اقدام به بارداری, تعیین جنسیت

تعیین جنسیت با شست‌وشوی واژن قبل از بارداری

چگونه با شست‌وشوی واژن دختردار یا پسردار شوم؟

بسیاری از افراد تمایل دارند تا پیش از تولد فرزند از جنسیت کودک خود آگاه شوند و همواره به دنبال روشی برای دانستن جنسیت نوزاد هستند و یا حتی تمایل دارند تا خودشان تعیین کنند که فرزند دختر یا پسر داشته باشند. روش‌های مختلفی برای تعیین جنسیت نوزاد وجود دارد ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با مکانیسم تعیین جنسیت نوزاد آشنا کنیم و روش شست‌وشوی واژن برای تعیین جنسیت نوزاد را با شما خواننده گرامی به اشتراک بگذاریم. تا انتهای این مقاله با تیم پینو بیبی همراه باشید؛ تا درباره پسردار شدن و دختردار شدن بیشتر بدانید.  

چگونه با شست‌وشوی واژن دختردار یا پسردار شوم؟

تعیین جنسیت با شست‌وشوی واژن قبل از بارداری

دختردار شدن یا پسردار شدن هیچ مزیت و برتری برای هیچ زنی به همراه نخواهد آورد. نوزاد، چه دختر باشد و چه پسر، ثمره یک عشق است که قرار است در آینده موجب افتخار و سرافرازی والدین خود باشد. از این رو اهمیت جنسیت فرزند نباید دستمایه‌ای برای سنجش‌های غیراخلاقی بانوان با یکدیگر شود. با این حال گاهی به دلایل منطقی ممکن است والدین تمایل داشته باشند تا صاحب یک فرزند دختر یا یک فرزند پسر شوند و دوست دارند تا در تعیین جنسیت فرزند آینده خود مداخله کنند. ممکن است فرزندان قبلی خانواده همگی پسر باشند و حال والدین تصمیم بگیرند که تلاش خود را برای دختردار شدن به کار بگیرند و یا برعکس در یک خانواده یا حتی خاندان تمامی نوه‌ها دختر هستند و حالا زوج جوان فامیل قصد دارند تا با آوردن یک فرزند پسر، محیط دخترانه خانواده را کمی متحول کنند. دلایل هر چه که باشد روش‌های نسبی برای تحقق این خواسته وجود دارد. یکی از روش‌های کمک به تعیین جنسیت فرزند، شست‌وشوی واژن است. 

کروموزوم‌ها چگونه در تعیین جنسیت نوزاد نقش دارند؟

بهتر است بدانیم که جنسیت انسان‌ها وابسته به کروموزوم‌های جنسی است. در بدن هر فرد دو دسته کلی کروموزوم (ماده وراثتی) وجود دارد. دسته اول کروموزوم‌های بدنی هستند که مسئول تعیین بسیاری از صفات و خصوصیات جسمی و بدنی هستند و دسته دوم کروموزوم‌های جنسی هستند.

در بدن هر انسان بالغ ۲۳ جفت کروموزوم یا به عبارتی ۴۶ عدد کروموزوم وجود دارد. از ۴۶ عدد کروموزوم موجود در هر سلول، ۲۲ جفت آن کروموزوم بدنی (کروموزوم سوماتیک) و یک جفت آن کروموزوم‌های جنسی است. جنین جنسیت به نوع کروموزوم‌های جنسی آن ارتباط دارد. در کل یک سلول تخم نیمی از کروموزوم‌های خود (۲۳ عدد) را از مادر و نصف کروموزوم‌های دیگر خود را از پدر به ارث می‌برد. کروموزوم‌های جنسی شامل کروموزوم X و Y است. در مجموع اگر دو کروموزومی که به جنین می‌رسد از هر دو نوع کروموزوم جنسی X باشد نوزاد دارای جنسیت دختر و اگر کروموزوم‌ها از دو نوع مختلف باشند یکی کرموزوم X و دیگری کروموزوم Y باشد جنسیت این جنین پسر است.

در هنگام لقاح و عمل آمیزش هر یک از والدین در واقع یک گروه کروموزوم را به اشتراک می‌گذارند سلول جنسی زن (تخمک) همواره حاوی یک نوع کروموزوم یعنی X است اما سلول جنسی مردانه (اسپرم) می‌تواند حاوی کروموم X و یا کروموزومY  باشد بنابراین به این بستگی دارد که سلول تخمک با چه نوع اسپرمی ملاقات کند.

در این مرحله است که اگر اسپرم حاوی کروموزوم X باشد با تخمک زن ترکیب شده و جنسیت نوزاد آینده دختر خواهد بود و دارای دو کروموزوم XX خواهد بود و اگر اسپرم حاوی کروموزومY  باشد و با تخمک زن ترکیب شود جنسیت نوزاد آینده پسر خواهد بود. نوزاد پسر یک کروموزم X و یک کروموزمY  خواهد داشت و با نماد XY نمایش خواهد داده شد.

بنابراین طبق قانون احتمالات جنسیت جنین پنجاه پنجاه است. اما چه چیزی این احتمال پنجاه پنجاه را بر هم می‌زند. گاه عوامل محیطی، خصوصیات سلول‌های جنسی نر و ماده و محیط رحم بر تعیین این جنسیت اثر می‌گذارند و این احتمالات را بر هم می‌زند.در ضمن باید توجه داشت که تمامیت جنسی فرد علاوه بر کروموزوم‌های جنسی به سایر کروموزوم‌ها نیز بستگی دارد مانند کروموزوم‌های که در ترشح هورمون‌های مردانه و زنانه و بروز صفات ثانویه نقش دارند. این نکته مهم را نیز نباید از نظر دور نگه داشت که پس از انجام لقاح و تشکیل سلول زیگوت (تخم) نمی‌توان بر جنسیت جنین اثر گذاشت و این مسیر بی‌بازگشت خواهد بود.

خصوصیات سلول‌های جنسی در لقاح

به سلول جنسی ماده، گامت ماده یا تخمک می‌گویند. این سلول‌ها درشت و بدون ‌تحرک هستند و دارای مقادیر زیادی ماده غذایی است. این ماده غذایی در تخمک برای این است که در صورت انجام موفق لقاح، سلول جدید ایجاده شده (سلول تخم) از این ماده غذایی استفاده می‌کند. تخمک (گامت ماده) توسط تخمدان ساخته می‌شود. در اصل این گامت‌ها به صورت نابالغ در همان دوران جنینی دختر ساخته می‌شود که تعداد این تخمک‌های نابالغ دو میلیون است و زمانی‌که یک دختر به بلوغ جنسی می‌رسد روند بلوغ تخمک کامل می‌شود؛ در طی هر سیکل ماهانه یک یا دو تخمک را آزاد می‌کند.

در حالی که از ابتدای زندگی یک نوزاد پسر تا هنگام بلوغ تقریباً زمان مرگ، روزانه میلیون‌ها سلول اسپرم (گامت نر) ساخته می‌شود. سلول اسپرم؛ سلول‌های ریز و متحرکی است که توان حرکتی دارند و قادرند خود را به گامت ماده برسانند. اگر گامت نر بتواند گامت ماده را ملاقات کند؛ لقاح صورت می‌گیرد و سلول تخم یا زیگوت یا همان نطفه تشکیل می‌گردد. بنابراین تعداد زیاد اسپرم تعداد کم تخمک را جهت لقاح جبران می‌کند. بدین ترتیب با آمیزش دو سلول جنسی با یکدیگر و تشکیل سلول تخم، مراحل جنینی آغاز می‌شود. لذا جنسیت جنین در همان لحظه لقاح دو سلول جنسی تعیین خواهد شد و هرگز قابل تغییر نیست بنابراین آن چه در مورد تعیین جنسیت جنین در ادامه گفته خواهد شد مربوط به پیش از عمل لقاح است.

خصوصیات سلول‌های جنسی در لقاح

روش‌های تعیین و یا تغییر خود ساخته جنسیت جنین

امروزه شیوه‌های متعددی برای تعیین جنسیت پیش از انجام لقاح وجود دارد که عبارتند از:

 • روش تغذیه‌ای،
 • روش تعیین زمان تخمک‌گذاری،
 • زمان آمیزش،
 • روش نشانه‌گذاری لیزری اسپرم‌ها،
 • روش تعیین میزان اسپرم،
 • روشIVF و PGD، IUI
 • و روش شستشوی واژن

از طرفی سن‌ها سلول‌های جنسی پس از آزاد شدن نیز در میزان لقاح و احتمال تعیین جنسیت جنین اثرگذار است. عوامل زیادی باعث می‌شود تا بر ملاقات اسپرم با تخمک اثر بگذارد. اسپرم‌های حاوی کروموزوم Y نسبت به اسپرم حاوی کروموزم X کوچک‌تر است. اسپرم‌های حاوی کروموزوم Y نسبت با اسپرم حاوی ماده وارثتی X عمر کوتاه‌تری هم دارد، این اسپرم‌های ۱۶ تا ۱۸ ساعت در محیط رحم زنده می‌مانند ولی اسپرم حاوی X به مدت ۴ تا ۵ روز زنده می‌مانند. بنابراین احتمال این که اسپرم‌های حاوی کروموزوم X با تخمک آزاد شده از رحم زن ترکیب شود نیز بالا می‌رود بنابراین شانس این که جنسیت جنین دختر باشد بالا است. از طرفی عمر سلول تخمک آزاد شده در رحم ۱۲ تا ۱۴ ساعت است و تنها ۱۲ الی ۱۴ ساعت فرصت دارد تا با یک سلول اسپرم ترکیب شود و سلول زیگوت را تشکیل دهد؛ در غیر این صورت تخمک از بین می‌رود.

یکی از مهم‌ترین عواملی که بر جنسیت جنین اثر می‌گذارد، محیط رحم است. رحم محیطی است که تخمک با اسپرم ملاقات می‌کند. در طی یک سیکل جنسی طبیعی در زنان در ۲۸ روز تغییرات هورمونی صورت می‌گیرد که همه این تغییرات منوط به تغییرات pH در محیط رحم است. به طور طبیعی pH رحم پایین و اسیدی است. در روز ۱۴ سیکل ماهانه زنانه محیط رحم دارای pH بالا و قلیایی می‌شود.

بر اساس پژوهش‌های انجام شده اسپرم‌های حاوی کروموزم Y به محیط اسیدی حساس هستند از سوی دیگر اسپرم حاوی کروموزوم X نسبت به اسپرم حاوی کروموزوم Y در محیط اسیدی رحم بیشتر عمر می‌کند. البته اسپرم‌های حاوی کرموزوم Y تحرک بالاتری نسبت به اسپرم‌ها حاوی کروموزوم X دارند. از طرفی سن سلول‌های جنسی پس از آزاد شدن نیز در میزان لقاح و احتمال تعیین جنسیت جنین اثر گذار هستند.

عوامل زیادی بر ملاقات اسپرم با تخمک موثر هستند. به طور خلاصه اسپرم حاوی کروموزوم Y کوچکتر، عمر کمتر است اما در محیط اسیدی عمر بیشتری دارد برخلاف آن کروموزوم حاوی X عمر بیشتری دارند و در محیط قلیایی نسبت به اسپرم دیگر زنده‌مانی بیشتری دارند.

همانطور که در بالا گفتیم یکی از مهم‌ترین عواملی که بر جنسیت جنین اثر می‌گذارد، محیط رحم است. در مدت زمان یک سیکل ۲۸ روزه در روز یکم تا چهاردهم قاعدگی محیط رحم اسیدی می‌شود. بر اساس پژوهش‌های انجام شده اسپرم‌های حاوی کروموزم Y به محیط اسیدی نسبت به کروموزوم X حساس‌تر هستند لذا اگر لقاح در روز ۱۴ سیکل ماهانه زنانه صورت بگیرد احتمال ملاقات اسپرم حاوی کروموزوم Y با تخمک بالاتر می‌رود و احتمال این‌که جنسیت جنین؛ پسر باشد بالاتر می‌رود. بنابراین می‌توان تا حدودی بر روی جنسیت جنین قبل از لقاح اثر گذاشت.

اما زمان تعیین روز چهاردهم سیکل ماهانه یک زن به طور دقیق کار سختی است. ممکن است چرخه قاعدگی از تقویم همیشگی سیکل ماهانه طبعیت نکند لذا باید از المان‌های دیگری برای تعیین دقیق آزاد شدن تخمک استفاده کرد.

روش‌‌های تعیین دقیق تخمک‌گذاری

چندین روش برای تعیین دقیق زمان تخمک‌گذاری وجود دارد:

 1. اندازه‌گیری دمای بدن: بعد از آزادسازی هر سلول تخمک، تخمدان شروع به ترشح پروژسترون می‌‌کند. این هورمون به طور طبیعی در صورت حاملگی از سلول زیگوت (تخم) محافظت می‌کند. هورمون پروژسترون میانگین دمای بدن فرد را افزایش می‌دهد و اندازه‌گیری درجه حرارت بدن زن در صبح زود یکی از روش‌هایی است که می‌توان زمان تخمک‌گذاری را کنترل کرد. با ثبت این دماها می‌توان الگو مورد نظر برای زمان دقیق تخمک‌گذاری را به دست آورد. دمای قبل از تخمک‌گداری در روز یکم تا چهاردهم سیکل قاعدگی در حدود ۳۶ روز است و بعد از تخمک‌گذاری دمای بدن در حدود نیم تا یک درجه افزایش می‌یابد. این تغییر دما تا قاعدگی بعدی بالا نگه داشته می‌شود.
 2. روش تقویمی: با ثبت کردن دقیق روز اول قاعدگی و پیش‌بینی روز تخمک‌گذاری در سیکل ۲۸ روزه ماهانه می‌توان روز دقیق تخمک‌گذاری را پیش‌بینی کرد و احتمال بارداری را افزایش داد. در ضمن با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا می‌توان تا حدود زیادی بر تعیین جنسیت جنین و احتمال پسر بودن نوزاد آینده تاثیر گذاشت.
 3. ترشح موکوس دهانه رحم: در چرخه قاعدگی میزان ترشحات موکوس دهانه رحم (واژن) کاهش می‌یابد. اما در زمان تخمک‌گذاری ترشح موکوس واژن افزایش می‌یابد. این ترشحات در زمان تخمک‌گذاری شفاف، لغزنده و چسبناک می‌شوند.

چگونه با شست و شوی واژن بر جنسیت جنین اثر بگذاریم

امروز یک روش در دسترس و آسان نسبت به سایر روش‌های تعیین انتخابی جنسیت جنین آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد و آن روش تعیین جنسیت با شست‌وشوی واژن است. همان‌طور که در مطالب بالا گفته شد در محیط اسیدی عمر اسپرم‌های حاوی ماده وراثتی Y بیشتر شده و لذا احتمال لقاح این اسپرم‎‌ها با تخمک افزایش یافته در نتیجه این امتزاج، سلول تخمک ایجاد شده دارای ماده وراثتی XY خواهد بود لذا جنین حاصل پسر خواهد شد. اکنون بررسی کنیم چگونه می‌توان از این دانش برای تعیین جنسیت جنین استفاده کرد.

اگر دوست دارید پسردار شوید:

برای این که پسردار شوید تنها کاری که باید بکنید این است که قبل از برقراری رابطه جنسی و مقاربت واژن خود را با جوش شیرین شست‌و‌شو دهید. شست‌وشوی واژن با جوش شیرین سبب می‌شود تا محیط رحم و واژن قلیایی شود. همانطور که گفتیم کروموزوم Y در محیط قلیایی بیشتر عمر خواهد کرد و احتمال زنده ماندن آن بیشتر است و از آنجایی که کروموزم Y، کروموزوم تعیین کننده در جنسیت پسر است به احتمال زیاد نوزاد اینده پسر خواهد بود.

اگر دوست دارید دختردار شوید:

اگر دوست دارید در آینده صاحب فرزند دختر شوید، لازم است تا محیط واژن را با سرکه سفید طبیعی شست‌وشو دهید. سرکه باعث می‌شود pH واژن کاهش پیدا کند و اسیدی‌تر شود. در محیط اسیدی، شرایط برای رشد و آمیزش کروموزوم X بیشتر است و لذا احتمال آمیزش دو کروموزوم X با هم بیشتر می‌شود و در نهایت احتمال دختردار شدن شما نیز بالا خواهد رفت.

لازم به ذکر است که روش‌های ذکر شده تاثیر صددرصدی ندارند و با درصدی از احتمال می‌توان به آن‌ها دل بست و از آن‌ها استفاده کرد. همانطور که گفته شد همواره عوامل محیطی و فیزیولوژیک بدن زن و مرد ممکن است این معادلات را بهم بریزد.

از طرفی جنسیت نوزاد هر چه که باشد هدیه‌ای گرانبها از سوی خداوند مهربان است و آنچه بیش از جنسیت نوزاد اهمیت دارد سلامت و در نهایت سعادت کودک است.

اشاره به چنین روش‌هایی به این مفهوم نیست که زن بر مرد و یا مرد بر زن برتری دارد، آنچه موجب برتری و تفوق انسان‌ها بر یکدیگر است معیارهای اخلاقی و انسانیت است.

1 دیدگاه در “تعیین جنسیت با شست‌وشوی واژن قبل از بارداری

 1. armaghan گفت:

  جالب بود بخصوص که نویسنده برعکس خیلی از سایت ها دیدگاه پسر دوستانه نداشت و همه اش برای مثال زدن ننوشته بود اگر پسر می‌خواهید ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *