سلامت کودک, سلامت نوزاد

راهنمای کامل استفاده از مسواک انگشتی برای کودکان

ایجاد عادات دندانپزشکی مناسب در سنین پایین برای کودک ضروری است و پایه‌ای برای لبخندهای سالم و لثه‌های قوی‌تر ایجاد می‌کند. ‌مسواک انگشتی یکی از ابزارهای مفید در این زمینه است. مسواک انگشتی به طور خاص لثه‌های ظریف و دندان‌های در حال ظهور در نوزادان را هدف قرار می‌دهد. با این حال، یادگیری نحوه استفاده از ‌مسواک انگشتی برای کودکان می‌تواند برای مادران جدید چالش برانگیز باشد. بنابراین، در این راهنمای جامع، نکات مفیدی را برای استفاده از مسواک انگشتی کشف خواهیم کرد تا بتوانید از تمام اثربخشی آن بهره ببرید. علاوه بر این، در مورد چگونگی انتخاب ‌مسواک انگشتی مناسب برای کودک جهت خرید مناسب بحث خواهیم کرد.

هم چنین، زمانی که برای اولین بار بهداشت دهان و دندان را به کودک خود معرفی می‌کنید، معمول است که با کمی چالش مواجه شوید. پینو بیبی در کنار شماست تا دغدغه شما را برطرف کند. پیش از هر چیز توصیه می‌کنیم تا مقاله «چگونه دندان‌های کودک خود را سالم نگه دارید؟» را مطالعه کنید؛ سپس با ادامه این مقاله با پینو همراه باشید تا طرز استفاده صحیح از مسواک انگشتی را به طور کامل فرا بگیرید.

راهنمای کامل استفاده از مسواک انگشتی برای کودکان

۱۰ مرحله آسان جهت استفاده از ‌مسواک انگشتی برای کودک

مراحل زیر را جهت استفاده صحیح از مسواک انگشتی دنبال کنید و به آرامی ‌راه را برای لبخندهای زیبای فرزندتان هموار کنید.

۱. ‌مسواک انگشتی مناسب را انتخاب کنید

‌مسواک انگشتی مناسب برای نوزاد را انتخاب کنید. یک مسواک را با برس‌های سیلیکونی ملایم انتخاب کنید تا به لثه‌های ظریف نوزاد آسیب نرساند. اگر هنوز در انتخاب مشکل دارید، توصیه می‌کنیم یک ‌مسواک انگشتی سیلیکونی برای کودکان تهیه کنید. این گونه مسواک‌ها نرم، ملایم و آسان برای لثه‌های نوزادان و کودکان نوپا هستند.

۲. با آن راحت باشید

راحت بودن با مواد جدید برای کودک شما بسیار مهم است. با توجه به خلق و خوی آنها، تشخیص این که آیا کودک دوست دارد دندان‌هایش را مسواک بزند یا به طور کامل شما را به دردسر می‌اندازد دشوار است. بنابراین، قبل از این که آنها را با چیز جدیدی بمباران کنید، به آنها زمان دهید تا با محصول آشنا شوند.

۳. به زمان و حالت نوزاد توجه کنید

رسیدگی به نوزادان ممکن است دشوار باشد. آنها چیزهای زیادی برای رسیدگی دارند و برخی از این موارد شامل نوسانات خلقی است. توجه کنید که کودک شما چه زمانی شادتر و آرام‌تر است. فقط پس از آن شروع به مسواک زدن لثه‌های کودک کنید. یادتان باشد شما باید مسواک زدن را به یک تجربه لذت بخش برای کودک بدل کنید.

۴. بهداشت بسیار مهم است

رعایت بهداشت دهان و دندان، برای نوزادان و خردسالان از اهمیت زیادی برخوردار است و باید اولویت اصلی شما باشد. فقط بعد از تمیز کردن کامل دست‌ها از ‌مسواک انگشت استفاده کنید. دست‌های خود را به آرامی ‌با آب گرم و صابون بشویید.

۵. از مقدار بسیار کمی خمیر دندان استفاده کنید

اگر کودک شما شروع به دندان درآوردن کرده یا چند دندان در حال رویش دارد، ممکن است بخواهید از خمیر دندان حاوی فلوراید که مخصوص نوزادان ساخته شده است استفاده کنید. برای مشاوره، با دندانپزشک یا پزشک کودک خود صحبت کنید.

۶. ‌مسواک انگشتی را در موقعیت مناسب قرار دهید

اطمینان حاصل کنید که ‌مسواک به خوبی روی انگشت اشاره یا همان انگشت سبابه شما قرار گرفته است و به راحتی می‌توانید مسواک را روی دندان و لثه نوزاد حرکت دهید. برای اطمینان از این که به طور تقریبی وارد نمی‌شوید و خراش ایجاد نمی‌کنید، می‌توانید موهای برس مسواک را با کمی‌ آب مرطوب کنید.

۷. به آرامی ‌ماساژ دهید

مطمئن شوید که کودک شما به راحتی نشسته یا دراز کشیده است. پس از آن، می‌توانید به آرامی مسواک را ‌وارد دهان کودک کنید و شروع به ماساژ لثه و دندان‌های در حال ظهور او کنید. به یاد داشته باشید که از حرکت دایره‌ای آهسته برای تمیز کردن دندان‌ها، لثه‌ها و دهان استفاده کنید. هم چنین، فشار زیادی وارد نکنید.

۸. وقت کافی برای مسواک کردن دهان کودک صرف کنید

با استفاده از یک ‌مسواک انگشتی، می‌توانید در زمان مناسب دهان، لثه و دندان کودک خود را تمیز کنید. دندان‌ها و لثه‌ها را از جلو، عقب و کناره‌ها با دقت مسواک بزنید. هر مکانی که در آن دندان‌ها تازه شروع به رویش کرده‌اند، شایسته توجه ویژه هستند.

۹. شستشو و تمیز کردن

پس از مسواک زدن، ‌مسواک انگشتی را کاملاً بشویید و با آب گرم تمیز کنید. بگذارید در هوا خشک شود زیرا یک روال تمیز کردن مناسب به حفظ کیفیت محصول کمک می‌کند.

۱۰. مسواک زدن را به یک عادت تبدیل کنید

مسواک زدن با برس انگشتی را به یک مراسم روزانه تبدیل کنید. با افزایش سن و رویش دندان‌های اضافی، می‌توانید به تدریج مسواک انگشتی را به یک مسواک کوچک با موهای نرم تغییر دهید. هر نوزادی منحصر به فرد است، بنابراین ممکن است مدتی طول بکشد تا کودک شما به مسواک انگشتی عادت کند. نگرش شادی را حفظ کنید، صبور باشید و مسواک زدن را برای فرزندتان لذت بخش کنید. مسواک زدن مداوم از سنین کودکی به داشتن لبخندی سالم و زیبا کمک می‌کند و به ایجاد عادات خوب بهداشت دهان کمک می‌کند.

چرا استفاده از مسواک انگشتی برای کودکان ضروری است؟

‌مسواک انگشتی برای کنترل سلامت دهان و دندان کودکان شما حیاتی است. چرا به ‌مسواک انگشتی نیاز داریم؟ آسان است زیرا، طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، حفره‌ها از هر ۵ (۲۰٪) کودک خردسال ۱ نفر را در ایالات متحده تحت تاثیر قرار می‌دهند و از شایع ترین بیماری‌های مزمن دوران کودکی هستند. بنابراین، مسواک زدن منظم دندان‌ها می‌تواند به کاهش خطر پوسیدگی و سایر بیماری‌های دهان و دندان کمک کند. سلامت و تمیزی دهان کودک شما برای سلامت عمومی ‌او بسیار مهم است. این دستورالعمل‌ها به شما کمک می‌کند تا به راحتی در بازار متنوع مسواک‌های انگشتی حرکت کنید و بهترین شروع ممکن را برای سلامت دندان‌های مادام‌العمر به فرزندتان بدهید.

چرا استفاده از مسواک انگشتی برای کودکان ضروری است؟

استفاده از مسواک انگشتی و برفک دهان نوزاد

برفک دهان وضعیتی است که در آن پوشش داخلی دهان، زبان، گلو و احتمالاً مری به کاندیدا آلوده می‌شود و باعث ظاهر شدن یک غشای کاذب سفید رنگ می شود که محکم به سطح زبان و حلق می‌چسبد. در هنگام تمیز کردن به سختی جدا می‌شود و در هنگام مالش باعث درد سوزشی و خونریزی می‌شود. برفک زبان در هر سنی ممکن است رخ دهد اما در نوزادان، کودکان خردسال و افراد مسن شایع‌تر است.

برای موارد خفیف برفک که هنوز نیازی به استفاده از دارو نیست، با نظر پزشک می‌توان مراقبت‌های بهداشت دهان و دندان و مسواک زدن برفک را انجام داد که باعث می‌شوند برفک به سرعت برطرف شود. در بحث بهداشت کودکان مبتلا به برفک، مسواک زدن برفک یکی از تکنیک‌های مهم برای دفع سریع این بیماری استو استفاده از کی مسواک انگشتی برای انجام این کار ایده‌آل است.

مراحل مسواک زدن زبان و لثه کودک برای زودودن برفک:

دست های خود را با محلول ضد عفونی کننده بشویید. از کودک بخواهید در رختخواب بماند یا در صورت عدم همکاری کودک را در آغوش بگیرد. از یک پد گاز نرم که دور نوک انگشت اشاره پیچیده شده است یا به راحتی از یک مسواک انگشتی سیلیکونی استفاده کنید. انگشت سواب را در محلول ۵۰۰۰۰۰ واحدی نیستاتین از قبل آماده شده آغشته کنید و سپس به آرامی لب پایین کودک را لمس کنید تا دهان باز شود. به آرامی مسواک انگشتی را روی زبان کودک قرار دهید، از داخل به بیرون پاک کنید، سپس مسواک را خارج کرده با آب داغ بشویید. اگر کودک لکه های برفک زیادی داشت، برای بار دوم این کار را تکرار کنید. هر بار برای پاک کردن داخل گونه‌ها، روی سقف دهان، ناحیه لثه با سایر نقاط در حفره دهان کودک مسواک را بشویید. هنگام مسواک زدن برفک کودکان به نکات زیر توجه کنید:

اجازه ندهید برفک در دهان کودک بیفتد، انگشت خود را بیش از حد عمیق نکنید، چرا که گلو را تحریک می‌کند، و باعث استفراغ کودک می‌شود.. برفک با محلول حاوی مواد فعال ضد قارچی یا محلول نمک نمک طعام ۰.۹ درصد ۴ بار در روز مسواک کنید. برای جلوگیری از استفراغ، ۳۰ دقیقه قبل از هر وعده غذایی، زبان کودک را با دارو لمس کنید. بدون تجویز و راهنمایی پزشک، خودسرانه زبان فرزندتان را با دارو مسواک نکنید. مسواک زبر استفاده نکنید زیرا باعث خونریزی می‌شود، ممکن است خطر عفونت وجود داشته باشد. در مورد کودکان مبتلا به برفک خفیف زبان می توان از محلول فیزیولوژیکیا محلول پوویدین یدین ۱% برای غرغره روزانه استفاده کرد. برای نوزادان و کودکان خردسال که نمی دانند چگونه دهان خود را بشویند، مادران از مسواک انگشتی آغشته به محلول برای تمیز کردن حفره دهان کودک هر روز مخصوصاً بعد از غذا استفاده می‌کنند.

مراحل مسواک زدن زبان و لثه کودک برای زودودن برفک:

سوالات متداول درخصوص استفاده از مسواک انگشتی

لبخند نوزاد با ارزش‌ترین منظره است. اگر فکر می‌کنید کوچولوی شما اکنون شایان ستایش است، صبر کنید تا ببینید با چند دندان اولش چقدر زیبا به نظر می‌رسد! وظیفه شما این است که اطمینان حاصل کنید که کودک شما حتی در اولین سال‌های رشد از بهداشت دهان و دندان خوبی برخوردار است. ممکن است این موضوع را چالش برانگیز یا گیج کننده بیابید. اما، هرگز نترسید. با این مقاله، می‌توانید با سوالات متداول والدین در مورد مراقبت از دندان‌های کوچک کودک، از جمله نحوه استفاده از مسواک انگشتی برای نوزادان خود آشنا شوید!

۱. چه زمانی می‌توانم استفاده از ‌مسواک انگشتی را برای نوزادم شروع کنم؟

بعد از صرف غذا و شب – بعد از آخرین جلسه تغذیه یا شیردهی – از بدو تولد به آرامی ‌لثه‌ها و قسمت بالایی زبان را با یک حوله تمیز و مرطوب، یک گاز استریل یا ‌مسواک انگشتی پاک کنید. می‌توانید از مسواک انگشتی برای نوزادان استفاده کنید، حتی اگر کودک شما هنوز دندان نداشته باشد یا تازه شروع به دندان زدن کرده است. با معرفی زودهنگام مسواک کودک، دندان‌هایشان محیط سالمی‌ برای شروع رشد پیدا می‌کند و لثه‌هایشان عاری از باکتری‌های مضر خواهد بود.

۲. هدف از ‌مسواک انگشتی چیست؟

به کاهش آسیب احتمالی لثه و دندان برای مدت طولانی کمک می‌کند. هم چنین قدرت تمیز کنندگی مطلوبی را فراهم می‌کند تا دهان کودک شما در طول روز شاداب و هیدراته بماند. تمیز کردن دندان‌های کودکتان با مسواک انگشتی برای حفظ بهداشت دهان و دندان او حیاتی است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری گزارش می‌دهد که حفره‌ها یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مزمن دوران کودکی در ایالات متحده است که از هر ۵ کودک (۲۰%) یک نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. خوشبختانه، مسواک زدن روزانه باعث کاهش شیوع حفره‌ها و سایر عفونت‌های دهانی می‌شود.

مراقبت از دندان‌های کودک می‌تواند به محافظت از سلامت دهان و دندان کودک شما حتی در دوران بزرگسالی نیز کمک کند. طبق گفته ADA، زمانی که دندان کودک خیلی زود می‌افتد، دندان‌های بالغ می‌توانند فضا را پر کنند و رشد دندان‌های دائمی‌ دیگر و یافتن فضای داخل دهان را سخت‌تر می‌کند. تمیز کردن مرتب دندان‌های کودک با مسواک انگشتی برای نوزادان می‌تواند به جلوگیری از کج شدن یا ناهنجاری رشد دندان‌های آینده کمک کند.

۳. چگونه ‌مسواک انگشتی نوزاد را استریل می‌کنید؟

‌مسواک پس از باز کردن بسته‌بندی اولیه محصول باید به مدت پنج دقیقه در آب جوش استریل شود. در حالی که مسواک را محکم روی انگشت خود نگه داشته‌اید، لثه‌ها و دندان‌های کودک را به آرامی ‌تمیز کنید. پس از آن، ‌مسواک را با دقت بشویید. پس از خشک شدن آن را داخل جعبه یا محفظه نگهدارنده قرار دهید.

۴. دندان‌های کودک من چه زمانی شروع به درآوردن می‌کنند؟

با توجه به گزارش انجمن دندانپزشکی آمریکا، ۲۰ دندان شیری نوزاد در هنگام تولد در فک وجود دارد. با این حال، دندان‌ها تنها زمانی که کودک حدود ۴ تا ۶ ماهه است از طریق لثه ظاهر می‌شوند. زمانی که کودک حدوداً ۳ ساله شود، احتمالاً یک مجموعه کامل از ۲۰ دندان شیری خواهد داشت. در صورت بروز علائم زیر متوجه خواهید شد که کودکتان شروع به دندان درآوردن کرده است:

 • اغلب مضطرب و گریه می‌کند
 • آب دهان و بزاقش زیاد شده
 • تلاش برای جویدن و گاز گرفتن چیزها
 • دست‌هایشان را به دهانشان می‌آورند
 • نشان دادن تغییر در الگوی خواب یا غذا خوردن
 • داشتن لثه‌های متورم و حساس

یادتان باشد هیچ وقت برای شروع مراقبت از دندان‌های کودک زود نیست. حتی در مراحل اولیه دندان درآوردن، والدین می‌توانند اقداماتی را برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری لثه در کودکان کوچک خود انجام دهند.

۵. چگونه می‌توانم دندان‌ها و لثه‌های کودکم را سالم نگه دارم؟

رعایت عادات بهداشتی مناسب حتی برای نوزادان ضروری است. والدین می‌توانند با پیروی از این نکات، فرزندان کوچک خود را برای یک عمر سلامت دهان و دندان آماده کنند:

 • از دادن نوشیدنی‌های شیرین به نوزاد خودداری کنید. زمانی که به کودک خود شیر می‌دهید، فقط آب یا شیر ساده به او بدهید. قرار گرفتن مکرر در معرض نوشیدنی‌هایی مانند قند آب (آب شیرین)، نوشابه، یا آب میوه می‌تواند منجر به پوسیدگی دندان شود.
 • قاشق را با کودک خود به اشتراک نگذارید. تا آن جایی که ممکن است، سعی کنید از موقعیت‌هایی که دهان نوزاد شما با بزاق شما تماس پیدا می‌کند اجتناب کنید.
 • همیشه از پستانک تمیز و پستانک ارتودنسی استفاده کنید. برخی از والدین، پستانک را در شکر و عسل فرو می‌کنند تا نوزادشان را آرام کنند، اما این کار توصیه نمی‌شود و می‌تواند منجر به مشکلات دندان‌ها و لثه شود.

عکس پستانک ارتودنسی پینو بیبی

 • از مسواک مخصوص کودک استفاده کنید. این مرحله حیاتی‌ترین اقدام است. بهترین کار این است که دندان‌های کودک خود را دو بار در روز با یک مسواک انگشتی برای نوزادان تمیز کنید. انجام این کار به کودک شما کمک می‌کند تا از عفونت‌های دهان جلوگیری کند و عادات بهداشتی مناسب را در اسرع وقت یاد بگیرد.

۶. برای تمیز کردن دندان‌های کودکم از چه چیزی استفاده کنم؟

وقتی اولین دندان‌های کودکتان شروع به بیرون زدن می‌کند، این بهترین زمان برای شروع استفاده از مسواک انگشتی برای کودکتان است. مسواک انگشتی یک مسواک کوچک است که روی انگشت بزرگسالان قرار می‌گیرد و به طور ویژه برای تمیز کردن دندان‌های نوزاد طراحی شده است. به طور معمول، این مسواک‌ها دارای موهای بسیار نرم برای راحتی و ایمنی دهان حساس کودک شما هستند.

۷. چگونه از مسواک انگشتی برای کودکم استفاده کنم؟

اگر نحوه استفاده از مسواک انگشت کودک برای تمیز کردن دندان‌های کودک خود را کاملاً نمی‌دانید، در اینجا مراحلی وجود دارد که می‌توانید دنبال کنید:

 • برای پاک کردن لثه‌های کودک از یک دستمال تمیز استفاده کنید. هنگام پاک کردن با ملایمت باشید و از ناحیه زیر لب غافل نشوید. انجام این کار به کاهش تجمع باکتری در دهان کودک شما کمک می‌کند.
 • مسواک انگشتی برای نوزادان را با خیساندن آن در آب گرم به مدت چند دقیقه خیس کنید. این مرحله برای نرم شدن بیشتر موها ضروری است.
 • از خمیر دندانی به اندازه یک دانه برنج استفاده کنید. طبق گفته آکادمی ‌اطفال آمریکا، استفاده از این مقدار خمیر دندان تا زمانی که کودک شما حدوداً ۳ ساله شود توصیه می‌شود.
 • کودک خود را تشویق کنید تا خمیر دندان را بعد از مسواک زدن بیرون بیاندازد. فلوراید برای کودکان بی‌خطر است، اما آنها هم چنان باید از خوردن آن خودداری کنند. مصرف بیش از مقدار توصیه شده خمیر دندان می‌تواند منجر به ناراحتی معده شود.

۸. گذشته از استفاده از مسواک انگشتی برای نوزادان، چگونه می‌توانم به نوزادم در دندان درآوردن کمک کنم؟

نوزادان اغلب هنگام دندان درآوردن تحریک پذیر می‌شوند. ناراحتی دندان‌های در حال رشد آنها ممکن است باعث شود که آنها بیشتر گریه کنند و در خوردن یا خوابیدن مشکل داشته باشند. علاوه بر مراقبت از دندان‌های کودک، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید در این مرحله به کاهش تحریک کودک خود کمک کنید. در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد:

 • یک روال ثابت تنظیم و حفظ کنید. والدین می‌توانند با رعایت یک برنامه غذایی ثابت و خوابیدن، به تسکین ناراحتی کودک خود در هنگام دندان درآوردن کمک کنند. این روال به کودک این امکان را می‌دهد که با وجود تغییراتی که تجربه می‌کند احساس راحتی و امنیت بیشتری کند.
 • از یک دستمال سرد استفاده کنید. می‌توانید یک دستمال مرطوب را در فریزر قرار دهید تا زمانی که سرد شود اما منجمد نشود و سپس آن را به کودک خود بدهید تا گاز بزند. گزینه دیگر استفاده از دستمال شستشو برای ماساژ لثه‌های کودک است. پارچه شستشو به تسکین نواحی دهان آنها که در آن احساس ناراحتی می‌کنند کمک می‌کند.
 • به کودک خود دندان گیر یا اسباب بازی بدهید. یکی دیگر از راه‌های کمک به کاهش درد دندان درآوردن کودک، استفاده از دندان‌گیر یا اسباب‌بازی‌هایی است که می‌توانند آن‌ها را بجوند.

عکس دندان گیر پینو بیبی

 • مراقبت از سلامت دندان کودک، به ویژه زمانی که آنها همه چیز در دهان خود قرار می‌دهند، کار آسانی نیست. خوشبختانه، تمیز نگه داشتن دندان‌های کودک شما وقتی مسواک کودک پینو بیبی را دارید، کار سختی باشد.

چگونه هنگام مسواک زدن به کودک کمک کنیم؟

مسواک زدن منظم احتمال عفونت لثه را کاهش می‌دهد و حرکت ‌مسواک انگشتی به کودک کمک می‌کند تا دهان خود را برای یادگیری صحبت کردن باز کند. مهم است که برای کودک اهمیت مسواک زدن را توضیح دهید برای نوزادان خواندن چند شعر کودکانه در ستایش مسواک زدن می‌تواند استفاده از مسواک انگشتی را لذت بخش‌تر نماید. کودک شروع می‌کند تا آهنگ‌های جادویی را با شما بخواند و این کار هر بار کودک را برای مسواک زدن تحریک می‌کند.

اگر تازه مادر هستید! وحشت نکنید؛ از والدین اطراف خود یاد بگیرید. مقالاتی مانند این مقاله نیز دستورالعمل کامل را به شما ارائه می‌کند. یادتان باشد والدین اولین معلمان کودک هستند، بنابراین برای تشویق کودک به مسواک زدن خودتان نیز دندان‌های‌تان را به طور مرتب مسواک بزنید.

اگر فرزندتان می‌خواهد که مسواک زدن را خودش انجام دهد، بگذارید آن طور که او دوست دارد انجام شود. شما فقط روی کار او نظارت کنید. پخش انیمیشن‌ها اموزش صحیح مسواک زدن هم ایده خوبی است تا کودک را در زمینه مسواک کردن دندان‌هایش و حفظ سلامت بهداشت دهان و دندان راهنمایی کند.

‌مسواک سیلیکونی کودک روی لثه نرم بوده و هیچ ضرری ندارد. لثه‌های کودک ظریف هستند و می‌توانند باکتری‌ها را جذب کنند. با استفاده از این ‌مسواک‌های نرم، احتمال تورم یا خونریزی لثه وجود ندارد. مسواک‌های انگشتی مرغوب از سیلیکون با کیفیت ساخته می‌شوند و برای کودکان نوپا بی‌خطر هستند، مورد تایید FDA است، و مورد اعتماد بسیاری از والدین نیز می‌باشند.

معرفی مسواک انگشتی پینو بیبی

دیدن کودک شما در حال اجرای تمام اولین‌ها باید بسیار طاقت‌فرسا باشد. در واقع اولین وعده غذایی کوچولو، اولین لبخند، اولین واکسن، اولین قدم زدن و ….، هر کاری که او برای اولین بار انجام می‌دهد باعث ذوق کردن شما می‌شود. در واقع، اولین دندان کودک شما نیز همین قدر هیجان دارد.

مروارید کوچکی در دهان کودکتان خودنمایی می‌کند و شما را غافلگیر خواهد کرد. برای این که کودکان یک دندان شیری خوب داشته باشد، کودکتان را با مسواک انگشتی سیلیکونی جدید پینو بیبی آشنا کنید. این ‌مسواک انگشتی کودکان ضد حساسیت است و به شکل لوله‌ای توخالی برای تمیز کردن لثه‌های صورتی زیبای کودک شما ساخته شده است. متخصصان اطفال و دندانپزشکان توصیه می‌کنند که ارائه مراقبت‌های دندانی به کودک قبل از ظاهر شدن دندان شیری ضروری است. نگهداری از دندان‌ها و لثه‌های کودک به اندازه یک بزرگسال اهمیت دارد.

فضاهای باز در لثه‌های کودک برای رویش دندان‌های دائمی ‌است. از این رو، لازم است از لثه‌های تازه جوانه خود نهایت مراقبت را بکنید. این مسواک انگشتی کودک پینو با کیفیت مناسب مواد غذایی و سیلیکون شفاف ساخته شده است تا به کودک شما کمک کند. مسواک سیلیکونی برای نوزاد به گونه‌ای متمایز طراحی شده است که به آرامی ‌ذرات غذا یا باقی مانده‌های شیر را که به زبان یا شکاف دندان چسبیده‌اند تمیز می‌کند.

مسواک انگشتی پینو بیبی

با ‌مسواک انگشتی سیلیکونی کودک پینو بیبی آشنا شوید

مامان‌های عزیز در اینجا ویژگی‌های عالی ‌مسواک سیلیکونی کودک پینو آورده شده است:

 • طراحی شده به شکل استوانه‌ای منحصر به فرد
 • طراحی متناسب با ارگونومی دهان نوزاد
 • سیلیکون شفاف و درجه یک با گرید بهداشتی آلمان
 • فاقد BPA و مواد مضر
 • استفاده کاملاً ایمن
 • استفاده آسان
 • مناسب برای نوزادان ۳ ماهه به بالا

دستورالعمل استفاده از مسواک انگشتی سیلیکونی کودک پینو بیبی

ابتدا مسواک انگشتی را در آب جوش به مدت حداقل ۵ دقیقه تمیز کنید. این کار ‌مسواک را قبل از استفاده استریل و تمیز می‌کند. ‌مسواک نرم را به آرامی ‌روی انگشت خود قرار دهید. به یاد داشته باشید که مسواک را بعد از هر بار استفاده، چه در آب ولرم و صابون یا فقط در آب جوش ساده تمیز کنید و آن را ضد عفونی کنید. مسواک کودک سیلیکونی را در جعبه تحویل داده شده در بسته بندی نگهداری کنید.

‌مسواک انگشتی دو طرفه سیلیکونی پینو مورد تایید وزارت بهداشت است و از تمام هنجارها و قوانین بهداشتی و ایمنی محصولات کودک پیروی می‌کند. مسواک انگشتی کاربردهای دیگری نیز دارد. ‌مسواک انگشتی سیلیکونی را می‌توان به عنوان پاک کننده زبان نیز استفاده کرد، زیرا بر روی لثه‌های کوچک کودکان نرم و لطیف است.

با استفاده از کیفیت عالی و درجه یک مسواک انگشتی پینو بیبی ۱۰۰ در صد در همه زمینه‌های استفاده ایمن است. ‌مسواک سیلیکونی کودک در مرحله دندان درآوردن کودک به عنوان یک ابزار کمکی عمل می‌کند و به کودک کمک می‌کند تا از خارش و سوزش که در مرحله دندان درآوردن کودک پیش می‌آید، خلاص شود.

علاوه بر این، ترشح بزاق در دهان نوزاد را بازیابی می‌کند. در نهایت، تمیز کردن دهان و زبان دو بار در روز، زمانی که او شروع به جوانه زدن خط دندان می‌کند، حیاتی است. این کار احتمال گیر کردن وعده‌های غذایی و شیر را از بین می‌برد. با این حال، تمیز کردن دندان با خمیر دندان حاوی فلوراید بسیار مهم است. هم چنین، اگر کودک مقداری از خمیردندان را قورت دهد، جای نگرانی نیست، زیرا فلوراید برای کودک مناسب است و یک عنصر کاملاً ایمن است.

سخن آخر

دندان درآوردن نوزاد یک مرحله هیجان انگیز از زندگی نوزاد است. برگزاری جشن دندونی در پاسداشت اولین مروارید درخشان دهان کودک راهی برای جاودانه کردن این لحظات است. اما مراقبت از این مرواریدهای درخشان و زیبا کار ساده‌ای نیست. دانستن نحوه استفاده از مسواک انگشتی برای کودکان می‌تواند یک بازی را تغییر دهد – به خصوص با توجه به این که این موضوع چگونه بر وضعیت دراز مدت دندان‌های او تأثیر می‌گذارد. بنابراین، آشنایی با اصول اولیه همیشه به شما کمک می‌کند. با پیروی از مراحل بالا، ما مطمئن هستیم که کودک شما هر روز آن لبخند درخشان را به رخ می‌کشد.

به طور خلاصه، به عنوان والدین مهم است که مراقب هر فعالیت کودک دلبند خود باشید و بهداشت دهان یکی از آنهاست. هر محصولی که برای کودک استفاده می‌کنید باید ضد حساسیت، فاقد پارابن سولفات و از بهترین کیفیت باشد. شایان ذکر است، ‌مسواک انگشتی پینو یکی از بهترین ‌مسواک‌های انگشتی برای کودکان است. این از سیلیکون با کیفیت مواد غذایی، بدون BPA و مواد شیمیایی مضر ساخته شده است و غیر سمی ‌است. استفاده از ‌مسواک انگشت کودک بی‌خطر است و توسط متخصصان برجسته اطفال توصیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *