دسته‌بندی نشده

پیامدهای ارضا نشدن بانوان بعد از رابطه جنسی

برقراری رابطه جنسی یک کشش دوسویه است که از سوی زن و مرد برای تحکیم روابط‌شان انجام می‌شود. در برقراری رابطه جنسی، رضایت دو طرف و لذت بردن از مقاربت بسیار حائز اهمیت است. به طور کلی مردان به دلیل ساختار خاص فیزیولوژیک بدن‌شان ممکن است از برقراری رابطه جنسی تحت هر شرایطی لذت ببرند و انزال و رسیدن به اوج لذت جنسی در آن‌ها رخ دهد اما در زنان این موضوع بسیار پیچیده‌تر است و رسیدن به اوج لذت جنسی خیلی سخت اتفاق می‌افتد. تقریباً نیم بیشتری از زنان بعد از انجام رابطه جنسی ارگاسم را تجربه نمی‌کنند. نرسیدن به اوج لذت جنسی تبعات نامطلوبی برای بانوان دارد و بر سلامت جسم و روح زنان بسیار تاثیرگذار است. این مقاله به بررسی پیامدها و تبعات به ارگاسم نرسیدن بانوان در طی رابطه جنسی پرداخته است. با تیم پینو بیبی همراه باشید و در بخش نطرات، تجربیات خود را با ما و دیگر مخاطبان به اشتراک بگذارید.  

وقتی یک زن از نظر جنسی راضی نیست چه اتفاقی می‌افتد؟

چه متاهل باشید و چه در شرف ازدواج، رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید دائماً با شریک زندگی خود درباره آن صحبت کنید. بسیاری از مشاورین ازدواج به شما می‌گویند که رابطه جنسی به راحتی می‌تواند رابطه شما را محکم یا خراب کند. لازم است تا مردان در خصوص به ارگاسم رسیدن و ارضای جنسی زنان اطلاعات کافی کسب کنند. داشتن آگاهی در این خصوص می‌تواند از نارضایتی همسر پیشگیری کند و به طبع آن مشکلات آتی زناشویی پیش نخواهد آمد. در این مقاله تیم متخصص پینو بیبی قصد دارد اطلاعات لازم در این خصوص را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار دهد تا دریابید وقتی یک زن از نظر جنسی ارضا نمی‌شود چه اتفاقی می‌افتد.

یک زن ناراضی از رابطه جنسی چه خصوصیاتی دارد؟

زن ناراضی از نظر جنسی، زنی است که از انجام فعالیت جنسی نارضایتی دارد و از انجام یک رابطه جنسی شاد و موفق ناامید شده است. این ناامیدی به حالتی از آزار، آشفتگی یا استرس منجر می‌شود. اثرات نارضایتی جنسی در یک زن می‌تواند به روش‌های مختلفی ظاهر شود. این اثرات از یک زن به زن دیگر متفاوت است.

سرخوردگی ناشی از نارضایتی جنسی در انسان یک واکنش طبیعی است که بسیاری از زنان و مردان به طور دوره‌ای آن را تجربه می‌کنند. این نشان دهنده تمایلات جنسی یک زن و ماهیت وجودی او است.

بر خلاف باور عمومی مبنی بر این که نارضایتی جنسی فقط در زنانی با میل جنسی بالا رخ می‌دهد، مطالعات نشان داده‌اند که این ناامیدی می‌تواند در هر زنی که برانگیختگی جنسی او با فعالیت جنسی کافی مواجه نشده و فعالیت جنسی او منجر به تنش شده است، رخ می‌دهد.

از آنجایی‌که عملکرد جنسی یک تعامل پیچیده انسانی است که بر سلامت جسمی و روانی تأثیر می‌گذارد، هر زنی به شیوه‌های منحصر به فرد خود ناامیدی ناشی از فقدان آن را تجربه می‌کند.

برخی از اثرات منفی نارضایتی جنسی در زنان عبارت هستند از: بی‌پروایی، افسردگی، خشم، اضطراب و غیره. هم‌چنین احساس نارضایتی می‌تواند در او حس ناامیدی و یاس ایجاد کند. این تجربه ناخوشایند بر زنان در هر سن و موقعیت اجتماعی تأثیر می‌گذارد.

چه چیزی باعث می‌شود یک زن از نظر جنسی راضی نباشد؟

رابطه جنسی یک جزء مهم در یک رابطه عاشقانه است. برقراری رابطه جنسی صمیمیت بین زوجین را بهبود می‌بخشد. بنابراین، هنگامی‌ که این رابطه کم یا ناکافی شود، می‌تواند اثرات مخربی بر رابطه داشته باشد. برخی از مشاوران خانواده به زوج‌ها توصیه می‌کنند هرگز در مورد این فعالیت مهم شوخی نکنند و همواره آن را جدی بگیرند. برخی حتی زوج‌ها را تشویق می‌کنند تا یک جدول زمانی برای رابطه جنسی ایجاد کنند، به خصوص آن‌هایی که متاهل هستند. تهیه جدول زمانی به این مفهوم نیست که در یک روز و ساعت مشخص مقاربت داشته باشند بلکه به این مفهوم است که اجازه ندهند حد فاصل بین برقراری رابطه جنسی از یک بازه زمانی مشخص بیشتر شود.

اگر رابطه جنسی به درستی انجام شود و هر دو طرف کاملاً درگیر آن باشند، رضایت هر دو طرف یعنی هم زن و هم مرد را در پی خواهند داشت. مردان زمانی‌ که به اوج لذت جنسی می‌رسند انزال می‌کنند، در حالی‌ که زنان به ارگاسم می‌رسند. رضایت کامل جنسی زمانی حاصل می‌شود که فرد به اوج می‌رسد. تنها ۲۵ درصد از زنان فعال جنسی می‌توانند به اوج لذت برسند، در حالی‌ که ۹۵ درصد از مردان از انجام فالیت جنسی به اوج می‌رسند.

این بدان معناست که تعداد زیادی از زنان از نظر جنسی ارضا نمی‌شوند. بسیاری از آن‌ها حتی نمی‌توانند به یاد بیاورند که با وجود داشتن فعالیت جنسی چه زمانی به ارگاسم رسیده‌اند. برخی از زنان متاهل حتی اعتراف می‌کنند که حداقل سه بار در هفته با همسرشان رابطه جنسی دارند اما نمی‌توانند همسرشان را ارضا و راضی کنند. بسیاری از بانوان حتی بیشتر احساس ناامیدی می‌کنند زیرا نمی‌توانند در مورد خواسته خود با شوهرانشان صحبت کنند، این افراد می‌ترسند که مورد قضاوت قرار بگیرند و از نظر جنسی شهوانی و هوس‌ران خطاب شوند.

برخی دیگر ادعا می‌کنند که شوهرانشان پس از سه یا چهار دقیقه بعد از عمل جنسی، انزال می‌کنند و آن‌ها را کاملاً برانگیخته نمی‌کند. هنگامی‌ که این اتفاق در یک دوره طولانی رخ می‌دهد، یک زن در نهایت؛ علاقه خود را به رابطه جنسی از دست می‌دهد، که این آغازی برای پایان بسیاری از ازدواج‌ها و روابط عاشقانه است.

با این حال، باید بدانید که رسیدن یا نرسیدن به ارگاسم بر توانایی زن برای باردار شدن تأثیری ندارد. اما ارگاسم تعیین می‌کند که یک زن چقدر از رابطه جنسی خود لذت می‌برند. بنابراین، به عنوان یک مرد، مهم است که با همسر خود در مورد رابطه جنسی صحبت کنید و سعی کنید دریابید که آیا او واقعاً راضی است یا خیر. اگر همسر شما از برقراری رابطه سر باز می‌زند و یا بعد از مقاربت احساس خوشایندی ندارد، سعی کنید دلیل آن را بفهمید تا بتوانید عملکرد خود را بهبود ببخشید.

جدای از عملکرد ضعیف مرد در حین رابطه جنسی، محل اعصاب جنسی زن، دلیل دیگری برای عدم رضایت جنسی زن است. بر خلاف مردان که اعصاب جنسی آن‌ها در گلن (سر آلت تناسلی) قرار دارد، اعصاب جنسی زن در کلیتوریس او قرار دارد که در انتهای قدامی فرج قرار دارد. بنابراین، کلیتوریس او، که حساس‌ترین قسمت بدن یک زن است، به طور مستقیم توسط آلت تناسلی در طول رابطه جنسی تحریک نمی‌شود.

چه چیزی باعث می‌شود یک زن از نظر جنسی راضی نباشد؟

این امر ارگاسم زن را به تاخیر می‌اندازد. بنابراین، اگر مردی سریع یا زود انزال کند، شریک (زن خود) را تعلیق و ناامید رها می‌کند. مطالعات نشان داده است که فعالیت جنسی بین زن و مرد معمولاً بین ۳۳ ثانیه تا ۱۳ دقیقه طول می‌کشد. با این حال، برخی از مردان می‌توانند بیشتر دوام بیاورند، اما صرف‌نظر از مدت زمانی که برای انزال مرد طول می‌کشد، برخی از زنان هنوز هم به اوج نمی‌رسند. یعنی حتی گاهی داشتن روابط طولانی نیز در رسیدن یک زن به ارگاسم کافی نیست.

زنان به دلیل عدم تحریک کافی کلیتوریس توسط آلت تناسلی در طول رابطه جنسی و دخول، به ارگاسم نمی‌رسند. بنابراین، این به مردها بستگی دارد که راه‌های موثرتری برای تحریک کلیتوریس زن در طول رابطه جنسی پیدا کنند. به عنوان مثال، مردان می‌تواند از دست خود برای تحریک او قبل، حین و بعد از رابطه جنسی استفاده کنید تا او بتواند به ارگاسم برسد.

متأسفانه، برخی از زنان از ترس از بین بردن منیت مردان خود خجالت می‌کشند در مورد نارضایتی جنسی خود صحبت کنند. در برخی از فرهنگ‌ها، صحبت کردن زنان در خصوص رابطه جنسی‌شان یک تابو است و زنان اجازه ندارند درباره رابطه جنسی خود اظهارنظر کنند. هنوز در برخی از فرهنگ‌ها و جوامع در حال ختنه کردن اندام تناسلی زنان هستند که شامل بریدن کلیتوریس است. این باورهای غلط تنها به ناامیدی ناشی از نارضایتی جنسی در زنان می‌افزایند.

وقتی یک زن از نظر جنسی راضی نیست چه اتفاقی می‌افتد؟

همان‌طور که در بالا بحث شد، رضایت جنسی هر دو طرف در یک رابطه عاشقانه مهم است زیرا سطح عشق و تعهد، اتحاد و همدلی بین زوجین را بهبود می‌بخشد. هم‌چنین میزان طلاق را کاهش می‌دهد. هنگامی‌ که یک زن از نظر جنسی راضی باشد، از مزایای جسمی و روانی متعددی از جمله کاهش استرس، اضطراب و بهبود سلامت جسمانی برخوردار خواهد شد.

متأسفانه، اتفاقات منفی و ناگوار بسیاری ممکن است برای زنی که از نظر جنسی راضی نیست، رخ دهد. در اینجا شایع‌ترین عوارض نارضایتی جنسی در زنان آورده شده است.

 • ایمنی پایین

افرادی که به طور منظم رابطه جنسی لذت بخش و رضایت بخشی دارند، نسبت به افرادی که این حس را تجربه نمی‌کنند، ایمنی بهتری دارند. به گفته دانشمندان، رابطه جنسی خوب باعث افزایش تولید آنتی‌بادی‌های محافظ در بدن می‌شود که به مبارزه با بیماری‌های فرصت طلب ناشی از میکروب‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها کمک می‌کند. رابطه جنسی مطلوب همراه با یک سبک زندگی سالم، می‌تواند یک تقویت کننده واقعی سیستم ایمنی باشد.

 • میل جنسی کم

برخلاف آنچه برخی افراد معتقدند، بهترین راه حل برای کاهش میل جنسی در مردان و زنان، انجام رابطه جنسی بیشتر است. اما رابطه جنسی برای این منظور (درمان کاهش میل جنسی) باید لذت بخش باشد. در زنان، رابطه جنسی خوب، انعطاف‌پذیری واژن را در بافت‌های واژن افزایش می‌دهد و جریان خون در آن ناحیه را افزایش می‌دهد. بنابراین، اگر همسر شما به طور مداوم نارضایتی جنسی را تجربه می‌کند، میل جنسی او کاهش می‌یابد.

 • کنترل ضعیف مثانه

بسیاری از زنان در طول زندگی خود از ناهماهنگی سیستم ادراری رنج می‌برند. اما با داشتن ارگاسم منظم می‌توان از این مشکل جلوگیری کرد. هنگامی‌که یک زن در حین مقاربت به ارگاسم می‌رسد، عضلات کف لگن او کاملاً کار می‌کنند و در نتیجه تقویت می‌شوند. این امر خطر نشت ادرار و درد در ناحیه دستگاه ادراری را کاهش می‌دهد. بنابراین، عدم ارگاسم برای مدت طولانی فقط مشکل را تشدید می‌کند.

 • فشار خون بالا

مطالعات علمی توانسته‌اند ارتباطی بین نداشتن رابطه جنسی موثر و فشار خون بالا کشف کنند. این مشکل هم مردان و هم زنان را درگیر می‌کند. داشتن رابطه جنسی خوب و منظم، فشار خون سیستولیک را کاهش می‌دهد. فشار خون سیستولیک؛ عدد اولیه‌ای است که در آزمایش فشار خون ظاهر می‌شود. بنابراین، هنگامی ‌که زنی مدت طولانی را بدون احساس رضایت جنسی سپری می‌کند، فشار خون سیستولیک او بالا می‌رود. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید داروی فشار خون خود را با رابطه جنسی افسارگسیخته جایگزین کنید. داشتن رابطه جنسی موفق و شاد می‌تواند به عنوان مکمل داروی فشار خون بالا عمل کند و در کاهش فشار خون موثر باشد.

 • افزایش خطر حمله قلبی

تحقیات علمی همچنین نشان داده است که رابطه جنسی منظم و موثر، هورمون‌های جنسی مانند استروژن و تستوسترون را تنظیم می‌کند. این هورمون‌ها در صورت عدم تعادل، خطر بیماری قلبی را افزایش می‌دهند. بنابراین، هنگامی ‌که زنی از نارضایتی جنسی رنج می‌برد، هورمون‌های جنسی او یا بیش از حد افزایش می‌یابد یا کاهش می‌یابد و او را در معرض خطر حمله قلبی قرار می‌دهند. مطالعات پژوهشی هم‌چنین نشان می‌دهد که فعالیت بدنی در حین رابطه جنسی باعث بهبود وضعیت قلبی فرد می‌شود و در نتیجه خطر بیماری قلبی را کاهش می‌دهد.

 • بد خوابی

ارگاسم بدن زن را تشویق می‌کند تا پرولاکتین بیشتری تولید کند، هورمونی که مسئول خواب است. این هورمون هم‌چنین باعث ایجاد احساس آرامش، آسودگی خیال و خواب آلودگی می‌شود. بنابراین کمبود ارگاسم، بدن زن را از این هورمون حیاتی محروم می‌کند و بر خواب او تأثیر می‌گذارد. کمبود خواب کافی می‌تواند منجر به مشکلات دیگری از جمله بهره‌وری کمتر در محل کار، استرس، اضطراب، افسردگی و غیره شود.

 • استرس مزمن

هنگامی ‌که یک زن به ارگاسم می‌رسد، بدن او مواد شیمیایی ترشح می‌کند که باعث ایجاد احساس خوب، مثبت و شاد در او می‌شود و همچنین منجر به افزایش آرامش و شادی در بدن زن می‌شود. اگر زنی از استرس رنج می‌برد، مواد شیمیایی منتشر شده در بدن او پس از ارگاسم به آرامش او کمک شایانی می‌کند. بنابراین، نارضایتی مداوم جنسی او را دچار استرس مزمن می‌کند.

 • رابطه آشفته

روابط در جایی شکوفا می‌شود که شرکا از یک ارتباط اجتماعی عالی لذت می‌برند. درگیر شدن در رابطه جنسی خوب با شریک زندگی خود، بهزیستی کلی رابطه را افزایش می‌دهد. اما اگر زنی به طور مداوم از نارضایتی جنسی رنج می‌برد، ناامیدی‌های او به زودی به سایر روابط اجتماعی و عاطفی او نیز آسیب می‌رساند.

علائمی که نشان می‌دهد که شما به عنوان یک زن از نظر جنسی راضی نیستید

بسیاری از زنان از ایده لذت بردن از رابطه جنسی آن‌طور که باید دست کشیده‌اند و نارضایتی جنسی خود را به عنوان یک هنجار پذیرفته‌اند. برخی حتی نمی‌دانند که ناراضی هستند. آن‌ها فکر می‌کنند که قرار نیست مانند مردان از این عمل لذت ببرند. اگر این وضعیت فعلی شماست، نکات زیر چشمان شما را باز می‌کند تا متوجه شوید که چقدر از نظر جنسی ناراضی هستید.

 • وقتی از شما درباره رابطه جنسی می‌پرسد، «نگران من نباش»، «من خوبم» یا «تموم شد». این عبارات نشانه واضحی از نارضایتی و ناتوانی در تشخیص آنچه در طول رابطه جنسی شما را راضی می‌کند، است. به کار بردن این عبارت راهی برای از بین بردن فشار از ذهن شما هستند.
 • دیگر در مورد رابطه جنسی هیجان زده نیستید. اگر رابطه جنسی شما را راضی می‌کند، در صورت امکان از برقرار رابطه دریغ نخواهید کرد. بنابراین، اگر تمایلی به داشتن رابطه ندارید، حتی زمانی‌ که طرف مقابل بخواهد، این نشانه احتمالی نارضایتی است. در بیشتر موارد، دیگر موضوعات جنسی را با شریک جنسی خود مطرح نخواهید کرد. خرید لباس خواب، رسیدگی به خود و مهیا کردن شرایط برای داشتن یک معاشقه دیگر اولویت‌های شما نیست. 
 • اگر شما از رابطه جنسی خود رضایت نداشته باشید بیشتر ترجیح می‌دهید تا استراحت کنید. رابطه هم‌آغوشی و هم‌بستری جای خود را به خواب و یا سرگرم شدن با تلفن همراه خواهد داد و گاهی حتی ممکن است محل خواب خود را از همسرتان جدا کنید.
 • ممکن است مرتب شرکای جنسی قبلی خود را به یاد آورید و یا روابط عاشقانه خود را با روابط عاشقانه دیگران مقایسه کنید. ممکن است به خاطرات قبل از ازدواج با همسرتان رجوع کنید و افرادی را که ممکن بود همسر شما باشند و به هر دلیلی ازدواج با آن‌ها میسر نشده است را با همسر فعلی‌تان مقایسه کنید حتی ممکن است از ذهن‌تان خطور کند که کاش با شخص دیگری ازدواج می‌کردید. همه این‌ها نشان می‌دهد که شما به اندازه کافی از شریک فعلی خود و رابطه جنسی با او رضایت ندارید.
 • شما همیشه این وسوسه را دارید که به شریک جنسی خود خیانت کنید. اگر همیشه مردهای دیگر را تحسین می‌کنید یا به دنبال تمام کردن رابطه با همسرتان هستید یا تمایل دارید روابط جنسی آنلاین را تجربه کنید شما در اوج نارضایتی جنسی از رابطه با شریک زندگی‌تان هستید. این نارضایتی ممکن است تا جایی پیش برود که شما حتی گاهی دوست باشید تا در محل کار با همکارتان رابطه معاشقه داشته باشید.
 • شما همیشه در حال خودارضایی هستید، حتی بعد از رابطه جنسی با شریک زندگی خود، این بدان معناست که شما از خودارضایی به عنوان جایگزین یا مکملی برای داشتن رابطه جنسی با شریک زندگی خود استفاده می‌کنید.
 • شما همیشه از شریک جنسی خود و به طور کلی از زندگی احساس ناامیدی می‌کنید. گاهی اوقات متوجه می‌شوید که به آرامی نسبت به رابطه جنسی و سایر جنبه‌های زندگی دچار بی‌تفاوتی شده‌اید.
علائمی که نشان می‌دهد که شما به عنوان یک زن از نظر جنسی راضی نیستید

اگر از نظر جنسی ناراضی هستید چه کاری می‌توانید انجام دهید

از آنجایی‌ که رابطه جنسی بخش مهمی از هر رابطه عاشقانه است، نباید اجازه دهید نارضایتی جنسی شما را ناامید کند. شما باید راهی موثر برای رسیدگی به این مشکل پیدا کنید تا بتوانید مانند سایر زنان از زندگی لذت ببرید. اول از همه، باید درک کنید که رضایت جنسی برای شما چه معنایی دارد.

این مهم است زیرا نحوه درک شما از رضایت جنسی ممکن است با آنچه شریک جنسی شما درک می‌کند متفاوت باشد. بنابراین، زمانی را به بحث در مورد این موضوع با شریک زندگی خود اختصاص دهید تا هر دو بتوانید یک صفحه را با هم بخوانید و به درک مشترک برسید. هنگامی‌که او متوجه شد که شما برای ارضا شدن به چه چیزی نیاز دارید، هر دو می‌توانید بدون ایجاد ناراحتی برای یکدیگر به آن دست پیدا کنید.

هم‌چنین باید شهامت این را پیدا کنید که به شریک زندگی خود اعمال جنسی متفاوتی را بیاموزید که به شما احساس رضایت می‌دهد. شاید معشوق شما تمام تلاش خود را می‌کند تا شما را در رختخواب راضی کند و بنابراین او نمی‌داند که شما چقدر ناامید هستید. باز کردن سر موضوع با او، به شیوه‌ای محترمانه، در مورد این‌ که چه احساسی دارید و چه انتظاری دارید، فضایی برای بهبود در زندگی جنسی شما ایجاد می‌کند.

در مقاله درمان کاهش میل جنسی راهکارهای موثری برای داشتن یک رابطه جنسی قوی و شاد ارائه شد. بد نیست آن مقاله را نیز مطالعه کنید. فراموش نکنید نارضایتی جنسی در نهایت منجر به کاهش میل جنسی نسبت به طرف مقابل خواهد شد. برای تدوام رابطه خود کمی تلاش کنید. آنچه که دوست دارید در سکس تجربه کنید را برای همسرتان بازگو کنید به او بگویید که چه رفتارهایی برای شما آزاردهنده است. ساعات مناسبی را برای برقراری رابطه انتخاب کنید تا هر دو انرژی کافی برای این کار را داشته باشید.

معاشقه و پیش‌نوازی تاثیر بسیار زیادی در رسیدن زنان به ارگاسم دارد. اگر همسر شما در انجام این امور مبتدی و ناشی است یا از انجام آن شرم دارد، شما پیش‌قدم شوید، مطمئن باشید که خیلی زود او نیز دست به کار می‌شود. بسیاری از زنان ممکن است طی معاشقه و پیش‌نوازی قبل از دخول و انزال مرد به ارگاسم برسند. روش‌های مختلفی برای تحریک کلیتوریس وجود دارد که می‌تواند بخشی از مقدمات و معاشقه قبل از دخول باشد. درباره این روش‌ها و شیوه انجام آن‌ها با همسرتان صحبت کنید و از او بخواهید که پیش‌نوازی قبل از دخول را طولانی‌تر کند. زمان را مدیریت کنید و اجازه ندهید همسر شما خیلی زود انزال کند. اگر انزال رخ دهد شما هنوز هم فرصت برای تجربه ارگاسم دارید و همسرتان می‌تواند با ماساژ قسمت‌های حساس بدن، بوسیدن، به کار بردن کلمات تحریک‌آمیز و حرکات دست شما را به ارگاسم برساند.

در نهایت رابطه جنسی یک تلاش دوسویه و دو طرفه است و باید هر دو طرف برای داشتن یک رابطه موثر، قوی و شاد همکاری و مشارکت کنند. هر چه در رضایت طرف مقابل کوشش کنید قطعاً خود شما نیز از برقراری رابطه لذت بیشتری خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *