بارداری, زندگی روزانه

نکاتی برای عکاسی بارداری در آتلیه

سوژه اصلی در عکاسی ماهگرد بارداری، شما هستید بله کانون توجه شما هستید که فرشته‌ای را با خود حمل می‌کند. این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که چه چیزی به شما احساس بهتر و راحت‌تری می‌دهد. عکاسی در فضای باز یا آتلیه، عکاسی‌های خاص مثلاً زیر آب یا سبک عکس‌های بوهو در یک میدان در ساعات طلایی روز، سبک‌های قدیمی یا کلاسیک شبیه الهه‌های باشکوه، عکس‌های تجملاتی و غیره؛ مهم نیست چه سبکی را انتخاب می‌کنید مهم این است که در هر صورت قرار است لحظات باشکوه بارداری را ثبت کنید. خلاق باشید و از این زمان با هم بودن در کنار همسرتان قبل از ورود عضو جدید لذت ببرید. انتخاب کنید که می‌خواهید با یک عکاس محلی کار کنید یا یک عکاس حرفه‌ای، در آتلیه عکس می‌گیرید یا فضای بیرون و یا در موقعیت و لوکیشنی خاص، چه سبک عکس‌های را قرار است بگیرید. با پینو بیبی همراه باشید تا بیشتر در مورد عکاسی در این دوران نکاتی را بدانید.

نکاتی برای عکاسی ماهگرد بارداری در آتلیه

چرا عکس ماهگرد بارداری بگیریم؟

اگر در حال فکر کردن به ایده‌های عکاسی در ماهگرد هستید، تنها نیستید. بارداری یک فرایند پر انتظار و البته با چندین عامل نه چندان خوشایند است مثل پاهای متورم، نوسانات خلقی، علائم کشش و شکم در حال رشد. ممکن است احساس کنید که اکنون بهترین ظاهر خود را ندارید اما اشتباه نکنید در نظر اکثر آدم‌ها یک بانوی باردار که فرشته‌ای را حمل می‌کند شجاع و زیباست، زیرا حیات را به زمین هدیه می‌دهد. با این حال، چند نکته هست که کمک می‌کند تا بتوانید احساس بهتری از خود داشته باشید تا عکس‌های خاطره‌انگیزی ثبت کنید و زمانی که عکس‌های خود را می‌بینید، همان چیزی را که انتظارش را داشتید، مشاهده کنید: یک مادر درخشان.

بارداری زیباست

در مورد آن فکر کنید، شما انسانی را خلق کرده‌اید که در درون شما در حال رشد و تغذیه است. اضافه وزن و هورمون‌های غیرقابل پیش‌بینی دلیلی بر رشد معجزه در درون شما است. حتی اگر چهل هفته بارداری ممکن است در نظر شما طولانی باشد و گویی تا ابدیت ادامه دارد، مدت زیادی طول نمی‌کشد که کوچولوی شما این جا در کره خاکی خواهد بود، بنابراین خوشحال خواهید شد که توانسته‌اید این زمان خاص و زیبا را در زندگی خود جاودانه کنید.

عکاسی ماهگرد بارداری در آتلیه

عکاسی در ماهگرد بارداری راهی برای جشن گرفتن است

در طول عکاسی ماهگرد، عکاس لحظاتی صمیمی بین شما، شریک زندگی و شکم زیبای‌تان را ثبت می‌کند. شما می‌توانید وانمود کنید که حتی عکاس آنجا نیست تا شما و همسرتان بتوانید از هیجان و انتظار ملاقات با کودک خود لذت ببرید. یک عکاس ماهر ماهگرد می‌تواند احساسات واقعی را ثبت کند و در عین حال کمی به شما راهنمایی کند تا عکس‌ها بدون عیب و نقص باشد و عکس‌های منحصر به فرد برای تداعی یک بارداری زیبا را ثبت و ضبط کند.

باور کنید یا نه، شما بلاخره یک شکم بزرگ دارید که روزی دوباره به حالت اول بازمی‌گردد.

یک روز می‌توانید یک آلبوم عکس از تمام عکس‌های ماهگرد بارداری، عکس‌های تولد و عکس‌های نوزادی و خردسالی برای خود و خانواده‌تان ایجاد کنید. عکس گرفتن در این دوران، یک راه عالی برای ایده‌های عکاسی در سال‌های با شکوه مادری است، چند سال بعد، می‌توانید اولین سال‌های پیش از تولد را به فرزندان‌تان نشان دهید و از خاطرات زیبای دوران بارداری و زایمان با او صحبت کنید. همه آدم‌ها از شنیدن داستان تولدشان به وجد می‌آیند.

هماهنگی با آتلیه برای عکاسی ماهگرد بارداری

برای عکاسی در ماهگرد بارداری باید چندین نکته را از قبل با آتلیه و عکاس هماهنگ کنید تا هم از استرس شما کاسته شود و هم این که از قبل با شرایط آتلیه آگاه باشید و بتوانید خواسته خودتان را به بهترین نحوه برای عکس ماهگرد بارداری برآورده کنید. این موارد شامل قیمت، برنامه‌ریزی عکاسی و زمان‌بندی با عکاس، ویرایش و روتوش عکس‌ها و این که آیا یک گالری آنلاین یا چاپ شده می‌خواهید، می‌شود. هماهنگی برای این‌ که همه عکس‌ها را می‌خواهید یا فقط تعدادی از آن‌ها را؛ چه تعداد عکس با روتوش می‌خواهید و یا دو ست دارید کل عکس‌های آلبوم روتوش شوند. فضای عکاسی را نیز تعیین کنید، ایده‌های عکاسی مد نظر خود را با عکاس مطرح کنید اگر نمونه خوبی سراغ دارید بهتر است عکس آن را در گوشی تلفن همراه خود ذخیره کنید و به عکاس نشان دهید تا دید بهتری از خواسته شما داشته باشد. آیا خودتان آرایش می‌کنید یا آرایشگر و گریمور می‌خواهید؟

چگونه وسایل لازم برای عکاسی و ایده عکاسی را تهیه کنید؟ اگر آتلیه این وسایل را در اختیار شما بگذارد آیا هزینه اضافه‌تر می‌گیرد یا خیر؟ اگر خودتان تهیه کنید هزینه‌ها چه میزان می‌شود؟ نمونه کارهای قبلی آن‌ها را نیز مشاهده کنید.

چه زمانی باید عکاسی ماهگرد خود را انجام داد؟

در واقع، شما می‌توانید عکس‌های خود را در هر زمان که دوست دارید، بگیرید. اگر احساس خوبی دارید و می‌خواهید بارداری خود را در حالی ثبت کنید که واقعاً احساس می‌کنید در حال «درخشش» هستید، حتماً اقدام به جمع‌آوری تعدادی عکس بکنید. همه این خاطرات مربوط به شما و خانواده در حال بزرگ شدن شماست.

زمان مناسب عکاسی بارداری: بین ۲۸ تا ۳۶ هفته بارداری

اکثر خانم‌های باردار هفته‌های ۲۸ تا ۳۶ بارداری را انتخاب می‌کنند تا در این مدت عکس‌برداری خود را انجام دهند، زیرا شکم شکل گرد خوبی دارد و همچنان احساس راحتی کافی برای انجام عکس‌برداری دارند. تقریباً تهوع صبجگاهی فروکش کرده است. توصیه می‌شود که قبل از هفته ۳۰ باردای و متمایل شدن شکم به سمت پایین عکس‌های بارداری خود را ثبت کنید. اگر منتظر بیش از یک نوزاد هستید، زودتر، حدود هفته ۲۸، عکس بگیرید تا یک شکم زیبا را ثبت کنید. برای همین بهتر است تخمین بزنید که در چه تاریخی به هفته ۲۸ تا ۳۶ بارداری می‌رسید و از قبل خود را آماده کند و با عکاس و آتلیه هماهنگ باشید زیرا ممکن است هفته ۲۸ تا ۳۶ بارداری شما مصادف با یک جشن یا تعطیلات همراه شود در چنین شرایطی اکثر عکاس‌ها سرشان شلوغ است و امکان عکاسی خارج از نوبت را ندارند.

اعلان جنسیت نوزاد و عکاسی ماهگرد را ترکیب کنید

اگر می‌خواهید همه چیز را در یک عکس ترکیب کنید، بارداری خود را با یک عکاسی حرفه‌ای شامل وسایل یا نشانه‌هایی برای اعلام اضافه شدن عضو جدید همراه کنید! بعد از این که همه عکس‌های اعلام جنسیت نوزاد را گرفتید، می‌توانید عکس‌برداری را ادامه دهید و چند عکس با موضوع ماهگرد بارداری‌تان بگیرید. این یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های بارداری است و عکاسی است که تمام احساسات را به تصویر می‌کشد، راهی عالی برای به خاطر سپردن آن لحظه خاص است. اگر می‌خواهید افشا جنسیت جنین و همچنین چندین عکس ماهگرد داشته باشید از قبل برای ایچاد ژست عکس‌ها و لباس‌های مورد نظر حتماً با عکاس و آتلیه هماهنگ باشید. ایده‌های افشای جنسیت جنین در مجله اینترنتی پینو بیبی مطالعه کنید.

مراقب برآمدگی شکم باشید

هر بارداری متفاوت است، بنابراین مراقب رشد بدن خود باشید و بر اساس آن تصمیم بگیرید. اکثر عکاسان اگر روز قبل از روز عکاسی احساس خوبی نداشته باشید، برنامه را تغییر می‌دهند، آن‌ها متوجه می‌شوند که بارداری یک پدیده غیرقابل پیش بینی است. ولی باز بهتر است از قبل با عکاس در مورد این که شاید برنامه و زمان‌بندی کمی تغییر کند صحبت کنید و مطمئن شوید که او با این موضوع مشکلی ندارد.

ایده‌های عکس‌برداری افشای جنسیت

عکس‌های فاش‌کننده جنسیت در حال حاضر بسیار محبوب هستند، چرا عکس‌های فوق‌العاده‌ای از شما و شریک زندگی‌تان هستند که جنسیت نوزاد را با هم افشا می‌کنید. این عکس‌ها همه احساسات خالص و هیجان شما را در آن لحظه ظرف چند ثانیه ثبت می‌کنند. می‌توانید ایده‌های عکس‌برداری آشکار جنسیتی را به صورت آنلاین پیدا کنید (از بمب‌های دود، تا قاچ کردن کیک، حتی آتش‌بازی و غیره) و البته مقاله پینو بیبی در مورد روش‌های افشای جنسیت نوزاد را نیز مطالعه کنید. پس از برملا کردن جنسیت نوزاد، هر دوی شما می‌توانید از یک عکاسی صمیمی در ماهگرد با هم لذت ببرید. هنگامی که عکس‌های فاش کننده جنسیت خود را دریافت کردید، می‌توانید این خبر مهم خود را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا با استفاده از این عکس‌ها برای دوستان و خانواده خود کارت پستال‌های زیبا بفرستید.

ایده‌های لباس در عکاسی ماهگرد بارداری در آتلیه

برای عکس‌های خود قطعات جذابی را انتخاب کنید که در آن احساس خوبی دارید!

 • لباس‌های آزاد و سبک بپوشید

لباس‌هایی که زنانه و جذاب هستند، همیشه عکس‌های فوق العاده‌ای را می‌توان با آن‌ها ثبت کرد. اگر می‌خواهید می‌توانید لباسی انتخاب کنید که کمی به بدن شما بچسبد در این صورت، شکم شما بیش از حد نمایان خواهد شد و البته این ایده خوبی است خصوصاً اگر هنوز برآمدگی شکم شما زیاد نیست بهر جهت این یک عکس بارداری است.

 • یک دست لباس دوم به همراه داشته باشید

یک دست لباس دوم نیز با خود همراه داشته باشید شاید برای ایجاد یک سبک متفاوت در عکاسی به کارتان آمد. از انتخاب یک لباس که برآمدگی شکم را بیشتر نمایان می‌کند، نترسید شما اکنون زیباتر هستید.

 • از رنگ‌های تیره خلاص شوید

لباس‌هایی که رنگ‌های روشن‌تری دارند (آبی آسمانی، صورتی، شامپاینی، سفید) شکم شما را بیشتر نشان می‌دهند و بسیار زنانه به نظر می‌رسند. از سوی دیگر، رنگ‌های تیره‌تر مانند سرمه‌ای یا مشکی، برآمدگی را پنهان می‌کنند. همچنین می‌توانید به سراغ رنگ‌های تند و روشن بروید! مثلاً قرمز، زرد، بنفش و فیروزه‌ای در کنار هم. همه چیز بستگی به شما دارد و قانون خاصی در این زمینه وجود ندارد.

 • هر چقدر که می‌خواهید بزرگی شکم‌تان را نمایش دهید (زیاد یا کم)

یک عکاس ماهگرد با شما همکاری خواهد کرد تا سطح راحتی شما را درک کند. یکی از گرایش‌های محبوب در عکاسی ماهگرد، پارچه‌های آزاد و سبک است که با ذوق و سلیقه عکاس و البته خواست شما قسمت‌هایی از بدن شما را می‌پوشاند و بقیه را آشکار می‌کند. با عکاس خود راحت باشید و در مورد سطح راحتی و خواسته خود صحبت کنید.

 • لباس مدل امپراطوری (دوخت دور کمر)

لباس‌های بر دارید که دارای برش‌های کلاسیک در ناحیه کمر باشد، زیرا میزان برآمدگی شکم را بیشتر نمایان می‌کند و بر زیبایی بارداری شما می‌افزاید. این انتخاب اصیل و قابل اعتماد سایر قسمت‌های بدن شما را نیز پنهان می‌کند، زیرا شاید شما نخواهید تغییرات بدن در سایر بخش‌ها را به نمایش بگذارید.

 • لباس بدن‌نما

یک گزینه مدرن، لباس بدن نما است. زمانی که احساس خوبی نسبت به بدن خود دارید و می‌خواهید همه تغییرات را نمایش بگذارید، بهتر است از لباس بدن نما و جذب استفاده کنید. برای این عکس‌ها در حدود هفته ۳۰ بارداری اقدام به گرفتن عکس کنید. از آنجایی که لباس به گونه‌ای است که به بدن شما می‌چسبد، می‌توانید از هر رنگی که دوست دارید استفاده کنید.

ایده‌های لباس در عکاسی ماهگرد بارداری در آتلیه
 • لباس‌های پیک- آ- بو

آیا نشان دادن شکم خود نکته مهمی برای شما نیست؟ لباس‌های ماکسی که در جلو بدن کوتاه‌ترند یا تاپ‌هایی که می‌توان آن‌ها را بالا کشید، باعث می‌شود تا کمی از شکم بیرون بزند و به اصلاح چشمک بزند نیز مناسب این نوع عکس‌ها هستند. همچنین می‌توانید یک پیراهن دکمه‌دار را در نیمه پایینی برای برخی از عکس‌های برآمدگی نوزاد باز بگذارید، سپس برای عکس‌های دیگر دکمه‌های آن را ببندید (لباس‌های دو منظوره).

چگونه برای عکاسی ماهگرد بارداری خود در آتلیه ژست بگیریم؟

بسیاری از ژست‌های عکس ماهگرد روی شکم تمرکز دارند. اگر چه این ژست‌ها عالی هستند، اما به این معنی نیست که نمی‌توانید از کمر به بالا عکس‌های عالی بگیرید.

 • در ابتدا روی شکم تمرکز نکنید

اولین عکس‌های شما در طول فیلم‌برداری و عکاسی باید روی شما و خانواده یا شریک زندگی‌تان متمرکز شود. با چند پرتره طبیعی و صریح شروع کنید تا عکس‌برداری را ساده و با انرژی شروع کنید. زمان زیادی برای انجام عکس‌های شکمی وجود خواهد داشت، بنابراین بهترین راه برای شروع عکاسی با حرکات صریح و طبیعی‌تر است که چندان متمرکز بر بارداری نیستند.

 • روی شکم‌تان نقاشی کنید

یکی از ایده‌های جذاب عکاسی بارداری، نقاشی روی شکم است می‌توانید از آتلیه درباره گریمور سوال کنید، معمولاً آتلیه‌ها گریمور حرفه‌ای برای انجام این کار دارند. می‌توانید از قبل ایده‌های مختلف را در شبکه‌های اجتماعی و پینترست را بررسی کنید و یا از مسئول آتلیه درخواست کنید که نمونه کارهای‌شان را جهت ایده گرفتن در اختیار شما قرار دهد.

 • شانه‌های‌تان را صاف کنید

مطمئن شوید که شانه‌های‌تان را در طول عکس‌های‌تان عقب نگه دارید، قدتان بلندتر به نظر می‌رسد و اعتماد به نفس را برمی‌انگیزد.

 • برقصید

برقصید، بچرخید (به تنهایی یا با همسرتان) و به سمت دوربین لبخند و نگاه صمیمی را به تصویر بکشید. از راحت بودن، شاد و رها بودن نترسید و با حرکات رقص خود سرگرم شوید! اگر لباس آزاد و گشاد پوشیده‌اید، برای ایجاد حرکت و سرگرمی در عکس، بچرخانید و تاب بخورید.

 • سکون و آرامش

شاید دوست داشته باشید چند تا عکس کلاسیک بگیرید. فقط دستان خود را بگیرید، همدیگر را در آغوش بگیرید، دعا کنید و لحظه‌ای ساکن باشید. عکاس شما می‌تواند جزئیاتی مانند دست‌ها و صورت شما و سکون صمیمی این لحظات را ثبت کند.

 • نشان دادن شکم

ژست‌های زیادی برای تمرکز روی شکم وجود دارد. شکم خود را در بین دستان خود نگه دارید در حالی که شریک زندگی شما پشت سر شما ایستاده است و به آرامی شما را بغل می‌کند و می‌بوسد. با انگشتان خود و همسرتان روی شکم خود شکل قلب بسازید. همسرتان شکم برآمده را ببوسد و ژست‌های زیادی که احتمالاً عکاس شما تجربه بیشتری در این زمینه دارد.

نشان دادن شکم
 • قدم زدن

پیاده‌روی به عکس‌های شما ظاهری طبیعی می‌بخشد. جلوتر از شریک زندگی خود راه بروید و دستان خود را بگیرید و به عقب نگاه کنید. دست در دست به سمت دوربین حرکت کنید، به سمت دیگری نگاه کنید و از هم دور شوید و با لبخند و خنده به سمت دوربین بروید.

 • ایده عکاسی ضد نور

ایده عکاسی ضد نور نیز یک ایده جذاب برای عکاسی بارداری است. برای این سبک عکاسی باید در مقابل منبع نور بایستید و نور شدید از پشت به شما بتابد. در چنین تصویری شما مانند یک مجسمه سیاه رنگ وسط منبع نور هستید و برجستگی شکم‌تان بیش از هر وقت دیگری نمایان خواهد شد. این سبک عکاسی بسیار هنری و پرطرفدار است. این عکاسی در ساعات طلایی روز مانند طلوع و غروب آفتاب و نیمه شب مهتابی عالی است همچنین در برخی از آتیله‌ها با استفاده از امکانات مجهز نورپردازی عکس‌های خارق‌العادهای ضد نور ثبت و ضبط می‌شود. 

 • مادرانه رفتار کنید

می‌توانید از عکاس بخواهید وقتی مشغول انجام یک کار هنری، آشپزی یا بافتن لباس برای نوزاد هستید از شما عکس بگیرید. برخی اتلیه‌ها محیط خانه را بازسازی می‎کنند و شما می‌توانید عکس‌های شیک و جذابی حین انجام کارهای مورد علاقه‌تان مانند ورزش کردن، مطالعه و یا حتی نواختن ساز داشته باشید.

 • اعضای خانواده را دخیل کنید

الان وقت خوبی است که بین اعضای خانواده و عضو جدید صمیمت برقرار کنید. از خواهر یا برادر بزرگتر جنین بخواهید در عکس‌ها حضور داشته باشند و ژست‌های زیبایی با شکم برآمده شما بگیرند. انتخاب لباس ست با فرزندتان هم ایده خوبی است. اگر فرشته کوچولوی شما اولین فرزندتان است شما می‌توانید یک دست لباس ست با همسرتان تهیه کنید و عکس‌های زیبایی بگیرد، حتی بد نیست به یک خیاط سفارش دهید تا یک لباس نوزادی مناسب با ست لباس شما و همسرتان برای نوزاد آینده بدوزد و از آن در ژست‌های عکاسی خود استفاده کنید.

اعضای خانواده را دخیل کنید
 • سناریو داشته باشید

برخی از افراد به مجموعه عکس علاقه دارند، اما مجموعه عکس وقتی زیباست که یک سناریو پشت آن باشد. یک داستان در ذهن‌تان طراحی کنید و آن را با عکاس خود درمیان بگذارید و بر اساس داستانی که در ذهن دارید موقعیت و لوکیشن عکاسی را طراحی کنید، عکاس‌ها خوب بلدند که چطور این سناریو را بازسازی و خلق کنند.

لوازم مورد نیاز برای عکاسی ماهگرد بارداری در آتلیه

برای یک مهمانی مجردی بهترین راه برای اطمینان از این که همه در عکس هستند، استخدام و رزرو یک عکاس است. شما یک دسته فریم برای انتخاب خواهید داشت تا مطمئن شوید که همه افراد در عکس زیبا به نظر می‌رسند.

 • برای عکاسی ماهگرد بارداری دونفره

برای عکاسی سنتی و کلاسیک ماهگرد، معمولاً بهتر است آن را ساده نگه دارید و روی زیبایی خود تمرکز کنید! به دنبال یک لباس مفصل و شلوغ و پلوغ باشید که بتوانید در طول عکاسی با آن تعامل داشته باشید، این به شما کمک می‌کند دستان‌تان را مشغول کنید و به راحتی بتوانید ژست‌های زیبا بگیرید. اگر می‌خواهید از لوازم عکاسی بارداری حرفه‌ای استفاده کنید، از قبل بپرسید که آتلیه مورد نظر شما این وسایل را دارد و یا باید خودتان آن‌ها را تهیه کنید و یا حتی آن‌ها امکان تهیه این وسایل را برای شما دارند. برخی از موارد مورد علاقه بانوان در عکاسی ماهگرد عبارت هستند از:

 • تاج‌های گل
 • کفش‌های بچه گانه
 • یادگاری از دوران کودکی خود و همسر
 • اسباب‌بازی املای نام کودک (در وسایل مربوط به بازی‌های مونته‌سوری می‌توانید این حروف و اسباب‌بازی‌ها را تهیه کنید).
 • سبدهای چوبی حاوی وسایل نوزاد مثلاً حوله صورتی یا لباس آبی
لوازم مورد نیاز برای عکاسی ماهگرد بارداری در آتلیه

اگر قرار است که عکس ماهگرد و افشا جنسیت جنین را با هم داشته باشید اول این که با عکاس خود صحبت کنید چون بسته به نوع افشا جنسیت، شیوه و مکان عکاسی هم ممکن است فرق کند. ایده‌های جالبی برای آشکار کردن جنسیت وجود دارد! بهترین لوازم عکاسی بارداری برای عکس گرفتن از لحظه آشکار شدن جنسیت عبارت هستند از:

 • لباس سفارشی‌سازی شده با متن چاپ شده زیبا
 • تخته سیاه
 • کفش‌های کوچک
 • عکس سونوگرافی شما
 • بالن
 • بادکنک‌های پر شده با کانفتی
 • بمب‌های دودزا
 • آتش‌بازی
 • بمب‌های کانفتی
 • لوازم عکاسی کلاسیک ماهگرد
 • کیک‌های رنگی

چگونه یک عکاس برای عکاسی ماهگرد پیدا کنم؟

در گوگل سرچ کنید بر اساس موقعیت مکانی مورد نظر شما آتلیه‌‌های مختلف را پیشنهاد می‌دهد و هم‌چنین می‌تواند از صفحات وب یا پیج این آتلیه‌های دیدن کنید و نمونه کارهای آن‌ها را نیز مشاهده کنید. قیمت‌ها و نوع کار آن‌ها را مقایسه کنید. سبک کاری آن‌ها را ببینید و سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

آلبوم عکس هفته به هفته بارداری

یکی دیگر از ایده‌های جذاب عکاسی در دوران بارداری عکاسی هفته به هفته بارداری است. شما می‌توانید هر هفته در روز پایانی هفته و در ساعت مشخصی و در مکان مشخصی یک ژست بگیرید و یک مجموعه عکس تهیه کنید. می‌توانید این کار از سه ماهه دوم که برآمدگی شکم‌تان کمی برجسته‌تر شده است انجام دهید. می‌توانید با یک عکاس قرارداد ببندید که هر هفته در مکان مورد نظر یا آتلیه از شما عکاسی کند یا خودتان دوربین عکاسی یا تلفن همراه‌تان را روی سه پایه تنظیم کنید و با استفاده از امکان تایمر از خودتان عکس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *