زندگی روزانه

ایده‌های جذاب و خلاقانه اعلام خبر بارداری (قسمت اول)

بارداری می‌تواند یکی از هیجان انگیزترین دوران زندگی شما باشد و قطعاً به اشتراک گذاشتن خبر بارداری با شریک زندگی، خانواده، دوستان و همکاران‌تان یک لحظه بسیار خاص خواهد بود، بنابراین ممکن است در جستجوی ایده‌های درجه یک و ناب برای اعلام بارداری خود باشید. تیم متخصص پینو بیبی در این مقاله چند روش خلاقانه، زیبا و مبتکرانه برای به اشتراک گذاشتن خبر بارداری گردآوری کرده است. پیشتر نیز ایده‌های جذاب جشن تعیین جنسیت جنین (قسمت اول، دوم و سوم) را با شما مخاطب عزیز به اشتراک گذاشتیم پس اگر قصد دارید رسم و رسوم‌های جذاب بارداری را به نحوی خلاقانه و جذاب برگزار کنید می‌توانید موضوعات مد نظرتان را در مجله اینترنتی پینو بیبی جستجو کنید.

ایده‌های جذاب و خلاقانه اعلام خبر بارداری (قسمت اول)

چه زمانی بارداری خود را اعلام کنید

قبل از این که بدانید چه روش‌هایی برای اعلام خبر بارداری وجود دارد باید ابتدا بدانید چه زمانی برای اعلام خبر بارداری مناسب است. احتمالاً بعد از فهمیدن بارداری، اعلام خبر باردار بودن هیجان انگیزترین چیز است. تصمیم گیری در مورد زمان اعلام بارداری یک انتخاب شخصی است، اما تا حدی بستگی به این دارد که بخواهید این خبر را به چه کسی بگویید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید ابتدا به همسرتان بگویید، به خصوص اگر علائم اولیه بارداری را تجربه می‌کنید. معمولاً والدین شما و والدین همسرتان در مرحله بعدی قرار می‌گیرند، اما انتخاب این که چه زمانی به والدین خود بگویید باردار هستید ممکن است به نحوه برنامه‌ریزی شما برای به اشتراک گذاشتن خبر بارداری بستگی داشته باشد. سایر اعضای خانواده و بهترین دوستان معمولاً در ردیف‌های بعدی هستند، ممکن است بخواهید خبر بارداری خود را با همکاران و دایره وسیع‌تری از دوستان و آشنایان خود نیز به اشتراک بگذارید.

چند نقطه عطف بارداری وجود دارد که برخی از افراد تمایل دارند قبل از فاش کردن خبر بزرگ بارداری برای طیف وسیعی از آشنایان منتظر آن‌ها باشند:

سه ماهه اول بارداری: شما می‌توانید هر زمان که بخواهید بارداری خود را اعلام کنید، اما معمول است که تا پایان سه ماهه اول صبر کنید. بسیاری از مادران باردار احساس می‌کنند که در این زمان امن‌تر است که اخبار خود را به اشتراک بگذارند، زیرا خطر سقط جنین کمتر است.

اولین سونوگرافی: ممکن است تصمیم بگیرید که تا بعد از اولین سونوگرافی و زمانی که جنسیت کودک خود را بدانید، منتظر بمانید تا بتوانید هر دو را همزمان اعلام کنید. همچنین ممکن است بخواهید از عکس سونوگرام خود در کارت دعوت جشن تعیین جنسیت کودک خود استفاده کنید.

چگونه بارداری خود را اعلام کنم؟

قبل از افشای این خبر بزرگ به دیگران، به این فکر کنید که می‌خواهید به چه کسانی اطلاع دهید و به چه ترتیبی و چگونه می‌خواهید این خبر را اعلام کنید. به عنوان مثال، می‌توانید خبر را به صورت حضوری، تلفنی، مجازی، در شبکه‌های اجتماعی یا با ارسال کارت اعلام بارداری فاش کنید. لیست زیر معمولاً ترتیبی است که افراد بارداری خود را به خانواده، دوستان و آشنایان خود اعلام می‌کنند:

شریک زندگی: اگر موقع فهمیدن این که باردار هستید همسر و شریک زندگی‌تان حضور نداشته است، احتمالاً شریک زندگی شما اولین کسی است که شما باردار شدن‌تان را به او اطلاع می‌دهید. ایده‌های بسیار خوبی برای اعلام خبر بارداری به همسرتان وجود دارد که ما در مقاله‌ای جداگانه به آن خواهیم پرداخت.

والدین و خویشاوندان نزدیک: بعد از همسر احتمالاً فرزندان و والدین‌تان افراد بعدی هستند که شما دوست دارید خبر بارداری خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. حتماً فرزند یا فرزندان شما از شنیدن خبر بردار یا خواهردار شدن‌شان شگفت‌زده خواهند شد و والدین شما هم از این که در آینده قرار است مادر بزرگ و یا پدربزرگ شوند بسیار هیجان‌زده خواهند شد. ممکن است والدین‌تان روی مسئله بارداری شما حساس شوند و یا حتی کار و زندگی خود را رها کنند تا در لحظات بارداری کنار شما باشند یا از شما بخواهند که ماه‌های پرتلاطم بارداری را کنار آن‌ها بگذارنید بنابراین اگر فکر می‌کنید ممکن است اصرارهای دلسوزانه آن‌ها شما را به دردسر بیاندازند بد نیست در مورد زمان اعلام خبر بارداری به آن‌ها تجدید نظر کنید. افراد درجه یک خانواده مانند خواهرها و برادرهای شما و همسرتان نیز در صدر لیست قرار دارند و شنیدن خبر خاله یا عمه شدن، دایی یا عمو شدن بی‌تردید یکی از لذت‌بخش‌ترین لحظات زندگی‌ آن‌ها خواهد بود.

افراد فامیل: در نظر داشته باشید که اعلان بارداری به سایر اعضای فامیل مانند پدربزرگ و مادربزرگ خودتان، خاله، عمو و پسر عمو، دختر خاله و … به صورت حضوری، در یک چت ویدیویی یا با کارت ایده‌های خوبی هستند و بستگی به نظر شما دارند. شاید شما ترجیح دهید کیلومترها سفر کنید تا به صورت حضوری این خبر را با کسی به اشتراک بگذارید و شاید هم ایده به اشتراک گذاری این خبر در شبکه‌های اجتماعی برای شما جذاب‌تر باشد. اگر در ماه‌های اولیه بارداری هستید و هنوز از بزرگ شدن شکم‌تان خبری نیست نگران نباشید اگر سفر کردن برای شما منع پزشکی خاصی نداشته باشید، سفر در دوران بارداری به ویژه سه ماهه اول و دوم عموماً بی‌خطر است.

دوستان نزدیک: ممکن است دوست داشته باشید که یک اعلامیه بارداری را با بهترین دوستان خود به صورت جداگانه (شخصی یا مجازی) یا با هم بعد از صرف یک ناهار دوستانه به اشتراک بگذارید که همه آنها را به یکباره غافلگیر کنید.

رئیس و همکاران: وقتی آماده هستید که بارداری خود را در محل کار اعلام کنید، رئیس شما باید اولین کسی باشد که متوجه این موضوع می‌شود. زمانی که تصمیم می‌گیرید اخبار را به اشتراک بگذارید، ممکن است به عوامل متعددی بستگی داشته باشد، از جمله این که چه نوع کاری انجام می‌دهید، محل کار شما چقدر مناسب است، آیا شکم شما بزرگ شده است یا خیر و این که آیا محل کار شما سیاست‌هایی درباره بارداری یا مرخصی زایمان و  غیره را دارد یا خیر.

آشنایان و بقیه افراد: بقیه افراد می‌توانند همسایه‌های شما باشند یا دنبال کنندگان شما در فضای مجازی که شناخت چندانی درباره آن‌ها ندارید. یکی از بهترین راه‌ها برای اعلام بارداری برای این دسته از افراد استفاده از امکانات شبکه‌های اجتماعی خواهد بود. البته، شما همچنین می‌توانید انتخاب کنید که دفعه بعد که در بیرون از منزل با یکی از آنها برخورد کردید، شخصاً موضوع را با برخی از این افراد مطرح کنید.

چگونه بارداری خود را اعلام کنم؟

ایدههای جالب و مبتکرانه برای اعلام بارداری

هنگام اعلام بارداری خود می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید خلاق و خاص باشید. اگر عاشق ایده‌های فان و سرگرم کننده هستید، این ایده‌ها ممکن است برای انتشار رسانه‌های اجتماعی، ایمیل، نامه‌ها پستی و/یا اعلام حضوری مناسب باشد. یادتان باشد افشا کردن این خبر مهم برای هر کسی باید طبق اصول و قواعد خودش انجام شود، شاید برای اعلام خبر بارداری به همسر ایده‌های رمانتیک جذاب‌تر باشد اما قطعاً اعلام خبر بارداری در محیط کار و بین همکاران حالت رسمی‌تری خواهد داشت. از آن جا که در جمع دوستان یا خویشاوندان نزدیک شما بیشتر به فکر تفریح و شادی هستید شاید ایده‌های فان و سرگرم‌کننده را برای این گروه به کار بگیرید اما در نهایت همه چیز بستگی به میل و اراده شما دارد. ما در این مقاله ایده‌های کلی را مطرح می‌کنیم اما شما می‌توانید در مقالات بعدی ایده اعلام خبر بارداری به همسر، اعلام خبر بارداری دوقلویی و اعلام خبر بارداری دومین و یا چندمین فرزند را مطالعه کنید بنابراین شما با طیف وسیعی از ایده‌های هیجان انگیز و جالب روبه‌رو هستید که می‌توانید با توجه به خواست و سلیقه خود از آن‌ها استفاده کنید.

به طور کلی ایده‌های اعلام خبر بارداری را می‌توان در ۲ دسته تقسیم نمود زمانی که شما یک جشن و یا مراسم حضوری دارید، زمانی که قصد دارید خبر را از طریق شبکه‌های اجتماعی برملا سازید. اگر شما از خانواده یا دوستان خود دور هستید یا به هر دلیلی دوست ندارید که یک مراسم حضوری داشته باشید استفاده از امکانات شبکه‌های اجتماعی، پست و ایمیل ایده خوبی برای به اشتراک گذاری این خبر خارق العاده است. از این رو تیم پینو بیبی در این مقاله ایده‌های خود را در دو دسته بندی خدمت شما والدین گرامی ارائه می‌کند.

افشای خبر بارداری طی یک جشن و یا مراسم حضوری

چنین مراسمی حتی اگر کوچک و صمیمی و با تعداد کم مهمان‌ها برگزار شود نیازمند یک برنامه‌ریزی است. بسته به این که شما در کدام ماه بارداری هستید این مراسم را برنامه‌ریزی کنید. خودتان را خسته نکنید، شما قرار است از این کار لذت ببرید. اگر برای تامین هزینه مشکل دارید سعی کنید مراسم را با ایده‌های خلاقانه خود ساده اما جذاب برگزار کنید. فراموش نکنید کوچولوی شما در راه است و هزینه‌های زیادی را به خانواده تحمیل خواهد کرد. با همسر خود مشورت کنید و دغدغه‌های پدرانه او را نیز در نظر بگیرید.

اعلام خبر بارداری با کیک و شیرینی

شما می‌توانید شیرینی خبر بارداری خود را با تهیه کیک، شیرینی و کلوچه شیرین‌تر کنید. می‌توانید خانواده، دوستان و یا هر کسی را که مد نظر دارید به یک مهمانی عصرانه دعوت کنید و با یک کیک که با خامه صورتی یا آبی (بسته به جنسیت نوزاد) تزیین شده است از مهمانان خود پذیرایی کنید و از آن‌ها بخواهید حدس بزنند علت برگزاری این جشن و مهمانی و مهمانی چه بوده است. کوکی فورچون تهیه کنید و روی کاغذهای داخل کلوچه جملات بامزه‌ای مثل «یواش یواش داری خاله می‌شی»، «برای مامان بزرگ شدن آماده شو»، «به نظر کتاب چطور یک عموی خوب باشم را بخون» و …. بنویسید در همه لحظات یادتان باشد دوربین عکاسی یا فیلمبرداری خود را آماده نگه دارید تا از واکنش مهمانان‌تان عکس بگیرید. می‌توانید یک جعبه شکلات تهیه کنید و در حالی که خبر بارداری خود را روی یک کاغذ داخل جعبه مخفی کرده‌اید آن را برای کسی که دوست دارید ارسال کنید، اگر برای‌تان مقدور باشد می‌توانید از پیک یا کسی که جعبه را تحویل شخص مورد نظر می‌دهد بخواهید که از عکس العمل او فیلم بگیرد و برای شما ارسال کند.

بازی پانتومیم و لب‌خوانی را اجرا کنید

پانتومیم و ادابازی نیز ایده خوبی برای اعلام خبر بارداری است. خانواده و دوستان خود را دعوت کنید و از آن‌ها بخواهید برای سرگرم شدن بازی کنید. موضعات مختلف را بازی کنید و سعی کنید ذهن مهمانان خود را به چالش بکشید، بد نیست با ایده نگهداری بچه، ویار، برآمدگی شکم در بارداری و موضوعاتی از این دست ذهن مهمانان خود را به سمت موضوع مورد نظر سوق دهید. علاوه بر پانتومیم، بازی لب‌خوانی نیز ایده خوبی است. مثلاً با جملاتی مانند «دوست داری خاله بشی»، «به نظرت مامان بزرگ شدن چه حسی داره» و جملاتی از این دست اجازه دهید که مهمانان شما غافلگیر شوند. 

حیوانات خانگی را در اعلام خبر شریک کنید

حیوانات خانگی در برخی خانواده‌ها جزو مهمی از خانواده هستند و همه اعضای خانواده آن‌ها را به عنوان یکی از اعضای مهم در بین خود پذیرفته‌اند پس از آن‌ها کمک بگیرید و آن‌ها را در اعلام خبر بارداری خود سهیم کنید. یک تی‌شرت یا سربند برای حیوان خانگی خود خریداری کنید و روی آن بنویسید «خبری در راه است»، «به زودی یک موجود جدید به خانواده اضافه میشه» و … بعد در حالی که اعضای خانواده و مهمانان سرگرم گفتگو هستند اجازه‌ دهید که حیوان خانگی شما بین مهمانان چرخی بزند و همه را شگفت زده کند.  

حیوانات خانگی را در اعلام خبر شریک کنید

بادکنک‌های هلیومی را هوا کنید

تعدادی بادکنک صورتی یا آبی هلیومی را در گوشه‌ای خانه مخفی کنید مثلاً می‌توانید بادکنک‌ها را پشت کاناپه مخفی کنید و روی آن یک پتو سنگین بیاندازید و وقتی مهمانان در حال گفتگو هستند پتو را به آرامی از روی بادکنک‌ها بکشید و اجازه دهید بادکن‌ها در فضای خانه به بالا حرکت کنند می‌توانید روی بادکنک‌ها پیام‌های مانند «یه کوچولو تو راهه»، «فسقلی ما به زودی میاد» و … هر پیام دیگه‌ای که دوست دارید رو بنویسید. شناور شدن بادکنک‌ها در هوا می‌توانند مهمان‌های شما را بسیار شگفت‌زده کند.

کارت اسکرچ یا کارت رمزدار تهیه کنید

می‌توانید کارت‌های اسکرچ سفارش دهید و روی آن‌ها پیام‌هایی در ارتباط با تول فرزندتان چاپ کنید. وقتی مهمان شما همگی در محل مورد نظر جمع شدند از آن‌ها دعوت کنید تا در یک بازی شرکت کنند. یک بازی کارتی یا بازی تخته‌ای انتخاب مناسبی است. اگر مراسم را در فضای باز برگزار می‌کنید می‌توانید یک بازی پرتکاپو انتخاب کنید. به عنوان هدیه به هر کدام از برندگان بازی یک کارت اسکرچ بدهید و از آن‌ها بخواهید تا قسمت مربوطه را با کلید یا یک وسیله نوک تیز خراش دهند تا پیام زیر آن برملا شود و سپس پیام را با صدای بلند برای بقیه افراد بخوانند. یا می‌توانید پیام را در چند کارت به صورت کلمه به کلمه چاپ کنید مثلاً روی یک کارت بنویسید «ما» روی کارت بعدی بنویسید «قراره» و کارت بعدی «بچه‌دار» و کارت آخر «بشیم». به خانواده و دوستان خود بگویید تا کارت‌ها را با هم خراش دهند تا اخبار شگفت انگیز را فاش کنند.

ویار بارداری خود را نشان دهید

فیلیم از عکس احتمالی سونوگرافی، تست مثبت بیبی چک یا هر نوع تست مثبت بارداری، یک اکسسوری کودک، یک عکس دو نفره از خودتان و شریک زندگی‌تان بگیرید و چند پیام محبت‌آمیز برای مهمانان خود آماده کنید. عکس‌ها را با یک نرم‌افزار به صورت کلیپ دربیاورید و روی کلیپ یک آهنگ زیبا و یا متنی با صدای خودتان ضبط کنید. فیلم را آماده پخش روی دستگاه تلویزیون خانگی خود قرار دهید. مهمانان خود را دعوت کنید و به صورت اغراق آمیزی مواد غذایی عجیب و غریبی روی میز بچنید. مثلاً یک یخ گوشه لپ‌تان بگذارید و بگویید جدیداً به خوردن یخ علاقه‌مند شده‌اید، مقداری لواشک را از روی میز بردارید و بگویید «از صبح تا حالا کلی لواشک خوردم» اگر دوست دارید بقیه را بیشتر اذیت کنید می‌توانید با ورود مهمانان به سمت دستشویی بدوید و تظاهر کنید که حالت تهوع دارید، اجازه بدهید مهمانان‌تان این قضیه را حدس بزنند که شما باردار هستید و اگر آن‌ها درست حدس زدند بدون پاسخ به هیجانات آن‌ها می‌توانید فیلمی را که از قبل تهیه کرده بودید پخش کنید و همه را شگفت زده و احساساتی کنید.

با صدای گریه بچه همه را غافلگیر کنید

وقتی مهمانان همگی در روز موعد در مکان مقرر جمع شدند می‌توانید صدای گریه یک نوزاد را پخش کنید و خود را سراسیمه نشان دهید و با همسرتان گرم گفتگو شوید، گفتگوی شما می‌تواند حول محور رمزگشایی گریه کودک باشد. مانند بازیگران فیلم بازی کنید و با هم بحث کنید مثلاً شما می‌توانید بگویید این صدای گریه بچه است زمانی که پوشکش را خیس کرده و همسرتان می‌تواند پافشاری کند که نه این صدای گریه نوزاد است وقتی که گرسنه است. خیلی جدی بقیه را هم وارد این نمایش کنید و از آن‌ها بخواهید که حدس خود را بگویند بدین ترتیب به صورت کاملاً غافلگیر کننده خبر بچه‌دار شدن خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارید.

دوست داری چی صدات بزنه

شاید اغراق نباشد که بگوییم مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها بیش از شما از آمدن کوچولوی توراهیی شما خوشحال خواهند شد، پس می‌توانید برای آن‌ها یک برنامه جداگانه و خاص ترتیب دهید. در حالی که مدام راجع به دوران کودکی‌تان کنجکاوی می‌کنید از آن‌ها بپرسید «راستی شما دوست دارید نوه‌تون چی صداتون بزنه» و طیفی از کلمات شیرین مثل «مامان بزرگ، بابا بزرگ، مامانی، خان‌جون، آقاجون، عزیز، مامانی، بابایی، مادری، پدری و …» را مطرح کنید و اجازه دهید این فرشتگان دوست داشتنی لذت شیرین پدر و مادر بزرگ شدن را با تمام وجود لمس کنند.

دوست داری چی صدات بزنه

اسم بازی کنید

حتماً‌ در دوران کودکی بازی‌هایی مانند نوشتن اسم با یک حرف الفبای خاص و یا اسم‌های بی‌نقط و چند نقطه را بازی کرده‌اید. دوستان و اعضای فامیل را گرد هم جمع کنید و آن‌ها را دعوت به یکی از این بازی‌ها کنید. یک جلسه دوستانه و شاد را مهیا کنید و بعد از مشخص شدن برنده خیلی جدی شروع به جمع کردن کاغذها بکنید و از همه بخواهید اسم خودشان را بالای برگه بنویسند. قطعاً ‌اطرافیان از شما خواهند پرسید که علت این کار چیست و شما می‌توانید بگویید برای انتخاب نام کودک‌تان به لیستی از اسامی نیاز داشتید و برای همین این بازی را ترتیب دادید.

کتاب داستان کودکانه بخرید

مهمانان خود را دعوت کنید و در میانه مراسم چند جلد کتاب داستان را که از قبل تهیه کرده بودید کادو کنید و به هر یک از مهمان‌ها بدهید. از آن‌ها بخواهید کادوهای خود را باز کنند، مکن است آن‌ها از این که به افراد بزرگسال کتاب داستان هدیه داده‌اید تعجب کنند اما شما خیلی جدی در حالی که در میانه جمع ایستاده‌اید با صدای بلند باید اعلام کنید «از این به بعد بدردتون می‌خوره چون بچه من باید فرهیخته و اهل مطالعه باشه» یا هر جمله دیگری که دوست دارید. می‌توانید کتاب‌های اصول تربیتی بخرید مثل کتاب‌هایی برای تربیت دختر موفق یا پسر موفق و بگویید برای تربیت و پروش یک فرزند موفق به کمک شما هم نیاز دارم. می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و برای عمو، عمه، خاله، دایی و مادر بزرگ و پدربزرگ کتاب داستان‌هایی بخرید که در عنوانش این کلمات به کار رفته باشد مثلاً «چگونه خاله خوبی باشم». از مهمانان بخواهید هر وقت که دوست داشتند در صفحه ابتدایی یا انتهای کتاب جملاتی را خطاب به فرزندتان بنویسند و کتاب را نزد خود نگه دارند و هر وقت کودک به دنیا آمد با صدای خودشان کتاب را برای کودک شما بخوانند و وقتی کودک بزرگتر شد جملات احساسی که در کتاب یادداشت کرده‌اند را برای کودک بازخوانی کنند تا کودک بداند چقدر مورد عشق و علاقه خانواده‌اش هست.

پیام پیتزایی یا سالادی

قطعاً دعوت از مهمانان مستلزم سرو شام یا ناهار است. می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و با درست کردن پیتزا روی هر پیتزا یک کلمه از پیام مورد نظر را بنویسید. مثلاً‌ اگر سه پیتزا تهیه می‌کنید روی یکی با فلف دلمه‌ای یا ذرت بنویسید من، روی دیگری بنویسید حامله و روی سومی بنویسید هستم. اگر تعداد پیتزاها بیشتر است می‌توانید پیام طولانی‌تری را درج کنید. اگر پیتزا جزو منوی پذیرایی شما نیست همین کار با ظرف سالاد و دیس پلو هم می‌توانید انجام دهید فقط یادتان باشد دیس‌ها و ظرف‌های پیتزا را نامرتب بچینید و اجازه دهید مهمانان متوجه پیام شوند. دوربین خود را آماده نگه دارید تا از واکنش آن‌ها عکس بگیرید.

بشقاب پیام‌دار سفارش دهید

شما به راحتی می‌توانید چندین بشقاب سفارش دهید که در وسط بشقاب پیامی مانند «ما به زودی پدر و مادر میشیم» یا «تبریک میگم داری دایی میشی» یا «سر و کله یه فسقلی داره پیدا میشه» و … را چاپ کنید و بعد غذاها را داخل بشقاب سرو کنید و تحمل کنید مهمانان غذای خود را تمام کنند تا به پیام نوشته شده در وسط بشقاب برسند. همچنین می‌توانید این کا را با ماگ و یا لیوان نوشیدنی انجام دهید با این تفاوت که پیام باید خیلی کوتاه و موجز باشد.

بند کفش رو ببند

از والدین خود و همسرتان یا خاله و دایی؛ عمه و عموی کودک آینده دعوت کنید تا در منزل شما جمع شوند. وانمود کنید که هدف‌تان از دورهمی فقط سرگرمی و تفریح است. مهمانان را به دو دسته تقسیم کنید و از حضار بخواهید تعدادی از فعالیت‌ها را با چشمان بسته انجام دهند. مثلاً تعدادی لباس از کمد در بیاورید و از دو تیم بخواهید دکمه‌های لباس‌ها را ببندند و لباس‌ها را تا کرده در سبدی که مشخص کرده‌اید بگذراند. در لباس‌های بزرگسالان دو یا چند لباس بچه‌گانه قرار دهید. بعد از دو تیم بخواهید بند کفش‌ها را ببندند و یک کفش کودکان به هر دو گروه بدهید. احتمالاً برای مهمانان سوال پیش خواهد آمد که شما چطور لبسا و کفش کودکانه در منزل دارید و سوظن آن‌ها تقویت خواهد شد و حدس و گمانه‌زنی آغاز می‌شود، از این لحظات پرهیاهو و شاد فیلم و عکس بگیرید.

عکس دسته جمعی بگیرید

از مهمانان درخواست کنید که برای یادگاری یک عکس دسته جمعی بگیرید. دوربین را روی سه پایه تنظیم کنید و وقتی طبق عادات همیشگی همه حضار فریاد می‎‌زنند سیب شما با صدای بلند بگویید «ما داریم بچه‌دار میشیم»، واکنش همه خانواده و مهمانان در این عکس خاطره‌انگیز برای همیشه ثبت خواهد شد. برای این که هیجان را زیاد کنید و برای این که مطمئن شوید همه چیز درست پیش می‌روید بد نیست یکی دو عکس اول را در همراهی با مهمانان فریاد بزنید «سیب» و در عکس دوم یا سوم خبر مهم را برملا کنید.

یک عکس بفرستید

با عکس سونوگرافی یا یک عکس از لباس کودک‌تان یک اعلامیه بارداری زیبا تهیه کنید و برای همه خویشاوندان نزدیک و دوستان‌تان بفرستید، از آن‌ها بخواهید بعد از باز کردن بسته و دیدن پیام ارسالی شما یک فیلم کوتاه دو یا سه دقیقه‌ای بگیرند و احساس‌شان را برای شما بازگو کنند. فراموش نکنید از آن‌ها بخواهدی اعلامیه بارداری ارسالی را در دستان خود رو به دوربین بگیرند. شما می‌توانید این فیلم‌ها را کنار هم قرار دهید و یک یادگاری زیبا برای فرزند خود تهیه کنید و آن را در آینده در یک مناسبت ویژه به او تقدیم کنید.

یک عکس بفرستید

سرنخ‌ها را به سمت اتاق کودک هدایت کنید

اگر برای شما مقدرو است یک اتاق برای کودک خود آماده کنید؛ اگر این کار برای شما مقدور نیست گوشه‌ای از خانه را آماده کنید. یک بازی ترتیب بدهید و در هر مرحله یک سرنخ را برای مهمانان رو کنید. در نهایت مهمانان را به سمت اتاق کودک یا مکانی که از قبل آماده کرده‌اید هدایت کنید. در یک شیشه شیر کودک یک پیام نهایی قرار دهید مانند این که «تبریک می‌گویم شما مفتخر هستید که خبر بچه‌دار شدن ما رو با صدای رسا به بقیه اعلام کنید» از واکنش مهمانان فیلم و عکس بگیرید.

پازل سفارش دهید

برخی از شرکت‌ها امروزه پازل سفارشی با طرح دلخواه شما را چاپ می‌کنند. می‌توانید یک پازل نسبتاً بزرگ سفارش دهید و خودتان (یا کسی که در انجام این کار مهارت دارد) یک پیام را در قسمتی از تصویر مخفی کنید. وقتی مهمانان در روز موعد به دعوت شما پاسخ دادند، از آن‌ها بخواهید همگی در درست کردن پازل همکاری کنند و تا برملا شدن پیام روی پازل مهمانان را همراهی کنید. قطعاً کسی که پیام روی پازل را حدس می‌زند احساس هیجان و شادی زیادی تجربه خواهد کرد. پازل را قاب بگیرید و به عنوان یادگیری از این روز شاد آن را در جای از خانه آویزان کنید. 

در قسمت دوم مقاله ایده‎‌های اعلام خبر بارداری برای به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی ارائه خواهند شد، پس با پینو بیبی همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *