بارداری, زندگی روزانه

نکاتی که برای خرید لباس بارداری باید بدانید!

خرید لباس حاملگی برای عکاسی

فهرست موضوعات این مقاله

احتمالاً شما هم به محض اینکه متوجه اولین نشانه‌های برآمدگی شکمتان در بارداری شدید، به فکر خرید لباس بارداری افتاده‌اید. قطعاً شما هم دوست ندارید که بارداری باعث شود که مجبور شوید لباس‌هایی را بخرید که به تنتان زار می‌زنند. ما در این مطلب به شما کمک می‌کنیم که بدانید چطوری می‌توانید لباس‌هایی بخرید که هم جذاب و شیک باشند و هم در عین حال راحت!

آیا به دنبال خرید لباس بارداری مجلسی هستید یا می‌خواهید لباس بارداری خانگی تهیه کنید؟ شاید هم در جستجوی خرید لباس حاملگی برای عکاس باشید. در هر صورت، ما چند ایده بسیار جذاب برای شما داریم! بعلاوه، به شما عزیزان می‌گوییم که چطور می‌توانید با هزینه کم لباس‌های بارداری بسیار خوبی را تهیه کنید.

لباس بارداری ارزان قیمت

آیا وقت آن رسیده است که لباس بارداری بخرم یا نه؟

بدن هر خانمی بارداری را به طور متفاوتی تجربه می‌کند. بسیاری اوقات نیازی نیست که از همان ابتدای بارداری به سراغ خرید لباس بروید. در اینجا چند سرنخ به شما می‌دهیم که بدانید چه زمانی باید برای خریدن لباس بارداری آماده باشید:

زمانی که:

  • مکرراً نیاز دارید دکمه شلوارتان را باز کنید تا راحت‌تر باشید.
  • احساس نفخ زیادی دارید.
  • برآمدگی شکمتان از پیراهنتان بیرون می‌زند.
  • وقتی پیراهن دکمه دار می‌پوشید اما نمی‌توانید دکمه‌های آخر آن را ببندید.

چطور بهترین لباس بارداری را بخرم؟ نحوه خرید لباس بارداری مناسب برای شما

آیا قسمت قبل را خوانده‌اید و به این نتیجه رسیده‌اید که وقت آن است لباس بارداری بخرید؟ در این صورت، ما در این قسمت نکات مهمی را به شما می‌گویم که می‌توانید از طریق آن‌ها لباس بارداری مناسب خودتان را بخرید.

لباس بارداری چه سایزی بخریم؟

آیا این اولین باری است که باردار می‌شوید؟ در این صورت، تقریباً غیرممکن است که بفهمید بدن شما با پیشرفت بارداری شما چگونه تغییر می‌کند. پس در واقع تخمین زدن سایز مناسب برای خرید لباس بارداری دشوارتر است. اما ما کار را برای شما راحت می‌کنیم:

به طور معمول در دوران بارداری سایز کلی بدن شما تغییری نمی‌کند. بلکه فقط قسمت‌هایی از بدن مثل دور کمر و شکم، دور سینه و ران‌ها بزرگ‌تر می‌شوند. پس هر سایزی که قبل از بارداری بوده‌اید، بعد از بارداری هم باید لباس‌هایی با همان سایز تهیه کنید. با این تفاوت که آن لباس‌ها باید مخصوص بارداری باشند. مثلاً اگر قبل از بارداری سایز ۳۶ بوده‌اید، اکنون هم باید به سراغ یک لباس سایز ۳۶ که مخصوص خانم‌های باردار باشد بروید.

این لباس‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که همان سایز همیشگی شما را داشته باشند و به تنتان زار نزنند! فقط با این تفاوت که در قسمت‌هایی مثل دور سینه و ران‌ها گشادتر هستند و سایز کمر آن‌ها هم قابل تنظیم است.

کارشناسان سایت پینوبیبی به شما توصیه می‌کنند که در زمان بارداری به سراغ لباس‌های بیش از حد گشاد نروید. اما اگر خواستید یک لباس بیش از حد گشاد بخرید، یک مدل آستین حلقه‌ای را انتخاب کنید تا ظاهر زیباتری به شما بدهد.

چند نوع لباس بارداری باید بخرم؟

این موضوع به مواردی مثل فصل و تغییرات بدن شما بستگی دارد. اما برای شروع، می‌توانید از چند جزء اصلی کمد لباس بارداری شروع کنید. یک یا دو شلوار جین بارداری باکیفیت می‌تواند انتخابی بسیار عالی باشد. پیشنهاد می‌کنیم حداقل یک لگینگ بارداری مشکی نیز تهیه کنید. آیا چند تاپ بلند دارید که روی شکم شما را به خوبی بپوشانند؟ در غیر این صورت، حتماً چند تاپ بلند نیز بخرید. همچنین، خرید حداقل سه تا پنج عدد تیشرت در رنگ‌هایی که با شلوارها و لگینگ‌هایتان جور باشد را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 اگر مایل هستید برای حفظ سلامتی‌تان در دوران بارداری ورزش‌هایی مثل یوگا را انجام دهید، خرید یک تاپ تانک بارداری را فراموش نکنید.

اگر قصد خرید لباس بارداری برای عکاسی را دارید نیز چند پیشنهاد برای شما داریم:

  • یک تاپ تانک زیبا را با یک کت زمستانی که روی شکمتان را بپوشاند ست کنید.
  • یک پیراهن بارداری مجلسی نیز ایده بسیار خوبی برای عکاسی بارداری است.

لوازم ضروری کمد خانم‌های باردار چه چیزهایی هستند؟

تیشرت در این رنگ‌ها

 توصیه می‌کنیم تیشرت بارداری کش‌دار در رنگ‌های سفید، خاکستری و مشکی بخرید. هیچ چیز بهتر از این تیشرت‌ها با شلوار جین‌های بارداری ست نمی‌شود.

شلوار جین بارداری

هنگامی که این شلوار جین‌های فوق‌العاده راحت را امتحان کنید، ممکن است هرگز دلتان نخواهد دوباره شلوار جین‌های قدیمی خود را بپوشید.

لگینگ بارداری برای زیبایی و راحتی

 ایده خوبی است که چند جفت لگینگ  در کمد لباستان داشته باشید. لگینگ‌ها به بدن شما قالب می‌دهند و بهترین گزینه برای حفظ راحتی و زیبایی در کنار یکدیگر هستند.

لباس زیر بارداری برای تضمین راحتی

حتماً بر روی چند لباس زیر راحت اما زیبا و چند سوتین شیک و راحت سرمایه‌گذاری کنید. (بسیاری از سوتین‌های بارداری به عنوان سوتین‌های شیردهی نیز عمل می‌کنند. خرید آن‌ها باعث می‌شود که بعداً مجبور نباشید دوباره برای خرید سوتین‌های شیردهی نیز هزینه کنید.) باور کنید که مهم‌ترین لباسی که در دوران بارداری می‌خرید، لباس زیر شماست. زیرا راحتی شما را بیش از هر مورد دیگری، لباس زیرتان تعیین می‌کند.

ماکسی بارداری برای حفظ جذابیت

ممکن است در دوران بارداری دلتان برای لباس‌های زیبایی که قبلاً می‌پوشیدید تنگ شود. خرید چند ماکسی بارداری می‌تواند انتخابی عالی باشد که به ظاهر شما جذابیت تازه‌ای ببخشد.

کت و شلوار برای موقعیت‌های رسمی

خرید یک کت سایز بزرگ انتخابی بسیار جذاب است که هم شما را شیک نگه می‌دارد و هم راحتی‌تان را تضمین می‌کند. کت و شلوار بارداری یک گزینه عالی به عنوان لباس بارداری مجلسی نیز محسوب می‌شود که ظاهری رسمی به شما می‌دهد.

خرید لباس مخصوص بارداری

هنگام خرید لباس بارداری به چه نکاتی دقت کنیم؟

هنگام خرید لباس بارداری، این نکات اساسی را به خاطر بسپارید تا هزینه‌تان به هدر نرود و انتخاب خوبی داشته باشید:

۱. آیا لباس مورد نظرتان کشش دارد؟

سایز قسمت‌هایی از بدن شما مثل دور کمر، دور سینه و ران‌ها در طول بارداری دائماً تغییر می‌کند. بنابراین بسیار مهم است که لباس‌هایی را بخرید که انعطاف پذیر باشند و کشش خوبی داشته باشند. پارچه‌های کش‌دار یا پارچه‌های جرسی قطعاً انعطاف بیشتری به شما می‌دهند.

۲. آیا بدن نما نیست؟

می‌توانید هنگام خرید لباس بارداری، در زمان پرو کردن خم شوید و انگشتان پای خود را لمس کنید. سپس در همین حالت از همراهتان یا از از متصدی اتاق پرو بپرسید که آیا می‌تواند اندام شما را ببیند یا نه؟ مطمئن شدن از این موضوع به شما کمک می‌کند که هنگامی که لباس بارداری را می‌پوشید احساس راحتی کنید و نگران بدن نما بودن آن نباشید.

۳. به فراتر از بارداری فکر کنید.

اگر قصد شیردهی را دارید، لباس‌های بارداری‌تان می‌توانند برای شیردهی هم مناسب باشند. پس بهتر است از همان دوران بارداری روی لباس‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که در نه ماهگی و بعد از آن نیز به شما احساس زیبایی و راحتی بدهند. در این صورت می‌توانید در زمان شیردهی نیز همین لباس‌ها را به تن کنید و کاملاً راحت باشید.

۵ توصیه مهم که قبل از خرید لباس بارداری باید بدانید

قبل از خرید لباس حاملگی حتماً این ۵ توصیه را بخوانید. مطمئن هستیم که خواندن آن‌ها برای هر خانم بارداری مفید است:

۱. فکر نکنید که باید برآمدگی شکم خود را پنهان کنید

ممکن است فکر کنید بهترین لباس بارداری باید این واقعیت را پنهان کند که شما باردار هستید. بیایید این تصور را کنار بگذاریم. دلیلی برای پنهان کردن برآمدگی شکم خانم باردار وجود ندارد. در واقع، لباس‌های بارداری مدرن حتی شکم در حال رشد شما را برجسته می‌کنند. شما باردار هستید و باید به این واقعیت افتخار کنید.

۲. لباس‌های راه‌راه و رنگی‌رنگی را انتخاب کنید

شاید شما هم شنیده باشید که می‌گویند نباید لباس‌های ‌راه‌راه افقی بپوشید زیرا باعث می‌شود چاق به نظر برسد. به همین خاطر، بسیار از ما زمانی که باردار می‌شویم به هر قیمتی که شده از پوشیدن لباس‌های راه‌راه و طرح‌دار پرهیز می‌کنیم. اما بیایید این تصور قدیمی را دور بریزیم. لباس‌های راه‌راه می‌توانند ظاهر و احساس بسیار خوبی به خانم‌های باردار بدهند.

پیشنهاد می‌کنیم یک بلوز یا دامن راه‌راه ساده را امتحان کنید تا انحنای جدید بدنتان را برجسته نمایید. اگر بیشتر دلتان می‌خواهد که لباس‌های طرح‌دار بپوشید، به دنبال طرحی باشید که زیادی شلوغ نباشد. زیرا طرح‌های شلوغ که کل لباس را می‌پوشانند چشم را خسته می‌کنند.

به همین صورت، هنگام خرید لباس بارداری از رنگ نیز نترسید. بسیاری از زنان باردار لباس‌های مشکی و سرمه‌ای می‌پوشند، زیرا فکر می‌کنند با این کار لاغرتر به نظر می‌رسند. به جای این کار، عشق خود را به رنگ را در آغوش بگیرید و چند تاپ بارداری شاد و جذاب بخرید تا با شلوار جین بارداری جدیدتان بپوشید. حتی دامن‌های بارداری و پیراهن‌های بلند هم در رنگ‌های قرمز یا زرد انتخابی عالی برای خانم‌های باردار هستند.

۳. لباس‌های لایه‌ای بپوشید تا راحت‌تر باشید

بدن شما در دوران بارداری دچار تغییرات مکرر می‌شود. یکی از مهم‌ترین تغییرات بدن در دوران بارداری، این است که سریع‌تر دمای بدنتان عوض می‌شود. یک دقیقه مثل این است که در سونا هستید و عرق می‌کنید. دقیقه بعد مثل این است که در زمستان بدون کت بیرون هستید و می‌لرزید. اما خبر خوب این است که شما می‌توانید با پوشیدن چند لایه لباس از این نوسانات شدید دما جلوگیری کنید. چگونه؟

در ماه‌های بهار و تابستان، پیشنهاد می‌کنیم یک دامن مجلسی زیبا و سبک حاملگی را با یک کت تابستانی بپوشید. در طول ماه‌های پاییز و زمستان، یک تونیک رنگارنگ به همراه یک ژاکت کش باف پشمی راحت انتخابی عالی است. به این صورت، اگر خیلی گرمتان شد، می‌توانید ژاکت کش باف پشمی را دربیاورید و اجازه دهید بدنتان از طریق پارچه تونیک خنک شود.

خرید لباس حاملگی برای عکاسی

۴. از الیاف مصنوعی اجتناب کنید

متریال‌های مصنوعی مانند نایلون و اکریلیک به اندازه الیاف طبیعی مانند کتان، ابریشم، پنبه و پشم قابل تنفس نیستند. به همین دلیل، پارچه‌های مصنوعی اجازه نمی‌دهند که گرمای بدن خارج شود. این موضوع می‌تواند باعث شود که شما سریع‌تر گرمتان شود.

علاوه بر این، مواد مصنوعی می‌توانند پوست حساس خانم‌های باردار را تحریک کرده و باعث ایجاد بثورات و التهاب شوند. توصیه می‌کنیم برچسب‌های تمام لباس‌هایی که می‌خواهید بخرید را بررسی کنید. به این صورت می‌توانید لباس‌هایی را با کمترین پارچه مصنوعی پیدا کنید.

۵. لباس‌های تنگ را نپوشید، حتی اگر خوب به نظر می‌آیند.

لباس‌های تنگ ممکن است در آینه خوب به نظر برسند؛ اما در دنیای واقعی وقتی با آن‌ها خم می‌شوید، حرکت می‌کنید و راه می‌روید، راحت نخواهند بود. بعلاوه، پیراهن‌ها و شلوارهای خیلی تنگ می‌توانند گردش خون سالم را مختل کنند و منجر به درد و تورم شوند.

چطور لباس بارداری ارزان قیمت بخرم؟ توصیه برای صرفه جویی

بارداری می‌تواند خرج‌های زیادی روی دست شما بگذارد. ما این موضوع را درک می‌کنیم و می‌خواهیم به شما کمک کنیم که در هزینه خرید لباس‌هایتان صرفه جویی کنید. نگاهی به این ۸ توصیه بیندازید و از همین حالا صرفه جویی را شروع کنید:

۱. قبل از هر چیز نگاهی به کمد لباستان بیندازید

گاهی اوقات ممکن است بعضی از لباس‌هایی که از قبل داشته‌اید برای بارداری هم مناسب باشند. مثلاً اگر اهل پوشیدن لباس‌های فری سایز یا اُور سایز هستید، این لباس‌ها برای دوران بارداری‌تان هم کارآمد خواهند بود. لباس‌های ماکسی گشاد، دامن‌ها، تاپ‌های راحت، پیراهن‌های بزرگ دکمه دار، ژاکت‌های کشباف بزرگ، و… از جمله لباس‌هایی هستند که ممکن است از قبل در کمد لباستان موجود باشند. این چنین لباس‌ها را به جلوی کمدتان انتقال دهید و سپس با توجه به آن‌ها، لباس‌های دیگری نیز خریداری کنید. یعنی لباس‌هایی بخرید که مکمل چیزهایی که از قبل دارید و مناسب بارداری نیز هستند، باشند. به این صورت دیگر نیازی نیست یک کمد پر از لباس‌های جدید بخرید و یک‌عالمه هزینه به هدر بدهید.

۲. از دوستانتان قرض بگیرید

آیا دوستی با سایز مشابه خودتان دارید که اخیراً باردار بوده است؟ در این صورت، از او بپرسید که آیا چیزی دارد که بتواند به شما قرض دهد یا بتوانید از او با قیمت کمتری بخرید؟ بسیاری از لباس‌های بارداری بعد از دوران بارداری دیگر به درد صاحبشان نمی‌خورند. پس از داشتن چنین درخواستی خجالت نکشید. شما می‌توانید با پوشیدن وسایلی که یک دوست شیک‌پوش در دوران بارداری خود می‌پوشیده است، در پول (و زمان) خود صرفه‌جویی زیادی کنید. بعلاوه، می‌توانید اقلامی که از دوستتان قرض می‌گرید را با لباس‌هایی که از قبل دارید نیز جفت و جور کنید.

۳. برای خرید لباس بارداری تا آخرین لحظه صبر نکنید

همیشه فروشگاه‌ها و سایت‌های آنلاین لباس بارداری را چک کنید و منتظر محصولات جدید باشید. بسیاری از اوقات، می‌توانید محصولاتی با قیمت‌های عالی در آن‌ها پیدا کنید و بخرید. هیچ‌وقت تا آخرین لحظه منتظر نمانید و خریدهای یک دفعه‌ای انجام ندهید. به‌عنوان‌مثال، اگر می‌دانید که در ماه دی باید به یک عروسی بروید، تا لحظه آخر برای خرید لباس بارداری مجلسی صبر نکنید. بلکه از قبل به این فکر کنید که دوست دارید چه بپوشید و سعی کنید از چند وقت قبل از رسیدن ماه دی لباستان را بخرید. انتظار تا آخرین لحظه معمولاً باعث می‌شود که مجبور شوید در لحظات آخر بیش از حد خرج کنید و هر لباسی که پیدا کردید را بخرید. چون زمان زیادی ندارید و در واقع چاره دیگری ندارید.

نکته مهم: البته اگر می‌خواهید قبل از رسیدن یک زمان خاص لباسی برای آن موقعیت بخرید، در نظر بگیرید که تا آن زمان چقدر وزن اضافه خواهید کرد.

۴. یادتان باشد که سادگی، زیبایی است

وقتی لباس بارداری می‌خرید، به اقلامی مانند شلوار جین، لگینگ و تاپ‌های چندمنظوره که می‌توانند هم رسمی و یا غیررسمی باشند، پایبند باشید. اگر می‌خواهید صرفه جویی کنید، نیازی نیست همه نوع لباس بارداری را بخرید. لباس‌هایی مثل شلوار جین، لگینگ، تیشرت و تاپ می‌توانند برای هر موقعیتی مناسب باشند. لباس‌های مناسبی که در خانه دارید را در نظر بگیرید و فقط اقلامی را بخرید که مکمل آن لباس‌ها باشند.

به‌عنوان‌مثال، یک شلوار جین، یک شلوار مشکی و یک پیراهن دکمه‌دار را می‌توان به جای بسیاری از موارد دیگر استفاده کرد. اگر می‌خواهید ظاهری رسمی‌تر داشته باشید، یک شلوار مشکی و یک ژاکت کش باف پشمی بپوشید و چند جواهرات زیبا به آن اضافه کنید.

با خرید اقلامی که می‌توانند با چیزهایی که از قبل دارید ترکیب و هماهنگ شوند، می‌توانید کمد لباس خود را گسترش دهید. سعی کنید از خرید لباس‌های تک بعدی که به سختی با چیزهای دیگر ست می‌شوند، پرهیز کنید.

۵. لباس‌هایی را بخرید که در آینده نیز مناسبتان باشند

هنگام خرید، به خاطر داشته باشید که اندازه‌ای که اکنون هستید، اندازه‌ای نیست که در ۳۴ هفتگی (یا بعد از آن) خواهید بود. بنابراین، مطمئن شوید که اگر می‌خواهید چیزی بخرید، موردی را انتخاب کنید که در آینده نیز برای شما مناسب باشد. قطعاً دلتان نمی‌خواهد که در ۲۰ هفتگی‌تان چند شلوار جین بخرید و در ۳۰ هفتگی‌تان نیز باز هم مجبور به خرید مجدد شلوار جین شوید. این‌طور نیست؟ پس سعی کنید مواردی را انتخاب کنید که کشش خوبی داشته باشند و سایزشان قابل تنظیم باشد.

سخن آخر: حالا نوبت شماست!

شما چه پیشنهادی برای خانم‌هایی که قصد خرید لباس بارداری را دارند، دارید؟ آیا لباسی خریده‌اید که بسیار راحت باشد؟ تجربه شما می‌تواند به خانم‌های باردار دیگر هم کمک کند. پس دریغ نکنید و نظرتان را در قسمت نظرات همین مطلب از سایت پینوبیبی برای ما بنویسید.

منابع:

https://www.thebump.com/a/maternity-clothes

https://www.mustelausa.com/blogs/mustela-mag/6-tips-for-finding-the-best-maternity-clothes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *