دسته‌بندی نشده

پیش‌بینی جنسیت نوزاد بر اساس باورهای اساطیری و آزمایشات خانگی

آیا می‌خواهید جنسیت نوزاد خود را پیش‌بینی کنید؟ از نمودارهای جنسیت چینی گرفته تا رمزگشایی هوس‌های شما، این داستان‌ها و افسانه‌های رایج در هر فرهنگ و تمدنی است که نشان می‌دهد که آیا شما یک پسر در راه دارید یا یک دختر. « تو راهی شما پسر هست یا دختر؟» این سوال از هر زن باردار چندین بار پرسیده شده است. حتی اگر تصمیم دارید تا قبل از تولد فرزندتان از جنسیت کودک‌تان مطلع نشوید، مطمئناً حدس زدن جنسیت فرزندتان جالب خواهد بود. به همین دلیل است که پینو بیبی لیستی از داستان‌ها و افسانه‌های مربوط به پیش‌بینی جنسیت جنین را جمع‌آوری کرده ‌است (به یاد داشته باشید: هیچ فکت علمی وجود ندارد که هیچ یک از این باور‌ها و افسانه‌ها را تأیید کند. به علاوه، به یاد داشته باشید جنسیت تنها چیزی که به ما می‌گوید این است که فرزندان ما چه اندام تناسلی دارند، اما شخصیت و استعدادهای فرزندمان چیزی است که در اینده مشخص می‌شود بنابراین دختردار یا پسردار شدن هیچ مزیت خاصی ندارد آنچه مهم است این است که کوچولوی شما سالم متولد شود. این مقاله و مقالاتی مانند این تنها راهی برای سرگرمی شما هستند. در مقاله بعدی پیش بینی جنسیت بر اساس بدن مادر بود و در اینجا بدون در نظر گرفتن بدن مادر با روش‌های جالب دیگر به دنبال پیش بینی جنسیت نوزاد هستیم با پینو بیبی همراه باشید و اگر شما هم در این مورد داستان یا باوری را شنیده‌اید آن را با ما به اشتراک بگذارید. به خصوص تیم پینو بیبی بسیار علاقه‌مند است تا درباره افسانه‌ها و آداب و رسوم پیش‌بینی جنسیت جنین در شهرهای مختلف ایران عزیز بیشتر بداند پس منتظر ثبت تجربیات و نظرات شما هستیم.

پیش‌بینی جنسیت با روش‌های مختلف

علاوه بر بررسی علائم بارداری و تغییرات بدن مادر، روش‌های دیگری برای پیش‌بینی جنسیت وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را نیز امتحان کنید. می‌توانید روش‌های پیش‌بینی جنسیت چینی و یا پیش‌بینی جنسیت افسانه‌های مایاها را امتحان کنید.

بر خلاف پیش‌بینی‌های جنسیتی در مقاله پیش بینی جنسیت بر اساس تغییرات بدن مادر، بیشتر موارد زیر با حقایق پزشکی همراه نیستند وگمانه‌زنی بر اساس این روش‌ها کاملاً برای سرگرمی است.

پیش‌بینی جنسیت با روش‌های مختلف

روش رمزی پیش‌بینی جنسیت نوزاد

این داستان برای پیش‌بینی جنسیت، رویکرد مدرنی دارد، زیرا بر فناوری اولتراسوند متکی است. هنگامی که سونوگرافی انجام می‌دهید، از پزشک خود بخواهید تا تعیین کند که کودک شما تصمیم دارد در کدام سمت رحم خودش را بچسباند.

 • تعیین جنسیت بر اساس جایگاه جنین در رحم
  • دختر: اگر کودک شما به سمت راست رحم می‌چسبد، او یک دختر کوچولوی شیرین است.
  • پسر: اگر جنین شما سمت چپ رحم شما را برای چسباندن انتخاب کرد، به پسرتان سلام کنید.

نظریه نوب (Nub) پیش‌بینی جنسیت نوزاد

نظریه نوب (نظریه ناب) یکی دیگر از مواردی است که به سونوگرافی بستگی دارد. از پزشک خود بخواهید که به غده تناسلی نوزادتان اشاره کند، جایی که می‌توانید نوک اندام تناسلی را ببینید (این معمولاً از حدود ۱۲ هفتگی قابل تشخیص است). در این روش جنسیت را با نگاه کردن به زاویه نوک اندام تناسلی پیش‌بینی می‌کنند، اما این روش ۱۰۰ درصد دقیق نیست.

 • نظریه ناب در تعیین جنسیت جنین
  • دختر: برای دختران، نوک اندام تناسلی معمولاً موازی یا با زاویه کمتر از ۳۰ درجه از ستون فقرات قرار دارد.
  • پسر: برای پسرها، نوک ناحیه تناسلی معمولاً از ستون فقرات بیشتر از ۳۰ درجه زاویه دارد.

نظریه جمجمه پیش‌بینی جنسیت نوزاد

یکی دیگر از پیش‌بینی‌های جنسیتی که نیاز به سونوگرافی دارد، نظریه جمجمه است که بر شکل جمجمه در حال رشد کودک شما متمرکز است. از پزشک خود بخواهید جمجمه کوچولوی‌تان را به شما نشان دهد تا ببیند که آیا گرد یا حالت قالبی دارد.

 • شکل جمجمه جنین برای تعیین جنسیت
  • دختر: اگر کودک شما جمجمه گرد دارد، او یک دختر کوچک خواهد بود.
  • پسر: اگر جمجمه کودک شما به این اندازه کافی گرد نیست، یک پسر در راه دارید.

سیستم مایاها پیش‌بینی جنسیت نوزاد

یک روش واقعاً باستانی که الهام‌بخش داستان خاله پیرزن‌ها است. سیستم پیش‌بینی جنسیت مایاها بر اساس روز تولد والدین، استفاده می‌کند. مایاها به سال تولد مادر و سالی که نوزاد قرار است متولد شود توجه دارند، پیش‌بینی جنسیت را بر اساس آن انجام می‌دهند.

 • باورهای قوم مایا و تعیین جنسیت جنین
  • دختر: اگر هر دو (مادر و جنینش) سال زوج یا فرد باشند، برای دختر بودن نوزاد آماده شوید.
  • پسر: اگر یکی سال زوج و سال دیگری سال فرد باشد، جنین پسر است.

پیش‌بینی جنسیت نوزاد به روش چینی

یکی از محبوب‌ترین روش‌های پیش‌بینی جنسیت، استفاده از نمودار پیش‌بینی جنسیت به روش چینی است. بسیاری از فرهنگ‌ها روش‌های خاص خود را برای پیش بینی جنسیت نوزاد دارند. طبق برخی افسانه‌ها، این نمودار بیش از ۷۰۰ سال پیش در یک مقبره سلطنتی در پکن پیدا شده است. یک انگشت خود را روی سنی که در زمان بارداری بودید و انگشت دیگر را روی ماه بارداری قرار دهید. جایی که انگشتان شما در وسط به هم می‌رسند به شما نشان می‌دهد که منتظر یک پسر کوچک هستید یا دختر. لازم است از نموداری برای ترسیم سن مادر در زمان لقاح و ماه بارداری مادر استفاده کنید. در ستون عمودی این نمودار سن مادر از ۱۸ سالگی تا ۴۵ سالگی به ترتیب لیست شده است و در ستون افقی ماه لقاح یا انجام مقاربت درج شده است نقطه تلاقی این دو (محل تلاقی ستون و ردیف) نشان دهنده جنسیت جنین است. در مقاله بعدی به طور مفصل به بررسی تعیین و پیش بینی جنسیت به روش چینی خواهیم پرداخت. 

 • پیش بینی جنسیت جنین با استفاده از نمودار چینی
  • دختر: اگر محل تلاقی در نمودار سن مادر و ماه لقاح در خانه صورتی رنگ باشد یعین جنسیت جنینی دختر است.
  • پسر: اگر محل تلاقی نمودار در محدوده رنگ آبی باشد، یعنی جنسیت فرزند شما پسر است.
پیش‌بینی جنسیت نوزاد به روش چینی

پیش‌بینی جنسیت از روی تست و آزمون‌ها

چگونه جنسیت نوزاد را پیش‌بینی کنیم؟ علاوه بر افسانه‌های جنسیتی بالا، داستان‌ها و سنت‌های دیگر از یک تست ساده استفاده می‌کنند تا نشان دهند که آیا شما یک پسر در راه دارید یا یک دختر. از خوردن سیر گرفته تا تست جنسی حلقه ازدواج کلاسیک، روش‌های برای پیش بینی جنسیت نوزاد هستند که همانطور که بارها اشاره شده بیشتر جنبه سرگرمی دارند و هیچ حقیقتی را آشکار نمی‌کنند.

پیش‌بینی جنسیت از روی تست و آزمون‌ها

تست جوش شیرین جهت پیش‌بینی جنسیت نوزاد

این آزمایش نسبتاً ساده شامل ادرار کردن در ظرف است شاید فکر ‌کردید بعد از انجام آزمایش بارداری دیگر تست ادرار لازم نیست اما برخی روش‌های پیش بینی جنسیت همچنان نیاز به تست ادرار شما دارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در یک ظرف ادرار کرده و دو قاشق غذاخوری جوش شیرین به آن اضافه کنید.

 • جوش شیرین برای پیش بینی و تعیین جنسیت جنین
  • دختر: اگر دختر دارید، مخلوط صاف می‌ماند.
  • پسر: اگر پسر باشد، مخلوط شروع به کف کردن می‌کند.

تست حلقه ازدواج جهت پیش‌بینی جنسیت نوزاد

برای این تست پیش‌بینی جنسیت، به یک تار مو و حلقه ازدواج خود (یا حلقه مورد علاقه‌ای که مرتباً استفاده می‌کنید) نیاز دارید. از یکی از دوستانتان بخواهید حلقه آویزان از تار موی شما را روی شکم‌تان ثابت نگه دارد. پس از ثابت ماندن، توجه کنید که حلقه چگونه شروع به حرکت می‌کند.

 • حلقه ازدواج و تعیین جنسیت نوزاد
  • دختر: اگر حلقه به صورت دایره‌ای حرکت می‌کند، نشانه این است که شما دختردار خواهید شد.
  • پسر: اگر پسر دارید، حلقه از این طرف به طرف دیگر حرکت می‌کند (حرکت رفت و برگشتی دارد).
تست حلقه ازدواج جهت پیش‌بینی جنسیت نوزاد

تست مداد جهت پیش‌بینی جنسیت جنین

این داستان قدیمی هم شبیه آزمایش مو و حلقه است، اما برای پیش‌بینی جنسیت فرزند‌تان، چه در حال حاضر که باردار هستید و چه زمانی که باردار نیستید می‌توانید از آن استفاده کنید. شما یک نخ را به بالای یک مداد بسیار تیز گره می‌زنید. از یکی از دوستان‌تان بخواهید که نخ را با مغز مداد به سمت پایین و روی مچ شما آویزان کند (فرق نمی‌کند کدام مچ دست باشد)، بازوها را صاف روی یک سطح قرار دهد و کف دست را رو به بالا باشد. یک لحظه طول می‌کشد تا مداد ثابت بماند، اما به محض ثابت ماندن، شروع به تاب خوردن می‌کند. مراقب ریتم باشید.

 • آزمایش نخ و مداد و پیش بینی جنسیت نوزاد
  • دختر: اگر مداد از طرف مچ شما به سمت دیگر روی مچ حرکت کند، نشان دهنده این است که شما دختردار می‌شوید (حرکت عرضی).
  • پسر: اگر مداد در طول بازوی شما بالا و پایین می‌رود، به معنا است که شما پسردار خواهید شد (حرکت طولی).

چیزی که این داستان را سرگرم‌کننده‌تر می‌کند این است که مداد در مرکز قرار می‌گیرد و الگوی خود را برای هر کودک تغییر می‌دهد و جنسیت همه فرزندان شما، گذشته و آینده را آشکار و یا پیش‌بینی می‌کند. به عنوان مثال، اگر مداد ابتدا از یک طرف به سمت دیگر حرکت کند، سپس در مرکز قرار گیردد، سپس دوباره به سمت دیگر حرکت کند و دوباره به سمت دیگر حرکت کند، سپس قبل از توقف کامل بالا و پایین شود، نشان می‌دهد که شما دو دختر و یک پسر خواهید داشت (یا در حال حاضر دارید) و به همین ترتیب صاحب فرزند خواهید شد.

تست چشم جهت پیش‌بینی جنسیت جنین

یک راه آسان برای پیش‌بینی جنسیت کودک شما طبق افسانه‌ها این که باید به انعکاس چشمان خود در آینه نگاه کنید و بر مردمک‌های چشم خود تمرکز کنید و مراقب هرگونه تغییر باشید. بارداری به لطف تغییرات در احتباس آب و خشکی چشم می‌تواند تغییرات چشمی زیادی ایجاد کند، اما این داستان احتمالاً بر پایه حقایق علمی نیست.

 • مردمک چشم مادر و پیش بینی جنسیت نوزاد
  • دختر: اگر مردمک چشم شما ثابت ماند، باید بگویید سلام دختر عزیزم.
  • پسر: اگر مردمک چشم شما شروع به گشاد شدن کرد (بزرگتر شد)، باید به پسرتان سلام کنید.
تست چشم جهت پیش‌بینی جنسیت نوزاد

تست سیر جهت پیش‌بینی جنسیت جنین

برای بررسی این افسانه جنسیتی، احتمالاً باید طعم و بوی سیر را دوست داشته باشید (یا حداقل آن را برای مدت کوتاهی تحمل کنید). کاری که باید انجام دهید این است: چند حبه سیر خام بخورید و یک ساعت یا بیشتر صبر کنید.

 • سیر خوردن جهت تعیین جنسیت نوزاد
  • دختر: اگر بعد از خوردن سیر و گذشت یک ساعت، بوی سیر به مشام‌تان نرسد، نشانه این است که دختر دارید.
  • پسر: اگر بوی سیر می‌دهید، فرزند شما پسر است، به خصوص اگر منافذ پوست شما عرق نیز بکند.
تست سیر جهت پیش‌بینی جنسیت نوزاد

تست موی نوزاد جهت پیش‌بینی جنسیت جنین

اگر نوزاد جدید شما یک خواهر یا برادر بزرگتر داشته باشد، این تست جنسیت الان به کار می‌آید. شما باید موهای کوچک‌ترین فرزندتان را بشویید، آن‌ها را شانه کنید، بگذارید در هوا خشک شود و در پشت سر کودک حرکت کنید و یک چوب یا شاخه گرفته و دنبال سر او راه بروید.

 • الکتریسته ساکن و تعیین جنسیت نوزاد
  • دختر: اگر موهای کوچک‌ترین فرزند شما به طور طبیعی در جهت عقربه‌های ساعت دور از سر بچرخد، نوزاد بعدی دختر خواهد بود.
  • پسر: اگر موهایش به طور طبیعی خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخد، نوزاد بعدی پسر خواهد بود.

تست با مایع چاه باز کن جهت پیش‌بینی جنسیت نوزاد

این روش آنقدرها هم قدیمی نیست، زیرا برای انجام آن نیاز به مایعات چاه بازکن است که در زمان مادربزرگ شما احتمالاً وجود نداشته است. در این آزمایش ادرار شما را با مایع تخلیه چاه مخلوط می‌کنند تا یک واکنش روی آن صورت گیرد. بله، این کار کمی عجیب است، اما در لیست پیش بینی جنسیت قرار گرفت.

 • مایع چاه بازکن چگونه جنسیت نوزاد را برملا می‎‌کند؟
  • دختر: اگر مخلوط سبز شد، تبریک می‌گویم، فرزند شما دختر است.
  • پسر: طبق این باور، رنگ ادرار هنگام بارداری پسر در مخلوط با مایع چاه بازکن آبی خواهد شد.

تست کلم قرمز جهت پیش‌بینی جنسیت نوزاد

اگر فکر می‌کردید ترکیب ادرار با مایع تخلیه چاه خیلی عجیب و ممکن است خطرناک باشد، سعی کنید آن را با آب کلم مخلوط کنید. یک کلم قرمز را خرد کرده و در ظرفی بریزید. روی آن آب جوش بریزید و ۱۰ دقیقه صبر کنید. آب را به طور مساوی در دو ظرف شیشه‌ای صاف کنید و قسمت‌های مساوی از ادرار خود را در آن مخلوط کنید.

 • عصاره کلم قرمز و تعیین جنسیت جنین
  • دختر: اگر آب بنفش شود، یک پرنسس در راه دارید.
  • پسر: اگر آب قرمز یا صورتی شود یک شاهزاده در راه دارید.

روش‌های تعیین جنسیت با همکاری شما و همسرتان

روش‌های تعیین جنسیت که برای سرگرمی است را با همسر خود انجام دهید و بیشتر کنار هم خوش بگذارانید. البته، می‌توانید شریک زندگی خود را در چند یا همه داستان‌ها و خرافات گفته شده در بالا مشارکت دهید، اما در اینجا چند روش وجود دارد که برای پیش‌بینی جنسیت کودک شما به مشارکت همسرتان نیاز است.

تست کلید جهت پیش‌بینی جنسیت نوزاد

اگر می‌خواهید شریک زندگی‌تان را در پیش‌بینی جنسیت مشارکت دهید، از شریک‌تان بخواهید کلیدی را روی میز بگذارد. شما کلید را بردارید فقط حواس‌تان به نوع برداشتن کلید باشد و همانطور آن را در دست نگه دارید و از همسر خود بخواهید که نتایج زیر را بخواند. شما این قسمت را مطالعه نکنید چون ممکن است در برداشتن کلید آگاهانه عمل کنید.

 • برداشتن کلید از روی میز و تعیین جنسیت جنین
  • دختر: اگر کلید را از انتهای باریکش بردارید، باید منتظر تولد یک دختر باشید.
  • پسر: اگر کلید را از بالای گرد آن برداشتید، باید منتظر تولد یک پسر باشید.

تست چنگال یا قاشق جهت پیش‌بینی جنسیت نوزاد

برای این روش به یک چنگال، قاشق و دو صندلی نیاز دارید. از همسرتان بخواهید که یک قاشق را زیر نشیمنگاه یک صندلی و یک چنگال را زیر صندلی دیگر بچسباند. بدون این که شما بدانید کدام صندلی زیر آن چه چیزی نهفته است، یک صندلی انتخاب کنید.

 • انتخاب قاشق و چنگال و تعیین جنسیت نوزاد
  • دختر: اگر صندلی که زیر آن قاشق چسبیده است را انتخاب کنید، یک دختر در شکم دارید.
  • پسر: اگر صندلی را که زیر آن چنگال چسبیده است را انتخاب کردید، یک نوزاد پسر در شکم دارید.

راه تشخیص جنسیت به روش علمی

سونوگرافی بهترین گزینه برای شماست، اگر می‌خواهید جنسیت کودک‌تان را بدانید، از قبل به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است بخواهید برای افشای جنسیت کودک خود یک مراسم ترتیب دهید اگر شما بخشی از مراسم سوپرایز هستید از پزشک بخواهید تا جنسیت فرزندتان را در یک کاغذ نوشته و در یک پاکت قرار دهد تا شما آن را به یک فرد مطمئن بسپارید و او برنامه افشای جنسیت کودک را ترتیب دهد اگر شما قرار است خودتان مراسم را برنامه‌ریزی کنید پس می‌توانید در جلسه سونوگرافی از جنسیت فرزندتان مطلع شوید. پینو بیبی در مقاله روش‌های افشای جنسیت کودک، ایده‌های خلاقانه و زیادی را به شما معرفی کرده است، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

چه زمانی سونوگرافی می‌تواند جنسیت کودک شما را نشان دهد؟

آیا فرزند من دختر است یا پسر. سوال هیجان انگیزی است که باید در طول سفر بارداری خود به آن فکر کنید. برای بسیاری، سونوگرافی اواسط بارداری در حدود هفته ۱۸ تا ۲۲ بارداری، خبر مهمی در پی دارد است. اگر خیلی مشتاق هستید بدانید که آیا فرزند شما یک پسر است یا یک دختر، انتظار در این مدت می‌تواند سخت باشد. استفاده از داستان‌های خاله خان باجی‌ها و خاله پیرزن‌ها برای پیش‌بینی جنسیت کودک، روشی سرگرم کننده و جالب برای پرت کردن حواس خود در حین انتظار است، اما، یادتان باشد این‌ها هیچ کدام روشی دقیق، پزشکی یا علمی نیستند. با این حال، سونوگرافی‌ها نیز می‌توانند اشتباه تفسیر شوند، بنابراین واقعاً هیچ روش پیش‌بینی کننده جنسیت کاملاً دقیقی وجود ندارد اما بهر حال سونوگرافی بهترین گزینه برای شماست. اگر می‌خواهید از جنسیت کودک‌تان مطلع شوید، از قبل به پزشک خود اطلاع دهید تا اگر نمی‌خواهید جنسیت کودک‌تان را بدانید آن را برای شما فاش نکند.

چه زمانی سونوگرافی می‌تواند جنسیت کودک شما را نشان دهد؟

سخن آخر

باید چشم به راه تولد یک دختر باشم یا یک پسر؟ دانستن جنسیت کودک شما یک نقطه عطف بارداری هیجان انگیز است، بنابراین، قابل درک است، شما مشتاق انجام سونوگرافی تعیین جنسیت جنین هستید. برای این که در زمان انتظار ذهن خود را مشغول نگه دارید، با برخی از این داستان‌های قدیمی برای پیش‌بینی جنسیت کودک خود را سرگرم کنید. اگر چه این افسانه‌های جنسیتی بخشی منحصر به فرد از تاریخ و سنت‌های داستان سرایی هر قومی و ملتی هستند، اما اکنون فقط برای سرگرمی هستند و هیچ فکت علمی پشت آن‌ها نیست و آن‌ها را تایید یا رد نمی‌کند پس از ارزیابی و بررسی آن‌ها در طی دوران بارداری لذت ببرید و یادتان باشد جنسیت فرزند شما هر چه که باشد او یک هدیه ویژه از سوی خدای مهربان است پس از هدیه خدادادی خود لذت ببرید و او را همان گونه که هست پذیرا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *