بازنده درست حدس زده بود با صدای بلند اعلام کنید از آنجا که نوزادتان مهربان و مهمان‌نواز است برای همدلی با گروه بازنده در آغوش این گروه قرار خواهد گرفت. 

ایده خلاقانه برای مراسم جشن برملا کردن جنسیت نوزاد: سوئی‌شرت بپوشید

دو تیشرت تهیه کنید می‌توانید از تی‌شرت صورتی یا آبی استفاده کنید تا دو تی‌شرت بخرید که روی آن‌های کلمه GIRL و BOY حک شده باشد یا حتی می‌توانید طرح مورد نظرتان را بر اساس جنسیت فرزندتان از اینترنت انتخاب کنید و آن را روی تی‌شرت چاپ کنید. حالا از روی تی‌شرت یک سوئی‌شرت بپوشید و زیپ آن را بالا بکشید. در وسط مهمانی قرار بگیرید و زیپ اورکت یا سوئی‌شرت را ذره ذره پایین بکشید، گاهی شیطنت بکنید و زیب را کمی پایین و کمی بالا بکشید و متناسب با آهنگی که در فضای مهمانی پخش می‌شود در انتهای آهنگ زیپ سوئی‌شرت را پایین بکشید تا تی‌شرت‌های شما دیده شود و جنسیت نوزادتان برملا شود.

می‌توانید خواهر و بردار نوزاد را هم شریک کنید و برای آن‌ها نیز یک تی‌شرت با جملات بامزه مثل «من یک داداشی دارم»، «آبجی کوچولوم تو راهه» سفارش دهید و عکس‌های خانوادگی زیبایی بگیرید. و این عکس‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا برای عزیزان و دوستان‌تان ایمیل کنید.

ایده جشن تعیین جنیسیت فرزند: رای‌گیری کنید

می‌توانید یک مهمانی ترتیب بدهید و از حضار بخواهید تا جنسیت فرزندتان را پیش‌گویی کنند، هر کس باید روی تکه کاغذی که شما در اختیارش قرار می‌دهید یک جمله برای کودک آینده بنویسید و حدس بزند فرزند شما دختر است یا پسر. بعد از اتمام رای گیری کاغذها را شمارش کنید و افراد را به دو دسته آبی و صورتی تقسیم کنید. بالای سر هر گروه یک بادکنک قرار دهید و از فردی بخواهید تا با اعلام شما بادکنک مناسب با جنسیت نوزاد را بترکاند تا کاغذهای رنگی روی سر گروه برنده بریزد حتی می‌توانید خودتان هم جزوی این بازی باشید و اگر جنسیت فرزندتان را نمی‌دانید آن را حدس بزنید و وارد یکی از گروه‌ها شوید. همه به یک سمت بایستید و یک نفز پشت سر شما قرار بگیرید و با یک وسیله نیزه مانند بادکنک روی سر گروه برنده را سوراخ کند.

می‌توانید یک تخته سیاه کوچک گچی تهیه کنید و به محض ورود مهمان‌ها از آن‌ها بخواهید تا جنسیت فرزندتان را حدس بزنند. از آن‌ها بخواهید بگویید چرا چنین احساسی دارند و تمام این مراحل را ضبط کنید. وقتی نظر همه مهامانان را پرسیدید اسامی افرادی که درست حدس زده بودند را روی یک کاغذ بنویسید و از بین آن‌ها قرعه‌کشی کنید و یک هدیه کوچک به فرد برنده اهدا کنید، با اعلام فرد برنده جنسیت فرزند شما نیز برملا می‌شود. این کار را می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی هم انجام دهید و از بین کسانی که جنسیت فرزندتان را درست حدس زده‌اند به یک یا چند نفر یک هدیه بدهید.

ایده جشن تعیین جنیسیت فرزند: رای‌گیری کنید

تعیین جنسیت جنین: از بمب حمام یا کوکتل پدیکور استفاده کنید

یک ظرف بزرگ آب را تزیین کنید و متناسب با جنسیت فرزندتان کوکتل حمام رنگ آبی یا صورتی تهیه کنید. می‌توانید برای عکاسی از وان حمام نیز استفاده کنید. از این روش می‌توانید به عنوان روشی برای عکاسی و انتشار در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. قطعاً عکس‌های زیبایی خواهید گرفت. می‌توانید این روش را به بخشی از مراسم بزرگ مهمانی خود بدل کنید و در حالی که مهمانان بی‌صبرانه منتظر دانستن جنسیت فرزندتان هستند کوکتل یا بمب حمام را داخل آب بریزید و همه را سوپرایز کنید. حتی می‌توانید جشن را در فضای باز کنار یک استخر برگزار کنید و تعدادی کوکتل متناسب با رنگ جنسیت فرزند را در یک جعبه سبک بالای محیط استخر قرار دهید و یک نخ محکم به درب جعبه وصل کنید حالا با شمارش معکوس درب جعبه را باز کنید و کوکتل‌ها را داخل آب استخر بریزید تا رنگ آب استخر به رنگ جنسیت جنین شما بدل شود. حتی می‌توانید بعد از این کار به کودکان اجازه دهید که آب بازی کنند و عکس‌های جالبی از این روز به یادماندنی ثبت کنید. 

تعیین جنسیت جنین: از بمب حمام یا کوکتل پدیکور استفاده کنید

جشن برملا سازی جنسیت کودک: کوکی فورچون یا شیرینی شانس

حتماً شما هم با شیرینی و کوکی فورچون آشنا هستید. این شیرینی‌ها نوعی کوکی ژاپنی هستند که داخل آن تو خالی است و معمولاً اعداد چینی یا یک عبارت کوتاه انگیزشی قرار داده می‌شود. شما می‌توانید از این کوکی‌ها استفاده کنید و داخل آن را یک نوار کاغذی رنگی متناسب با جنسیت جنین قرار دهید یا می‌توانید داخل آن‌ها یک کاغذ بگذارید که روی آن یک جمله زیبا نوشته شده مثلاً «پسرم عزیزم تولد تو، شروع اتفاق‌های خوب زندگی است»، یا «دختر نازنینم چشم‌انتظار در آغوش کشیدنت هستم». این شیرینی‌ها می‌توانند حاوی جملات مختلف باشند حتی می‌توانند نوعی چالش برای مهمانان باشند. ایده رای‌گیری را به خاطر دارید می‌توانید داخل این کوکی‌ها سوالات متعددی بگذارید که مربوط به تعیین جنسیت نوزاد است و هر کس یک کوکی را بردارد و با پاسخ به سوال مطرح شده در کوکی در یک گروه جای گیرد مثلاً نام فرزند ما چیست؟ یکی از مهمانان که این کوکی را برداشته یک نام پیشنهاد می‌کند اگر نام دخترانه باشد نام او را در ردیف کسانی که حدس زده‎‌اند جنسیت نوزاد دختر است قرار دهید و اگر نام پیشنهادی پسرانه بود او را در ردیف افرادی که جنسیت را پسر حدس زده‌اند قرار دهید. می‌توانید این سوالات را متنوع کنید مثلاً اتاق کودک باید آبی باشد یا صورتی، شما برای هدیه ۷ سالگی فرزندمان دامن و پاپیون می‌خرید یا کت و کروات و …. مانند تمام ایده‌های دیگر شما می‌توانید این ایده را نیز با ایده‌های دیگری ادغام کنید مثلاً بعد از اتمام را‌ی‌گیری بادکنک حاوی کاغذ رنگی را بترکانید و به گروه برنده یک گیفت صورتی یا آبی هدیه بدهید.

اگر قصد دارید خودتان را غافلگیر کنید برگه سونوگرافی حاوی تعیین جنسیت نوزاد را به دوستی بدهید و از او درخواست کنید تا تعدادی کوکی سفارش دهد و داخل آن جنسیت جنین را روی کاغذهای رنگی بنویسید شاید بد نباشد چند تا کوکی را پوچ بگذارد تا هیجان کار بیشتر شود و یادتان باشد یک عکاس باید لحظه هیجان‌انگیز مطلع شدن شما از جنسیت جنین فیلم‌برداری و عکاسی کند.

جشن برملا سازی جنسیت کودک: کوکی فورچون یا شیرینی شانس

تعیین جنسیت نوزاد: نوشیدنی‌های رنگارنگ

یک ایده دیگر استفاده از پودرها شربت است. می‌توانید نوشیدنی‌های مهمانی را به بخشی از جریان آشکاری سازی جنسیت جنین تبدیل کنید. برخی از پودر در دمای سرد یا گرم تغییر رنگ می‌دهند و این می‌تواند برای مهمانان شما بسیار هیجان انگیز باشد. مایع در ابتدا سفید است و با ریختن یخ یا ریختن مقداری آب جوش و هم زدن تغییر رنگ می‌دهد و به رنگ آبی یا صورتی درمی‌آید و بدین ترتیب جنسیت جنین بر ملا می‌شود.

خلاقیت در آشکار کردن جنسیت جنین: دمیدن حباب‌های آبی یا صورتی

به یاد دوران کودکی چند بطری بردارید و یک فنجان آب، ۲ قاشق غذا خوری شربت ذرت یا ۲ قاشق غذاخوری گلیسیرین و ۴ قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را در یک ظرف بریزید و خوب بهم بزنید. افزودن گلسیرین باعث می‌شود حباب‌های شما دوام بیشتری داشته باشند و شما فرصت بیشتری برای گرفتن عکس‌های جذاب داشته باشید. می‎‌توانید بطری‌ها را تزیین کنید مثلاً پاپیون آبی یا صورتی بزنید. مقداری رنگ خوراکی آبی یا صورتی به محلول اضافه کنید و حالا با استفاده از دمنده‌های حباب، حباب صورتی یا آبی ایجاد کنید و عکس‌های زیبایی بگیرید از این عکس‌ها می‌توانید برای تهیه مجموعه عکس و یا ساخت تصاویر متحرک که پیشتر توضیح داده شده استفاده کنید. 

ایده آشکار ساختن جنسیت نوزاد: جعبه‌های تودرتو

حتماً‌ شما هم جعبه‌های سوپرایز ولنتاینی یا تولد را دیده‌اید می‌توانید از ایده برای آشکارسازی جنسیت نوزاد به همسر یا شریک زندگی‌تان استفاده کنید. یک روش دیگر استفاده از جعبه‌های تودرتو است. تعدادی جعبه تهیه کنید و داخل هر جعبه یک تکه لباس یا اسباب‌بازی نوزاد را قرار دهید اما یادتان باشد این اسباب‌بازی یا لباس نباید هیچ اشاره‌ای به جنسیت نوزاد داشته باشند در آخرین و کوچک‌ترین جعبه می‌توانید نتیجه سونوگرافی تعیین جنسیت نوزاد و یا یک آیتم کوچک مانند یک گل سر صورتی یا یک پاپیون آبی را قرار دهید و هنگام سوپرایز شدن همسرتان از او عکس بگیرید.

جشن افشای جنسیت نوزاد: نقاشی روی شکم

یکی دیگر از ایده‌های تعیین جنسیت نوزاد می‌تواند استفاده از برآمدگی شکم شما باشد. می‌توانید روی شکم خود طرحی را ترسیم کنید و آن را با رنگ متناسب با جنسیت نوزادتان رنگ‌آمیزی نمایید مثلاً یک چهره خندان بکشید و لب‌های چهره خندان خود را صورتی کنید و یا یک چهره بکشید که یک پاپیون آبی دارد. بدین نحو عکس‌های متفاوتی از خودتان بگیرید و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید و یا با این مجموعه عکس‌ها یک فیلم بامزه درست کنید برای دوستان و خانواده خود ارسال کنید و یا فیلم را در روز جشن آشکارسازی جنسیت جنین در معرض نمایش مهمانان قرار دهید. می‌توانید یک جمله متناسب با جنسیت فرزندتان روی شکم‌تان بنویسید و عکس بگیرید، مثلاً دختر عزیزم به دنیا خوش آمدی و یا پسر نازنینم بی‌صبرانه منتظر تولدت هستم. یا می‌توانید یک یک روبان رنگی روی شکم‌تان ببندید. می‌توانید از این عکس‌های کارت پستال تهیه کنید و برای دعوت به جشن بیبی شاور و یا جشن سیسمونی از آن‌ها استفاده کنید.

جشن افشای جنسیت نوزاد: نقاشی روی شکم

ایده سوپرایز تعیین جنسیت کودک: باران بادکنکی

ایده بالون‌های هلیومی را می‌توانید به نحوه دیگری نیز اجرا کنید. تعدادی بادکنک ساده و غیرهلیومی متناسب با جنسیت کودک‌تان تهیه کنید و آن را داخل یک جعبه قرار دهید و درب جعبه را به آرامی ببندید روی درب جعبه تعداد زیادی نخ وصل کنید. جعبه را روی سقف اتاق محکم کنید. از مهمانان بخواهید شمارش معکوس را آغاز کنند می‌توانید برای شمارش معکوس از یک تاریخ مهم مثلاً روز ازدواج‌تان یا روزی که فهمیدید باردار هستید استفاده کنید. مثلاً ۱۶ مرداد متوجه شدید که یک کوچولو در راه دارید پس از مهمانان بخواهید از عدد ۱۶ به صورت معکوس بشمارند و با رسیدن به عدد یک نخ‌ها را بکشید تا بادکنک‌های رنگی در فضای مهمانی پخش شوند. می‌توانید به هر کدام از مهمان‌ها یک بادکنک یادگاری بدهید و از آن‌ها بخواهید تا با بادکنک رنگی خود یک عکس یادگاری بگیرند.

ایده مراسم تعیین جنسیت نوزاد: پاپیون و گل سینه

تعدادی پاپیون و گل سینه تهیه کنید. پاپیون آبی برای جنسیت پسر و گل سینه صورتی برای جنسیت دختر. هنگام ورود مهمانان از آن‌ها بخواهید تا جنسیت فرزندتان را حدس بزنند و بر اساس حدس آن‌ها یک پاپیون یا گل سینه به مهمانان بدهید. گل سینه و پاپیونی را تهیه کنید که قابلیت الصاق به پیراهن افراد را داشته باشد. حالا یک موسیقی شاد پخش کنید و از گروه اول بخواهید تا در مرکز سالن جشن برقصند. در نوبت دوم از گروه دوم بخواهید تا در وسط سالن برقصند. بعد از اتمام رقص از دو گروه بخواهید تا شواهدات و استدلال‌های خود را در جهت حمایت از حدسی که زده‌اند مطرح کنند و یک کل‌کل شاد و مفرح راه بیاندازید. حالا می‌توانید از یکی از ایده‌های بالا استفاده کنید و جنسیت فرزند را برملا کنید مثلاً روی سر گروه برنده بادکنک رنگ مناسب را بترکانید و کاغذهای رنگی و کانفتی‌ها را روی سر گروه برنده بریزید و یا می‌توانید یک متن آماده کنید و برای فرزند آینده‌تان بخوانید و در انتها به سمت گروه برنده بروید و ضمن تشویق گروه برنده یک قرعه‌کشی کنید و یک جایزه کوچک به یکی از مهمانانی که حدس درستی زده است اهدا کنید.

1 دیدگاه در “ایده‌های مبتکرانه برای جشن آشکارسازی جنسیت نوزاد (قسمت دوم)

  1. مامان زری گفت:

    وای خدا چه ایده های ممنون خیلی جالب بودند هم این و هم اون یکی مقاله تون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *