دسته‌بندی نشده

چگونه یک پرستار کودک مناسب برای فرزند خود انتخاب کنیم؟

راهنمای انتخاب پرستار کودک

اکثر مادران و پدران شاغل بر این باورند که هدف اصلی آن‌ها، پیش از هر چیز، حفظ امنیت فرزندانشان است. اما وقتی نتوانید به دلیل مشغله کاری همیشه در کنار کودکان خود باشید چگونه امنیت ‌آن‌ها را تضمین می‌کنید؟ هر پدر و مادری که در خارج از خانه کار می‌کند، دیر یا زود با معضل مراقبت از کودک خود مواجه می‌شود. اگر قصد پیدا کردن یک پرستار کودک را دارید، یا در میان آشنایان، دوستان یا خانواده خود به دنبال شخصی می‌گردید که زمانی که شما در خانه نیستید مراقبت فرزند شما باشند، لازم است در این انتخاب احتیاط کنید.

سپردن مسئولیت مراقبت از کودکان خود به فردی دیگر تصمیم بزرگی به شمار می‌رود و نباید کورکورانه گرفته شود. پیدا کردن پرستار کودک مناسب برای مراقبت از فرزندتان انتخابی مهم است و نیاز به بررسی دقیق دارد. پیدا کردن یک پرستار کودک مناسب و ماهر به زمان و تلاش نیاز دارد. اما پاداش شما برای بررسی زیاد در این زمینه این خواهد بود که می‌دانید کودک شما در دستان توانمندی قرار خواهد داشت. بهتر است کسی را پیدا کنید که بالغ باشد، دوستانه رفتار کند، عاقل باشد و واقعاً به بچه ها علاقه بورزد. در این مقاله شما را در نحوه انتخاب یک پرستار کودک قابل اعتماد و مسئولیت پذیر که امنیت و رفاه فرزندتان را تامین کند، راهنمایی می‌کنیم.

نیازهای کودک خود را مشخص کنید

پیش از شروع جستجوی خود برای پرستار کودک، لازم است که نیازهای خاص فرزند خود را شناسایی و تعیین کنید. سن او، هر گونه شرایط پزشکی، نیازهای تغذیه‌ای و توجه ویژه‌ای که ممکن است کودک شما به آن نیاز پیدا کند را در این لیست در نظر بگیرید. دانستن این جزئیات به شما کمک می‌کند تا یک پرستار کودک با مهارت و با تجربه مناسب را برای فرزند خود پیدا کنید.

از توصیه دیگران کمک بگیرید

یکی از بهترین روش‌ها برای یافتن یک پرستار کودک قابل اعتماد، استفاده از توصیه‌های شخصی اطرافیانی است که به آن‌ها اعتماد دارید. بنابراین از دوستان، خانواده یا همسایگان خود درخواست کنیدتا اگر پرستار کودک مناسبی را می‌شناسند، او را به شما پیشنهاد کنند. اطرافیان شما ممکن است تجربه خوبی با یک پرستار بچه داشته باشند که از فرزندانشان مراقبت کرده است. . اگر اطرافیان شما فردی را نمی‌شناسند، می‌توانید از روش‌های زیر برای پیدا کردن پرستار بچه مناسب استفاده کنید:

 • از همسایگان یا همکاران خود بخواهید که در صورتی که پرستار کودک مناسبی را می‌شناسند، او را به شما توصیه ‌کنند.
 • ببینید که کارکنان مطب پزشک اطفالی که به آن مراجعه می‌کنید، پیشنهادی در زمینه پرستار بچه دارند یا خیر.
 • اگر فرزند شما در مهد کودک یا برنامه دیگری مشارکت دارد، از کارکنان آنجا بپرسید که آیا خدمات مراقبت از کودک را انجام می‌دهند یا در این زمینه پیشنهادی دارند یا خیر.

پلتفرم‌های آنلاین را بررسی کنید

در عصر دیجیتال امروز، پلتفرم‌های آنلاین متعددی قادر هستند تا ارتباط شما را با پرستاران بالقوه برقرار کنند. وب‌سایت‌ها و برنامه‌های اختصاص داده شده به خدمات نگهداری از کودکان به شما این امکان را می‌دهند تا قبل از تصمیم‌گیری در مورد پرستار کودک، رزومه‌های افراد مختلف را بررسی کنید، نظرات را در مورد آن‌ها بخوانید و بر اساس نیاز خود آن‌ها را ارزیابی کنید.

بررسی سوابق کیفری و پیشینه پرستار کودک

امنیت فرزند شما از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که بررسی کاملی از سوابق هر پرستار کودک انجام می‌دهید. این بررسی شامل تأیید مراجع مرتبط، بررسی سوابق کیفری و تأیید سایر افراد مبنی بر تجربه قبلی پرستار با کودکان است. در صورتی که به توصیه نامه‌های پرستار دسترسی دارید، با آنها تماس بگیرید. برخی از سایت های پرستاری می‌توانند یک بررسی کامل سوابق را از پرستار کودک به شما ارائه دهند، اما با این حال، بهتر است خود شما با خانواده های فعلی و گذشته که با کاندید مورد نظر شما همکاری می‌کنند صحبت کنید. از آنها بپرسید که آیا تا به حال مشکلی در خصوص پرستاری داشته‌اند، احساس نگرانی یا ناراحتی کرده‌اند یا خیر، و آیا این پرستار را به دوستان خود توصیه می‌کنند.

بررسی گواهینامه و دوره‌های آموزشی پرستار کودک

یک پرستار کودک آموزش دیده تفاوت قابل توجهی در مراقبت از فرزند شما ایجاد می‌کند. برخی از پرستاران کودک دوره‌های کمک های اولیه، CPR و هر گونه آموزش مربوط به مراقبت از کودک را گذرانده‌اند که بسته به نیاز شما می‌توانید روی این گزینه دقت کنید. این مدارک و دوره‌ها نشان می‌دهد که پرستار کودک می تواند در صورت بروز هر گونه شرایط اضطراری، آن را به خوبی مدیریت کند.

جلسه مصاحبه ترتیب دهید

ایده خوبی است که با پرستاران کودک مورد نظر خود حضوری ملاقات کرده و با متقاضیان صحبت کنید. در این جلسه باید حس خوبی از رفتار آن‌ها داشته باشید تا تصمیم به همکاری بگیرید. همچنین مصاحبه فرصت مناسبی است که سؤالاتی را بپرسید که مرتبط به نحوه نگهداری مورد نظر خانواده شما از فرزندتان است تا مشخص شود که آیا پرستار مورد نظر شما با ارزش ها و انتظارات شما همسو می‌باشد یا خیر. اگر کودکان شما بزرگ‌تر هستند، مطمئن شوید که پرستار مورد نظر درک درستی از قوانین خانوادگی و مرزهای امنیت شما برای کودکان خود دارد یا خیر. همچنین می‌توانید مسئولیت‌ها و انتظارات شغلی را برای او تشریح کنید، در مورد تجربیات قبلی مراقبت از کودک از او سوال بپرسید و درخواست توصیه نامه کنید.

سنجش سازگاری و مهارت‌های ارتباطی پرستار کودک

هنگام مصاحبه با پرستاران احتمالی کودک، به نحوه تعامل آنها با کودک خود توجه کنید. یک رابطه موفق میان پرستار و فرزند شما نیاز به سازگاری و مهارت‌های ارتباطی مناسب دارد. پرستار کودک باید رفتاری دوستانه داشته باشد، صبور باشد و بتواند فرزند شما را در فعالیت‌های مختلف مشارکت دهد.

درباره انتظارات خود و قوانین خانه صحبت کنید

انتظارات و قوانین خانه خود را به وضوح با پرستار کودک در میان بگذارید. در مورد برنامه روزانه فرزند خود، برنامه خواب، برنامه غذایی و هر دستورالعمل خاصی که می‌خواهید پرستار کودک شما رعایت کند، صحبت کنید. این تعامل تضمین می‌کند که همه یک هدف دارید و از سو تفاهم جلوگیری می‌شود.

انتخاب پرستار کودک

جلسه آزمایشی نگهداری از کودک برگزار کنید

قبل از هرگونه عجله برای شروع به کار، پرستار آینده خود را برای یک جلسه آزمایشی برای مراقبت از فرزند خود دعوت کنید. به پرستار اجازه دهید یک یا دو ساعت در حالی که شما در خانه هستید مراقب فرزندانتان باشد. شما از این زمان برای انجام کارهای خانه استفاده کنید، و جلوی چشم پرستار و کودک قرار نگیرید؛ اما در دسترس باشید تا بتوانید در زمانی که پرستار و بچه مشغول هستند، نحوه تعامل پرستار با فرزندان خود را تحت نظر قرار دهید. اگر راحت هستید، می‌توانید برای مدت کوتاهی خانه را ترک کنید. خود را با یک کار کوچک مشغول کنید یا تا پایان دوره آزمایشی در اطراف خانه قدم بزنید تا فرصتی برای تنها ماندن به پرستار و کودک بدهید. بنابراین بهتر است پیش از بستن قرارداد و هماهنگی جهت همکاری طولانی مدت، یک جلسه مراقبت از کودک آزمایشی را برای پرستار بچه مورد نظر خود در نظر بگیرید. این به شما و پرستار بچه این فرصت را می‌دهد که مشاهده کنید که او چگونه با فرزند شما ارتباط برقرار می‌کند و موقعیت‌های مختلف را مدیریت می‌کند. همچنین به فرزند شما نیز کمک می‌کند تا با پرستار جدید خود آشنا شود.

در مورد پیشگیری از سوء استفاده صحبت کنید

با هر کسی که با کودکان شما به تنهایی وقت می‌گذراند صریح باشید. به او به طور مشخص بگویید که خانواده شما در مورد جلوگیری از سوء استفاده از کودکان بسیار جدی هستند. از پرستار کودک بپرسید که آیا با مفاهیمی از جمله رضایت کودک و حریم خصوصی آشنایی دارد یا خیر. از تکنولوژی برای نظارت بر کودکان و رفتار پرستار در خانه استفاده کنید. به وضوح انتظارات خود را در مورد رعایت حریم خصوصی کودک در حمام کردن، دستشویی رفتن، زمان تنهایی و استفاده از تلویزیون به پرستار کودک بیان کنید. به یاد داشته باشید که این کار از روی بی ادبی نیست. بلکه صحبت در مورد این موضوع به شما اطمینان می‌دهد که پرستار بچه که از فرزند شما مراقبت می‌کند با شما در یک سمت و سو است و به‌ عنوان مراقب فرزند شما، دقت عمل لازم را به خرج می‌دهد.

صحبت در مورد حقوق پرستار کودک

از پرستار کودک مورد نظر خود پیش از شروع به کار او بپرسید که چه مقدار حقوق می‌گیرند تا برای مراقبت از کودکان شما حاضر شوند. حقوق مراقبت از کودکان بسته به مکان، تعداد فرزندان، تجربه پرستار بچه و بسیاری از عوامل دیگر می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین بهتر است یک مکالمه واضح و شفاف در مورد میزان حقوق و نحوه پرداخت با پرستار کودک مورد نظر خود داشته باشید. در مورد نرخ پرستار کودک، ساعتی یا ثابت بودن حقوق و روش پرداخت مورد تمایل او صحبت کنید. این کار از بروز هرگونه سوء تفاهم، سردرگمی یا ناراحتی در آینده جلوگیری می‌کند.

نظر کودک را بپرسید

پس از برگزاری جلسه آزمایشی، با کودک خود صحبت کنید. در صورتی که آن‌ها برای صحبت کردن به اندازه کافی بزرگ هستند، بر اساس سن و سطح بلوغ از کودکان خود در مورد پرستار کودک سؤال کنید. آنها چه چیزی را در مورد جلسه دوست داشتند؟ چیزی هست که دوست نداشته باشند؟ آیا احساس امنیت می کردند؟ اگر کود ک شما خردسال است یا اهل صحبت نیست، می‌توانید با مشاهده رفتار او برای فهمیدن اطلاعات استفاده کنید. آیا کودک شما وقتی به خانه برگشتید خوشحال بود یا مضطرب به نظر می‌رسید؟ ارتباط و تعامل مناسب با کودکان خود و آموزش قوانین ایمنی به آن‌ها کلید اصلی جلوگیری از سوء استفاده است.

به غریزه خود اعتماد کنید

به عنوان مادر و پدر، غرایز شما نقشی حیاتی را در تصمیم‌گیری در مورد انتخاب پرستار ایفا می‌کند. بنابراین اگر چیزی در مورد یک پرستار کودک به نظر شما درست نمی‌آید، به احساسات خود اعتماد کنید و به جستجوی خود برای پیدا کردن پرستار کودک ادامه دهید تا زمانی که فردی را پیدا کنید که با او کاملاً احساس راحتی می کنید. بنابراین به خود اعتماد کنید. یک پرستار کودک ممکن است روی کاغذ عالی به نظر برسد، اما در حضور احساس بدی به شما بدهد. شما کودک و خانواده خود را بهتر می‌شناسید. بنابراین اگر حس ناخوشایندی در مورد فردی دارید، به آن حس گوش کنید. حتی اگر نمی‌توانید دقیقاً علت آن را مشخص کنید. هیچ پرستاری ارزش رنج فرزند و خانواده شما را ندارد.

برای موارد اورژانسی با پرستار کودک هماهنگ شوید

یک پرستار کودک مسئولیت کودک شما را هنگامی که حضور ندارید قبول می‌کند و به همین دلیل لازم است برای مواقع اضطراری آماده باشد. تمام اطلاعات تماس لازم را برای تماس با شما یا کمک پزشکی در اختیار او قرار دهید و در این رابطه که در مواقع اورژانسی باید چه کاری انجام دهد با او هماهنگ شوید.

دستورالعمل‌های لازم برای پرستار کودک

پیش از ترک خانه، اتاق نشیمن را برای پرستار و کودک خود آماده کنید. همچنین به موارد زیر توجه کنید:

 • به برنامه روزانه معمول کودک خود (شامل تکلیف مدرسه، زمان خواب، زمان صرف غذا) توجه داشته باشید. در مورد قوانین کلی خانه خود، از جمله محدودیت زمانی استفاده از تلویزیون، استفاده از رایانه، بازی‌های ویدیویی، بازی در بیرون و غیره با پرستار کودک صحبت کنید و او را در جریان قرار دهید.
 • به پرستار بگویید که کجا خواهید بود و چگونه با شما تماس بگیرد و در چه شرایطی قبل از تماس با شما با اورژانس تماس بگیرد. به این ترتیب او می‌داند که در شرایط اضطراری چگونه رفتار کند.
 • مطمئن شوید که پرستار می داند در مواقع اضطراری با چه کسانی تماس بگیرد. یک لیست تلفن اضطراری ارائه دهید که غیر از اطلاعات تماس خود شما شامل همسایه‌ها، دوستان، بستگان و دکتر شما باشد.
 • شماره تلفن و آدرس خود را به پرستار کودک پیامک کنید یا در جایی برای او بنویسید. به این ترتیب، اگر شرایط اضطراری وجود داشته باشد، پرستار می‌تواند این اطلاعات را به اورژانس بدهد.
 • درب خروج اضطراری، محل خروج دود از خانه، و کپسول‌های آتش نشانی را به پرستار کودک خود نشان دهید.
 • نحوه فعال و غیرفعال کردن سیستم‌های امنیتی و هشدارها را در صورت داشتن آنها به پرستار نشان دهید.
 • در صورتی که فرزند خود را در اتاق حبس کند و در قفل شود، به پرستار نشان دهید که کلیدهای در را در کجا نگهداری می‌کنید.
 • به پرستار از مشکلات خاصی که ممکن است فرزندتان داشته باشد، مانند آلرژی (به نیش زنبور، غذا و غیره)، نیاز به مصرف دارو در یک زمان خاص توضیح دهید و دستورالعمل ها را یادداشت کنید.
 • کیت کمک های اولیه خود را با همراه با پرستار کودک بررسی کنید.
 • به کودکان خود بیاموزید که چگونه از اورژانس برای کمک خواستن استفاده کنند، تا اگر برای پرستار کودک شما اتفاقی افتاد، آن‌ها بدانند چه کاری باید انجام دهند.
 • پیش از رفتن از خانه انتظارات خود را به پرستار کودک منتقل کنید. اگر ترجیح می‌دهید که پرستار کودک با کودک شما از خانه بیرون نرود، موضوع را به طور شفاف اعلام کنید. اگر پرستار کودک رانندگی می‌کند، در مورد مهارت رانندگی او بپرسید و قوانین مربوط به رانندگی همراه با کودک خود را به آن‌ها اطلاع دهید. اگر در مدتی که دور از خانه هستید، انتظار دارید که بازدیدکنند‌ه‌ای به خانه نیاید، درباره این نوع محدودیت‌ها با پرستار کودک خود صحبت کنید.

سخن آخر

انتخاب پرستار کودک مناسب برای فرزند خود نیازمند تحقیق و بررسی، تعامل شفاف و اعتماد به غرایز خود به عنوان پدر و مادر است. با پیروی از مراحلی که در بالا در مورد آن صحبت کردیم، می‌توانید پرستار بچه قابل اطمینان و دلسوزی پیدا کنید که تجربه امن و لذت بخشی را زمانی که در خانه نیستید برای کودک شما ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *