راهنمای خرید برای نوزاد, نوزاد و شیرخوارگی

مناسب بدو تولد یا Month +0

۰ ماهگی یا بدو تولد به چه معناست؟

۰ ماهگی یا بدو تولد، زمانی است که نوزاد شما تازه به دنیا آمده و کمتر از یک ماه سن دارد. از لحظه تولد تا پایان یک ماهگی نوزاد را می‌توان به عنوان ماه ۰ شناخت.

چرا +۰ در لوازم نوزادان مهم است؟

احتمالا در هنگام خرید لوازم مخصوص نوزاد، متوجه علائمی روی بسته‌بندی آن شده‌اید؛ این علائم ویژگی‌های مهم محصولات است. یکی از این ویژگی‌های مهم در محصولات مخصوص نوزادان، +۰ می‌باشد. بر روی بسیاری از محصولات نوزادان مانند شیشه شیر، دستمال مرطوب، شامپو، مایع لباسشویی و… این ویژگی نوشته شده است که بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا نوزادان در بدو تولد دارای پوست، مو، فک و دندان بسیار حساس و لطیفی می‌باشند. استفاده از محصولات نامناسب در بدو تولد می‌تواند آسیب‌های جسمی و رشدی جبران ناپذیری به نوزاد شما بزند.

بسیاری از والدین به دلایل مختلفی مانند عدم حضور مادر و نداشتن شیر کافی او یا برای افزایش آرامش نوزاد خود، از شیشه شیر و پستانک استفاده می‌کنند. استفاده از پستانک و شیشه شیر از بدو تولد نوزاد مشکلی در سلامت او ایجاد نمی‌کند، به شرط آن که مناسب فک و دهان نوزادان باشد یا به عبارت دیگر مناسب برای نوزادان از بدو تولد باشد.

محصولاتی که مستقیم با پوست، دهان و موی نوزاد تازه متولد شده در تماس است، مانند کلیه شامپوها، صابون، پودر صابون و مایع لباسشویی باید دارای علامت و مجوز +۰ باشد تا به پوست لطیف آن‌ها آسیبی نرساند.

کلیه گروه محصولات مراقبتی و شوینده پینو بیبی، اعم از مایع لباسشویی، صابون، پودر صابون و دستمال مرطوب مناسب استفاده از بدو تولد نوزادان است و دارای مجوز +۰ می‌باشد. همچنین لوازم مخصوص شیردهی و نگهداری نوزادان مانند شیشه شیر و پستانک با طراحی استاندارد و تحقیقات تخصصی، مناسب استفاده از بدو تولد نوزاد است تا مراقب سلامت آن‌ها باشد و آسیبی نوزاد تازه متولد شده نرساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *